Србија: Бугарија уште еднаш ни заби нож во грб

Член од
7 декември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
ma muci i vas da opet budete s nama:pipi:
muci vas, vasi se muzicari i sportisti afirmisu u srbiji, ucestvujete po kojekavim emisijama sa nostalgijom se secate tadasnjih novcanica:pos2::pos2::pos2:
ne zaboravite da vas je srbija otrgla od bugara i uvela u kraljevinu shs, inace bi vi danas bili istocnobugarska provincija:vozbud:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
2.270
ma muci i vas da opet budete s nama:pipi:
muci vas, vasi se muzicari i sportisti afirmisu u srbiji, ucestvujete po kojekavim emisijama sa nostalgijom se secate tadasnjih novcanica:pos2::pos2::pos2:
ne zaboravite da vas je srbija otrgla od bugara i uvela u kraljevinu shs, inace bi vi danas bili istocnobugarska provincija:vozbud:
И така станаха Jжна Бановина :helou:
А дали можеш да ми кажеш посоките на света,заштото РМ е на запад от БГ,а не на исток :helou:
 
S

smart ass

Гостин
ma muci i vas da opet budete s nama:pipi:
muci vas, vasi se muzicari i sportisti afirmisu u srbiji, ucestvujete po kojekavim emisijama sa nostalgijom se secate tadasnjih novcanica:pos2::pos2::pos2:
ne zaboravite da vas je srbija otrgla od bugara i uvela u kraljevinu shs, inace bi vi danas bili istocnobugarska provincija:vozbud:
Втора светска војна САМИ се ослободивме...па дури и гиневме надвор од македонија...за никој фала да не рече..

Туку ако бевме со вас...не оди тоа така...


како може Македонец со овие


И иронијата да биде поголема се запалија оти срушија авион стар 20 години...

 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
a kolku olulji imase niz bosna kade hrvatskite golemokurci placea od paravoenite edinici na Arkan i voenite edinici na Cika Radko ?

a vukovar 1991 ?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
5.199
Assassin91;3156391[B напиша:
]a kolku olulji imase niz bosna kade hrvatskite golemokurci placea od paravoenite edinici na Arkan i voenite edinici na Cika Radko ?[/b]

a vukovar 1991 ?
Оф морееее,Аркановите мачиња ми ги спомнуваш?Херои кој се искажуваа во "борби" со 60-70 годишни старци?!?!?

Вуковар најде ли да го спомуваш,најголемиот српски срам бе?!36 000 војска,со стотици тенкови и авиони,илјадници парчиња артилерија имаа србите,а градот го бранеа 1800 полицајци и доброволци со калашњикови и зољи.Едвај го завзема градот после 88!!! дена борба.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Се видовте вие на Максимир колку сте јаки. Јебали смо вас ко црнац милфицу :tv:

А да, и 1/3 од РХ беше под контрола на голоруките Срби од Српска Краина. :pusk:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.491
Добро барем денешните јужни делови си ги купија од Бугарија, тоа ти се вика бизнис.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
5.199
Се видовте вие на Максимир колку сте јаки. Јебали смо вас ко црнац милфицу :tv:

А да, и 1/3 од РХ беше под контрола на голоруките Срби од Српска Краина. :pusk:
:pos2::pos2:Ајде бе,колку од тепачката учествуваа делии????Ништо,само на почетокот истепаа неколку стотина делии 30-40 души што беа над нивната трибина и толку.После тоа ко п*** си седеа на нивна трибина.


И да,нормално дека 1/3 ќе завземат со цела ЈНА позади против слабо вооружена војска.И да,нормално дека таа една третина што со месеци пробуваа да ја земат,ја изгубија во 3 дена:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom