Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
29 септември 2013
Мислења
490
Поени од реакции
406

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.892
Поени од реакции
5.055
Eve preporaki od Telekabel vo vrska so Korona virus ( covid 19 )
Za zal novi tv kanali nema
LINK
Па и другите оператори засега немаат нови канали али за разлика од Телекабел пуштија промотивно некој од тв пакетите и интернет.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.344
Поени од реакции
3.659
Дали некој поставува оптички интернет деновиве од останативе провајдери? Педериве од Телекабел, вчера беа нема проблем, договорив и термин и денес ми откажуваат, у карантин ќе биле.
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
18
Поени од реакции
8
Пуштен е Блкан плус пакетот
 
Член од
27 март 2012
Мислења
23
Поени од реакции
9
Дaли се пуштени МТВ3 И МТВ5 и нa кoј кaнaл дигитaлнo oдaт?
 

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
МРТ 4 сеуште не е достапен на Телекабел. Каналот е задолжителен согласно закон, но Телекабел сеуште не го реемитува. Од Телекабел нема одговор ниту реакција.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
911
Поени од реакции
304
МРТ 4 сеуште не е достапен на Телекабел. Каналот е задолжителен согласно закон, но Телекабел сеуште не го реемитува. Од Телекабел нема одговор ниту реакција.
Секогаш, ама баш секогаш се последни во пуштањето на новите канали.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.804
Поени од реакции
2.622
МРТ 4 сеуште не е достапен на Телекабел. Каналот е задолжителен согласно закон, но Телекабел сеуште не го реемитува. Од Телекабел нема одговор ниту реакција.
Cekaj prvo da dozanaat deka uopste postoe i takov kanal
 
Член од
27 март 2014
Мислења
50
Поени од реакции
18
Cekaj prvo da dozanaat deka uopste postoe i takov kanal
Знаат дека постои, најверојатно нема да го реемитуваат. МРТ 3 и МРТ 5 ги пуштија одма, МРТ 3 дури го имаше на листата уште пред официјално да почне со програма. МРТ 4 го избегнуваат, иако има содржина и на македонски, а МРТ 2 што е 100% не-македонски не им е проблем да го реемитуваат. Иако законски треба сите канали на МРТ да ги реемитуваат, ама тоа е Македонија
 

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
Утрово забележав дека Travel Channel и AlЈazeera се во Full HD (1080i).
Одлично, напредуваат Телекабел, радува фактот што погледаните телевизии ги вклучуваат во HD.
Сега на ред за во HD треба да бидaт N1 Srb, RTS Svet и SK1.
Сликата на Телма, Собраниски канал, Vavoom и Diva мора да ја средат, сите реагираат и лаик ќе забележи дека сликата е очајно лоша (дигитализирана од аналоген излез), во Телекабел знаат каде е проблемот и треба да поработат на истиот.
Инаку,
МРТ4 е веќе пуштена, во Скопје е на фреквенција 770Mhz дигитално.
Во моментов нудат 26 канали во HD :cuc:
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
1.450
Поени од реакции
817
Утрово забележав дека Travel Channel и AlЈazeera се во Full HD (1080i).
Одлично, напредуваат Телекабел, радува фактот што погледаните телевизии ги вклучуваат во HD.
Сега на ред за во HD треба да бидaт N1 Srb, RTS Svet и SK1.
Сликата на Телма, Собраниски канал, Vavoom и Diva мора да ја средат, сите реагираат и лаик ќе забележи дека сликата е очајно лоша (дигитализирана од аналоген излез), во Телекабел знаат каде е проблемот и треба да поработат на истиот.
Инаку,
МРТ4 е веќе пуштена, во Скопје е на фреквенција 770Mhz дигитално.
Во моментов нудат 26 канали во HD :cuc:
Dali vo skoro vreme ke go pustat Pink paketot ???
 

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
Dali vo skoro vreme ke go pustat Pink paketot ???
Најдобро да се јавиш во Телекабел, таму ќе ти дадат точна информација.
Мое мислење е дека Пинк пакетот кога во Македонија би се понудил во целосна верзија (50+ канали) би бил интересен за гледање. Во моментов она што се нуди од другите оператори во Македонија како Пинк пакет не вреди воопшто, јас конкретно таму ништо не би имал што да гледам. Сепак се работи за вкус.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.041
Поени од реакции
4.208
Најдобро да се јавиш во Телекабел, таму ќе ти дадат точна информација.
Мое мислење е дека Пинк пакетот кога во Македонија би се понудил во целосна верзија (50+ канали) би бил интересен за гледање. Во моментов она што се нуди од другите оператори во Македонија како Пинк пакет не вреди воопшто, јас конкретно таму ништо не би имал што да гледам. Сепак се работи за вкус.
Вистината е дека е прилично скап како пакет и тоа е најголем проблем. Имаат куп канали ама во принцип и тие филмските им се тежок просек.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.476
Утрово забележав дека Travel Channel и AlЈazeera се во Full HD (1080i).
Одлично, напредуваат Телекабел, радува фактот што погледаните телевизии ги вклучуваат во HD.
Сега на ред за во HD треба да бидaт N1 Srb, RTS Svet и SK1.
Сликата на Телма, Собраниски канал, Vavoom и Diva мора да ја средат, сите реагираат и лаик ќе забележи дека сликата е очајно лоша (дигитализирана од аналоген излез), во Телекабел знаат каде е проблемот и треба да поработат на истиот.
Инаку,
МРТ4 е веќе пуштена, во Скопје е на фреквенција 770Mhz дигитално.
Во моментов нудат 26 канали во HD :cuc:
Se iznamacile ..lele kolku kanali pustile...pa vaka se falat najstar operator kabelski vo /MK, pa vo olku/onolku gradovi mreza a pola kanalite se 480p/internetot so modemi motorola od 2002godina.
a tie mozat vednas na docsis 3.0 ili 3.1 da preminat sto da ne nemaat pari !
 
На врв Bottom