Србија: Бугарија уште еднаш ни заби нож во грб

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
579
Кој ги .... и србите и бугарите!

Нека кршат глава и што знаат нека си прават меѓу себе.
Секоја жена после сексот седи мирна, овие изгледа нема кој да ги ебе или од многу ебење збеснале :pos2:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
277
Ова на Балканот стана групен секс, кој на кого стигне му го забива... ножот де!:toe:
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
306
Кој ги .... и србите и бугарите!

Нека кршат глава и што знаат нека си прават меѓу себе.
Не смееш така ноншалантно да резмислуваш. Се додека политиките им се поставени една против друга - пуна капа!!! Проблемот е што и двете го примаат од Гејлада, и во критични моменти по нас знаеле да се “договарат“, иако они си се мрзат и понатаму. За нас се смрт и едните и другите и третите, нема живот со ниеден од нив, едноставно таква рука ни е падната во партијава покер. 3атоа мора да се пази на што сме. Инаку на драго срце би ги одјебал сите “православни“, “браќа“ и “братучеди“, ти реков ми рече, зошто знам како пак они размислуваат кога сме ние во прашање.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
916
Поени од реакции
35
Убаво наследство им остави Милошевиќ.
Ама убавооо, криминал, корупција, ембарго, - Косово... никад во животот да не посакаш такво наследство.
Денес сите покраини на поранешната Југославија можеа да бидат мировно поделени и да бидат членки на ЕУ.
Тоа не се случи благодарејки на горе спомнатиоот и уште неколку како него, слава им!
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
2.270
Прво не разбирам какво прави таква тема тука и со што е поврзана со РМ,но ... аjде,штом сте рекли да ja има.
Когато зборуваме за нож во грба,нека си припамтим коj ПРВ удари ножа во грба и погреба можноста за создаване на една словенска држава на Балканот.
Годината е била 1885 и србскиja крал Милан направи се.Затова е много нагло србите да зборуват за нож во грба.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
2.270
И што обшто имаше БГ со вашите проблеми со Австриja,та решивте да нападнете новата држава?
Малце е странно точно Ср да зборува баш за забиване на нож во грба.Прва Србиja обеви воjна на БГ,а не обратното.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Не,Австрија имаше проблем со нашиот однос со вас,затоа кеш се бутна кај кралот со директива за напад на Бугарија и бидна 1885.Исто ко шо направија кај вас 1913,1914 и 1941.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
2.270
Не,Австрија имаше проблем со нашиот однос со вас,затоа кеш се бутна кај кралот со директива за напад на Бугарија и бидна 1885.Исто ко шо направија кај вас 1913,1914 и 1941.
Малце е странно точно Ср да зборува баш за забиване на нож во грба.Прва Србиja обеви воjна на БГ,а не обратното.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Мислам дека е крајно е да престанеме едни на други да се ситиме на Балканот,бидејки нештата се менуваат и околностите се менуваат.Малку ме загрижува фактот дека членките на ЕУ на Балканот си даваат за право да изигруваат морални судии дека ним исклучиво правото на вистинитоста,правдата.Тоа што некои се членови на ЕУ се сплетови се сплет на геостратешки цели.А сега точно ја имаат позицијата на сила.Но треба да се запамети се се менува пропадна Рим,Византија,Османското царство,можеби ЕУ...
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Mа дај зашто така? Нека му цркне козата на комшијата па да славиме!:smir:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Mа дај зашто така? Нека му цркне козата на комшијата па да славиме!:smir:
Иднината на регионов е во целосна соработка нема друго но врз рамноправни основи а не ставање сопки и одмаздољубивост.Ако се вракаме наисторијата кој на што направил треба веројатно сите на сите атомсјка бомба да си фрлиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom