Студентски домови

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.110
Поени од реакции
8.897
od nabrojanite gi znam samo stiv i pelagonija.i dvata se daleku od elektro,stiv e vo avtokomanda na vlezot vo sk,a pelagonija ne znam tocno kade e.za pelagonija vikaat deka ima najdobri uslovi pomegu site studentski domovi,a vo stiv maskata zgrada e renovirana,mislam deka veke nikoj nema po barakite,ama mislam deka vo pelagonija ima najdobri uslovi ama i najtesko se vleva tamu.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Како е ситуацијата во Медицинар сега?
Јас пред 7-8 години на гости бев кај еден другар бегалските кампови во Авганистан беа во подобра кондиција онде да живееш и да завршиш факс е навистина уметност.

Јас бев во битолскиот студенски една година и искрено условите и таму беа за малку подобри ама сеќавањата се супер.

Управник беше Чико(не ми текнува на името) тогаш, топла вода не беше измислена, јас спијав на даска два дена додека да се снајдам (дрпнам) за јога,мензата беше супер на ниво на државна (Идризово,Шутка) ама имаше душа со студенските забави во бифето назад одма до касарните каде редовни посетители беа војниците,пијанки со албански коњак Скендер бег, па лепче и маргаринче Кристал во петок, па оглас мењам 5 кила ж'та за програмите 1 и 2 по нацртна геометрија кај Бакуле.

Што вика Јура Стублич Све је лепо кад си млад па и вакви руинирани студенски домови
 

Ambasadorka.G

Poliglota
Член од
20 јуни 2009
Мислења
56
Поени од реакции
14
moze nekoj da mi kaze koj studentski e najblisku do Medicinski osven Medicinar: )?????????????
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
А тачно е дека не се добива место у Гоце за бруцоши? Кој курац?!
 

Ambasadorka.G

Poliglota
Член од
20 јуни 2009
Мислења
56
Поени од реакции
14
ja popolniv elektronskata prijava za brucoshi.treba li da prakam i dokumenti do ministerstvoto ili ne????
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Дечки, абе џомба дојдов, а оваа година прв пат (ваљда и последен) ќе седам во дом, поточно гоце (најверојатно де, да не се урочам сеа).
Кажете ми вака, вие поискусните, како е ситуацијата тамо?
И како се стига до соба, слушнав нешто на 1ви хаоси биле тамо, у стилот кој прв ќари ...
Катастрофа, тоа и очекував до душа од нашава држава ама то е. Ај некој да ми се смилува да ми ги објасни процесите и можните далавери :kesa:
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
На 31.08 ќе има список кои бруцоши се примани.Дали знае некој кога ќе треба да се поднесуваат документите?:smir:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Знае ли некој каде се доставуваат документите за студентски домови? На страната пишува дека е во Министерството за образование, ама дали кај Тутунски или кај НИП??? Итно ми треба, ако знае некој студент нека пише.
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Знае ли некој каде се доставуваат документите за студентски домови? На страната пишува дека е во Министерството за образование, ама дали кај Тутунски или кај НИП??? Итно ми треба, ако знае некој студент нека пише.
вака, во периодот кога се испраќаше електронска апликација за барање да бидеш сместен во студенстки дом, кој траеше од 10 јули до 10 август, документи се потполнуваа онлајн, преку сајтот www.raspredelba.gov.mk.
некаде 13ти август излезе прелиминарната листа на примени студенти, па сите кои се наоѓаа на листата ги поднесуваа документите во Кузман, а тој период беше од 17 до 21 август, каде најточно мензата беше претворена во место каде што се доставуват документите. оние пак кои не беа на прелиминарен список, имаа право на приговор, кој се доставуваше на исто место, само во посебен оддел, притоа носејќи ги истите документи како и оние кои се примени, плус рачно напишан текст во кој се поднесува приговор.
во мојот случај, поднесував приговор и ми беше прифатен, па сега се наоѓам на конечниот список, кој излезе пред 2-3 дена, на гореспоменатиот сајт.
сместувањето започнува утре, трае до 10ти септември.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
вака, во периодот кога се испраќаше електронска апликација за барање да бидеш сместен во студенстки дом, кој траеше од 10 јули до 10 август, документи се потполнуваа онлајн, преку сајтот www.raspredelba.gov.mk.
некаде 13ти август излезе прелиминарната листа на примени студенти, па сите кои се наоѓаа на листата ги поднесуваа документите во Кузман, а тој период беше од 17 до 21 август, каде најточно мензата беше претворена во место каде што се доставуват документите. оние пак кои не беа на прелиминарен список, имаа право на приговор, кој се доставуваше на исто место, само во посебен оддел, притоа носејќи ги истите документи како и оние кои се примени, плус рачно напишан текст во кој се поднесува приговор.
во мојот случај, поднесував приговор и ми беше прифатен, па сега се наоѓам на конечниот список, кој излезе пред 2-3 дена, на гореспоменатиот сајт.
сместувањето започнува утре, трае до 10ти септември.
Значи и за студентите бруцоши ке се поднесуваат документи во Кузман, без разлика за каде конкурирале?
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Значи и за студентите бруцоши ке се поднесуваат документи во Кузман, без разлика за каде конкурирале?
би требало да биде пак во Кузман, но некој поупатен нека потврди бидејќи не сум 100 посто сигурен. инаку, како што гледам на сајтот сеуште нема прелиминарни резултати истакнато за бруцоши, знаејќи дека периодот за аплицирање беше од 21 до 29.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom