Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
Некој со семеен пакет од Телекабел да сподели искуство со квалитетот на услугите?
Долго време сум на А1, освен што немаат веќе што да ми понудат подобро од стариот пакет, се поскапи и поскапи се.
Телевизијата им е 0.

Каков е оптичкиот нет на телекабел? Стабилен ли е?
Колку сте задоволни со моб. интернет и мрежен сигнал?
Оптичкиот нет беше супер, дури не ми ја сменија опремата, сега брзина има, ама им паѓа, бавно лоадира видеа, се случува на сред видео да прекине, ама тоа со новиот модем, со стариот се беше супер... Тв ја оправија, имаа слабо ХД канали, сега се добри,има доста во ХД, е сега нема ХРТ и Раи, и има канали што им се повторуваат како МРТ 1,Сител Ск1,2,3 ама тоа е ради Хд И СД... Мобилен користев до скоро, ама прекинуваше многу често, соговорниците не ме слушаа, па морав јас да им се јавувам, а бев со 200 минути, па ги надминував ради тоа, и цело време велеа работиме да го поправиме тоа, и така 2 години... Неможеш да пратиш Смс за паркинг, нити донација, едино нешто позитивно е 2 денари Мб во роаминг, и 8 денари дојдовен повик....
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Големите експерти во телевизијата Иван и Ивона се жалат на големата пиратерија на кабелските оператори а воедно и на сопственоста на Телекабел и Телевизија 24 веројатно, само не сакаа да кажат.

 
Последно уредено:
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Големите експерти во телевизијата Иван и Ивона се жалат на големата пиратерија на кабелските оператори а воедно и на сопственоста на Телекабел и Телевизија 24 веројатно, само не сакаа да кажат.

Канал5 ги нема на тоталтв и подобро. Само што тоталтв не го замени каналот со друг некој.
Автоматски споено мислење:

Канал5 ги нема на тоталтв и подобро. Само што тоталтв не го замени каналот со друг некој.
Боље тв едо да го пуштат има барем добри филмови цело време
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Дали сте задоволни од оптичкиот интернет и телевизија за во зграда поточно во Скопје прашувам?
Колку би било некој пакет со 100/100 оптика и телевизија и дали спортските и нашите канали ги имаат во HD?
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Спортските канали се HD, а македонските не се баш сите. МТВ 1 е, останатите нивни канали се крш. Сител е HD, за другите незнам а колку би било некој пакет, посетија ја нивната страница таму пишува.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Дали сте задоволни од оптичкиот интернет и телевизија за во зграда поточно во Скопје прашувам?
Колку би било некој пакет со 100/100 оптика и телевизија и дали спортските и нашите канали ги имаат во HD?
1450 den/mesec
150/150 Mb/s + Digitalna tv maks 4 resiveri
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Дали сте задоволни од оптичкиот интернет и телевизија за во зграда поточно во Скопје прашувам?
Колку би било некој пакет со 100/100 оптика и телевизија и дали спортските и нашите канали ги имаат во HD?
Имаш промоција на пакетот со 40 Mbps 3 месеци зголемена брзина на 150 Mbps, првите три месеци можиш на најефтиниов пакет со 40 и ќе те фати 600 денари интернетот за да видиш после дали ќе те бендиса за после три месеци дали да го земиш пакетот со 150 Mbps која кошта 1000 денари, телевизијата стандард 450 денари - 140 канали. Значи вака:
-Првите три месеци Optic 20 со брзина 40/40 со промоцијата зголемена брзина 150/150 со активирање преку мој телекабел или наплатен центар+ тв = 1050 ден/месечно
-После три месеци Optic 40 со брзина 150/150 + тв =1450 ден/месечно.
 
Член од
22 август 2020
Мислења
87
Поени од реакции
58
Дали ќе се емитува повторно HRT1 на Телекабел?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom