Србија: Бугарија уште еднаш ни заби нож во грб

Член од
17 јули 2006
Мислења
3.107
Поени од реакции
18
На православните не е да им веруваш и кога поклон ти носат.Ме зачудува фактот што православните во општо не се ни однесуваат како православни ниту имаат некакви морално религиски вредности..зошто православните очи си вадат.:tapp:Веројатно баш таа запдана европска доминација е толку јака колку што источно европската е тотално слаба. Што ке беше обединета источна европа јака и моќна економски.Дали денеска западно европските педофили кени продаваа ефтини мудрости.Само не се тие толку моќни колку што ние сме слаби.:tapp: Има уште отворени и нерешени прашанја.ПОЛИТКАТА Е КУРВА И ПОЛИТИЧАРИТЕ СЕ СТОКА НА ПРОДАЖБА.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
133
Поени од реакции
0
ЕДИТ. Ке им забиеме не нож,ми цела брадва. Косово не може да биде србско.
Чшшш, ја по-леко а се не оцапаш нешто от напинјане!
В Б'лгарија никога не е имало никаква дискусија дали Косово да е ср'бско или не. Никој никога не е питал б'лгарскија народ за това.
В'ншната политика е политиката на плана от Дејт'нското споразумение на Рич Холбрук и тја не идва по линија на ЕС, а по линија на НАТО.

В Б'лгарија медиите по тоја в'прос м'лчат и не повдигат и не са повдигали никога обштествена дискусија заштото знајат че мненијата в Б'лгарија са абсолјутно полјаризирани - едни са за отделјането, а други са најасно че б'дештето не е в парцелиранието (a.k.a. balkanization) а в интеграцијата.

Затова хора с мненија като твоето има и в С'рбија, има ги и в Б'лгарија и ги наричаме ултраси, фашаги, нацита, или по-лошо. Мненија като твоето обслужват не реда и обштија ни просперитет като регион а мафиотски интереси.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ултраси од ЦСКА Софија имаат спротивно мислење од него.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
2.270
Ултраси од ЦСКА Софија имаат спротивно мислење од него.
Коj фактор са те во надворешната политика?

Мислам дека е крајно е да престанеме едни на други да се ситиме на Балканот,бидејки нештата се менуваат и околностите се менуваат.Малку ме загрижува фактот дека членките на ЕУ на Балканот си даваат за право да изигруваат морални судии дека ним исклучиво правото на вистинитоста,правдата.Тоа што некои се членови на ЕУ се сплетови се сплет на геостратешки цели.А сега точно ја имаат позицијата на сила.Но треба да се запамети се се менува пропадна Рим,Византија,Османското царство,можеби ЕУ...
Много точно-нештата се менуват.Еве РМ исто призна Косово,уште повеке измени државната си граница со новопризнаената држава,Хрватска исто призна Косово,ама желбата на србите си е насочена ком другаде да удрат.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
ma kude onaj idiot sloba ode 88 tamo
pa od niko ne sme da vas bije a sad sto ispade
to je zajebancija kao sto vas grci jebavaju oko imena, sve je reseno i ti nemas izbora
:toe:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
579
ma kude onaj idiot sloba ode 88 tamo
pa od niko ne sme da vas bije a sad sto ispade
to je zajebancija kao sto vas grci jebavaju oko imena, sve je reseno i ti nemas izbora
:toe:
У јебо те, како лепо се трудиш да причаш Српски!
Море марш таму сељак еден, ти нас ќе ни продаваш пуфки, оди брзо дома и зготви си јуфки...:nesum:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Коj фактор са те во надворешната политика?


Много точно-нештата се менуват.Еве РМ исто призна Косово,уште повеке измени државната си граница со новопризнаената држава,Хрватска исто призна Косово,ама желбата на србите си е насочена ком другаде да удрат.
Прво македонското признавање на Косово не го гледам како промена.Македонската политика отсекогаш велеше ке го почитуваме договорот мегу Белград и Приштина.А откако фактичката состојба го потврди постоењето на косовска држава Македонија само го потврди она шшто е реално.Значи за да се каже дека имало промена тоа значи дека Македонија не го признавала ниту имала намера да го признае Косово што не е така.Во овој случај имаше редоследен ред на нештата.И мислам дека промена на границата немаше туку само корекција што повторно не е исто.
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
У јебо те, како лепо се трудиш да причаш Српски!
Море марш таму сељак еден, ти нас ќе ни продаваш пуфки, оди брзо дома и зготви си јуфки...:nesum:

GOVNO BEZRODNO MAKEDONOIDNO:pusk:
 
S

smart ass

Гостин
Не им е лесно, јас ги разбирам. Изолирани се од сите страни и се малку параноични. Убаво наследство им остави Милошевиќ. Денес сите покраини на поранешната Југославија можеа да бидат мировно поделени и да бидат членки на ЕУ.
Требаше да бидат...ама се распадна.

Инаку овие нека си ги вадат очите а и плус тоа добар дуел е србин со татар:toe:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
У јебо те, како лепо се трудиш да причаш Српски!
Море марш таму сељак еден, ти нас ќе ни продаваш пуфки, оди брзо дома и зготви си јуфки...:nesum:
e sad , ja se ne trudim, nego ga pricam, istina malo juznjacki, ali se dicim mojim poreklom:smir:
a ti se brate moras truditi dosta da ti jezik kojim pricas ne lici na nijedan susedni
sto sam vam ja kriv sto imate problema ama sa bas svim susedima
jedni vas gone zbog imena, drugi zbog ne znam cega, treci hoce da ih napravite ustavnim narodom, i moracete, da se i vama ne desi kosovo, a desice vam se kad tada
ako ti treba za dokaz mogu i himnu da ti ispevam:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
579
e sad , ja se ne trudim, nego ga pricam, istina malo juznjacki, ali se dicim mojim poreklom:smir:
a ti se brate moras truditi dosta da ti jezik kojim pricas ne lici na nijedan susedni
sto sam vam ja kriv sto imate problema ama sa bas svim susedima
jedni vas gone zbog imena, drugi zbog ne znam cega, treci hoce da ih napravite ustavnim narodom, i moracete, da se i vama ne desi kosovo, a desice vam se kad tada
ako ti treba za dokaz mogu i himnu da ti ispevam:pos2::pos2::pos2::pos2:
А Косово ваше е па ти најде да зборуваш?
А вие немате проблем са суседима, готова е Војводина да ви стане нов комшија, останавте без Црна Гора и преостанува уште званично да се прогласи Република Београдски Пашалак :pos::pos::pos::pos:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
pa mozda ce tako i da bude
kakvu su nas idioti vodili to i zasluzujemo
nego pazite vi da se kosovo ne desi i vama
a ipak ce se zvati SRBIJA
bez severna, gornja ili moravska:pipi:
 
H

HITCH

Гостин
pa mozda ce tako i da bude
kakvu su nas idioti vodili to i zasluzujemo
nego pazite vi da se kosovo ne desi i vama
a ipak ce se zvati SRBIJA
bez severna, gornja ili moravska:pipi:
Ич да не се секираш за нас. Македонските мажи нема да дозволат луѓе од надвор да плачат и да молат по мостови како Србија 1999г. :helou:
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
и што доби Македонија со признавањето на Косово???????освен уште барања од Албанците:kesa:
им пукате сеир на србиве,КОГА ние сме во поголеми гомна од нив:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom