Србија: Бугарија уште еднаш ни заби нож во грб

Член од
1 ноември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
1
Српската делегација во Хаг, предводена од Душан Батакович, смета дека Бугарија "заби на Србија нож во грбот", како што го прави многу пати досега, пренесе српската агенција Танјуг. Ова беше реакцијата од страна на Србија при претставувањето на аргументите од Бугарија денеска во Меѓународниот суд во Хаг за случајот за едностраното прогласување на независноста на Косово.

целата статиjа

http://www.blitz.bg/news/article/65336
 
Член од
1 ноември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
1
Не им е лесно, јас ги разбирам. Изолирани се од сите страни и се малку параноични. Убаво наследство им остави Милошевиќ. Денес сите покраини на поранешната Југославија можеа да бидат мировно поделени и да бидат членки на ЕУ.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.608
Поени од реакции
219
Србија: Бугарија за пореден пат заби нож во грб
---------------------------------------
Тоа е вистинската Булгарија :toe:
 
?

..........

Гостин
Зборот пореден е во ред .....само неможе да биде во ред во форма ЗА пореден пат
 
Член од
2 декември 2009
Мислења
44
Поени од реакции
3
ЕДИТ. Ке им забиеме не нож,ми цела брадва. Косово не може да биде србско.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Мило ми е кога србите се слаби.

Мило ми е што и грците и бугарите се слаби.

Се додека тие се слаби, ние ќе можеме барем да си ја кажеме својата вистина пред светот.
 
Член од
9 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
2
Србија: Бугарија за пореден пат заби нож во грб
---------------------------------------
Тоа е вистинската Булгарија :toe:
Е а зашто србите заборават дека они забиjа нож во грбот на титова jугославиjа.во србите е наj големата вина за краjот на титова jугославиjа.:toe:
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Мило ми е кога србите се слаби.

Мило ми е што и грците и бугарите се слаби.

Се додека тие се слаби, ние ќе можеме барем да си ја кажеме својата вистина пред светот.
На сите мислите лошо,па затоа на ваш ви е најлошо.
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
306
Они официјално имаат "С" и по потреба.:kesa:

Не беше неочекуван ставот на Бугарите, нивната политика е таа, поставена е контра на Србија, иако и двете држави кокетираат со Грција, па кој на кого повеќе ќе му го спопика. Туку тоа ме потсети дека секој на секого лошо му мисли на ебениов Балкан и нема излез, зошто кога Словенците и Хрватите почнаа да се мрзат меѓу себе, а тие два народа беа сосема пријателски настроени и без ниеден проблем, што друго да се каже??? Босна е пред распад, таму се уште нема победник и секој со секого се мрзи. 3а Косово еден ден очигледно пак ќе се војува, а сите овие негативни чуства ќе останат во потсвеста и ќе го полнат внатрешниот вулкан за кога тој еден ден неминовно ќе експлодира за време наследниот конфликт ќе има уште поголеми ѕверства меѓу сите нас. :toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Кој ги .... и србите и бугарите!

Нека кршат глава и што знаат нека си прават меѓу себе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom