Студентски домови

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.231
Поени од реакции
9.165
ej a znae li nekoj zosto na linkot sto e na raspredelba za brucosite,namesto od ovaa godina dava rezultati od 2008/2009 ? dali uste ne e ispadnat konkursot za brucosi ili ima grska na stanicata??
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ej a znae li nekoj zosto na linkot sto e na raspredelba za brucosite,namesto od ovaa godina dava rezultati od 2008/2009 ? dali uste ne e ispadnat konkursot za brucosi ili ima grska na stanicata??
Рок за пријавување на студентите од II година и повисоките студиски години почнува од 10.07.2009 година до 10.08.2009 година.

Рок за пријавување на студентите од I година почнува од 21.08.2009 година до 29.08.2009 година.


два поста погоре го имаш линкот кликни и види
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Луѓе ќе ве замолам ако имате да прикачите некоја слика од студенскиве во СК...нешто многу ми го фалат реновираниот Стив...а мене никако не ми штима?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Нели денес требаше да има преелиминарни резултати од уписите... :raz:
Само што јас сеуште не гледам никаде :raz:
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.231
Поени од реакции
9.165
znae li nekoj sto dokumenti treba za zapisuvanje za brucosi vo studentski dom?dali treba da imame zaverena kopija na notar od svidetelstvata i od diplomata,oti originalot ke stoe na fakultetot?
aj ako moze nekoj pobrzo da odgovori oti do ponedelnik treba da mi bidat sredeni dokumentite
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
Aplicirav za vo Kuzman me ima na preliminarnata lista , e sega jas imam potvrda deka sum redoven student, ama treba da izvadam potvrda i za sestra mi (ona denes aplicirase I godina ke e, kako da izvadam potvrda, a rezultati dali e primena ke ima vo petok, a do petok jas treba da gi dostavam dokumentite .....dali nekoj moze da mi odgovori na prasanjevo ?
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Сестра ми мене ме пријави како ученик, а јас му извадов потврда од гимназија дека бев редовен ученик 2008/ 2009. Таа ко се распрашуваше му велеа дека ќе бидам студент ко ќе земам индекс, а тоа после 30 ти август.
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
fala steve-g , ke vidam so ke naprav...... vo momentov izleguva deka ne si ni student ni srednoskolec, zs od koga ke zavrsis gimnazija ti ja zemas diplomata i vise si kako odjaven ....
sepak fala na odgovorot. pozz
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Ќе може ли некој да ми каже повеќе за студентските домови по Битола, бидејќи се запишав на информатика во Битола, и оној што е студентски дом над другиот факс во битола (над касарната) ми е многу далеку, дали има некои приватни домови, или некои добри станови во близина. благодарам однапред се надевам дека ке ми помогнете бидејќи се надевам дека ќе ме примаат на факс, па сакам предвреме да си обезбедам стан.Поздрав
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
ги има од сабајле ТУКА
потребни документи Прегледај го приврзокот 12358
Само тие документи ли треба да се поднесат? Бидејќи и други има наведено на веб страната:

Секој студент потребно е да ги достави следните документи:

  • Потврда за положени испити;
  • Потврда за редовен студент;
  • Потврда за семејно-материјалната положба на студентот, односно неговото семејство;
  • Потврда за редовност во учењето на учениците и студентите, членови на семејството;
  • Потврда за висината на последната исплатена нето месечна плата за секој член во семејството, за пензионерите потребно е чек од последната исплатена пензија, за невработените потврда од соодветен орган, за починат родител да се достави чек од семејна пензија и копија од извод на умрените;
  • Студентите - брачни другари, потребно е да достават копија од извод од матична книга на венчаните;
  • Изјава од родител - старател за целосно подмирување на трошоците за сместување и исхрана;
  • Копија од уверение за државјансто на Република Македонија.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.231
Поени од реакции
9.165
znae li nekoj zosto vo prijavuvanjeto za brucosi gi nema vo listata goce kuzman i nekoi drugi domovi??dali vo tie domovi ne primaat brucosi ??
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
znae li nekoj zosto vo prijavuvanjeto za brucosi gi nema vo listata goce kuzman i nekoi drugi domovi??dali vo tie domovi ne primaat brucosi ??
Јас колку шо се информирав во тие домови не примеле бруцоши па се ставени на листа само во оние во кои примаат.
Е сеа јас иам др прашање, од овие шо се на листава кој е поблиску до Електро дан знајт некој? :S

И ако некој мојт да ми кажит кој од следниве студенски домој е со подобри услови би му бил благодарен:

Стив Наумов
Невена Георгиева Дуња
Пелагонија
Томе Стефановски Сениќ
Димитар Влахов
Партенија Зоогравски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom