Србија: Бугарија уште еднаш ни заби нож во грб

Член од
7 декември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ич да не се секираш за нас. Македонските мажи нема да дозволат луѓе од надвор да плачат и да молат по мостови како Србија 1999г. :helou:
ako vas sustigne ono st je nas 99 pomrli bi od gladi
50 ooo prognanih siptara vam je destabilizovalo drzavu, da ne govorimo ako vas neko napadne:pos2::pos2::pos2:
btw nesto kad vas podgonise Albanci bila velika bezanija a
u vranju bilo dosta makedonaca kod" prijatelja i rodjaka":pipi:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ич да не се секираш за нас. Македонските мажи нема да дозволат луѓе од надвор да плачат и да молат по мостови како Србија 1999г. :helou:

Некој се бореше,а другиот на добиена војна потпиша капитулација.:back:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Некој се бореше,а другиот на добиена војна потпиша капитулација.:back:
Значи и тој другиот се борел, бидејќи добил војна.
ako vas sustigne ono st je nas 99 pomrli bi od gladi
Абе Србин глуп додека си седеа Србите во белград и војната се водеше "таму некаде на југ во Косово", оваа нашава се гледаше од кровот на секоја зграда во Скопје.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
tamo negde na jug je bas kod mene
vranje i leskovac su dali najvise zrtava
a pamtis li koliko je granata palo na beograd
ako toliko padne na skoplje, sigurno ce se promeniti i tok vardara, da ne govor o tome koliko ce zgrada ostati
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
tamo negde na jug je bas kod mene
vranje i leskovac su dali najvise zrtava
a pamtis li koliko je granata palo na beograd
ako toliko padne na skoplje, sigurno ce se promeniti i tok vardara, da ne govor o tome koliko ce zgrada ostati
Да бе ти од Србија колку што сум јас професионален голфер.

Како и да е. Војна во Македонија се водеше на неполн саат возење од центар на главниот град и сепак успеавме да зачуваме, трајно или не. Кутро Македонче, двајца без тројца, со ич оружје направи нешто. А додека вие се пувавте насекаде на Балканот и го изгубивте Косово.

Битното е дека се ситиш на Македонците а уверен сум дека живееш во Македонија. Дури и да не живееш ако се направи уште една војна со Албанците Македонците и Србите ќе бидат на иста страна.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
579
pa mozda ce tako i da bude
kakvu su nas idioti vodili to i zasluzujemo
nego pazite vi da se kosovo ne desi i vama
a ipak ce se zvati SRBIJA
bez severna, gornja ili moravska:pipi:
Не е до идиотите што ве воделе туке е до идиотите што ги следеле на тие што ве воделе! :smir:

ako vas sustigne ono st je nas 99 pomrli bi od gladi
50 ooo prognanih siptara vam je destabilizovalo drzavu, da ne govorimo ako vas neko napadne:pos2::pos2::pos2:
btw nesto kad vas podgonise Albanci bila velika bezanija a
u vranju bilo dosta makedonaca kod" prijatelja i rodjaka":pipi:
Ти изгледа заборави дека кога бевте под санкции се идеше од кај нас, ние ако не бевме вие ќе испоцркавте од глад.
Кај нас државата ја дестабилизираа 50.000 Албанци ама кај вас само еден СлободаНЕ Милошевиќ :helou:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Ич да не се секираш за нас. Македонските мажи нема да дозволат луѓе од надвор да плачат и да молат по мостови како Србија 1999г. :helou:
Ispadnaa da protestiraat bidejki Nato ne ocekuvase deka srbija kje izdrzi 79 dena bombardirajne i pocnaa da rusat i civilni objekti a ako citnes i pogledas nekoja emisija kje vidis deka i Zak Sirak bese protiv rusejne na mostovite. A da srpskoto PVO izdrza 79 dena a bese planirano da se eliminira za 3 dena.

Ako prodolzime da si go gledame seirot i nie kje naebame Tatarite ne samo sto se iznamavaa nozevi vrz nas tuku ne kecat kako sakaat. De se so nas de se so Grcija si gledaat seir ali ako kje dojde den koa povtorno kje placat.
A da ako prodolzime so otstapki kon albancite tuka e novoto kosovo ne se sekirajte..
 
S

smart ass

Гостин
Ispadnaa da protestiraat bidejki Nato ne ocekuvase deka srbija kje izdrzi 79 dena bombardirajne i pocnaa da rusat i civilni objekti a ako citnes i pogledas nekoja emisija kje vidis deka i Zak Sirak bese protiv rusejne na mostovite. A da srpskoto PVO izdrza 79 dena a bese planirano da se eliminira za 3 dena.

Ako prodolzime da si go gledame seirot i nie kje naebame Tatarite ne samo sto se iznamavaa nozevi vrz nas tuku ne kecat kako sakaat. De se so nas de se so Grcija si gledaat seir ali ako kje dojde den koa povtorno kje placat.
A da ako prodolzime so otstapki kon albancite tuka e novoto kosovo ne se sekirajte..
ПВО на србија беше скоро 70% уништено,но на копнената војска не и можеа поскапо беше оружјето него ли штетата што ќе ја направи...на мамки:pos2: ,а и на крај краеви...рушењето на мостот,петрохемијата,резервите на нафта е оправдано..Уствари јасно ти е инфраструктура,згради на МО...

Инаку историјата кажува...постои оска србија-грција версус бугарија.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
da da Jasno mi e se toa a so kur baraa da mavaat po zgradata na RTS Belgradskata Bolnica, Avalskiot Toranj pa vrv na se bese koga sakaa da go srusat i zeleznickiot most vo belgrad ali tuka imase zakani od francija deka kje izleze od vojnata pa ne mavnaa i po nego. Za tebe toa se Infrastrukturi na armijata ?

Inace imase dobra emisija na alfa posledniot cetvrtok mislam posledniot del e utrevecer. Pa ako negde go najdete vtoriot del kje vidite kako natovcite troseja raketi od po iljadnici dolari na maketi od 50 dolari

P.S Emisijata se vika Fall Of Milosevic!
P.P.S Za nekoi kako ovoj nadmene so kje recat taa e srpska emisija! ne e Britanska e.
 
?

..........

Гостин
Некој се бореше,а другиот на добиена војна потпиша капитулација.:back:
Некој изгуби, некој доби територија:helou:

da da Jasno mi e se toa a so kur baraa da mavaat po zgradata na RTS Belgradskata Bolnica, Avalskiot Toranj pa vrv na se bese koga sakaa da go srusat i zeleznickiot most vo belgrad ali tuka imase zakani od francija deka kje izleze od vojnata pa ne mavnaa i po nego. Za tebe toa se Infrastrukturi na armijata ?

Inace imase dobra emisija na alfa posledniot cetvrtok mislam posledniot del e utrevecer. Pa ako negde go najdete vtoriot del kje vidite kako natovcite troseja raketi od po iljadnici dolari na maketi od 50 dolari

P.S Emisijata se vika Fall Of Milosevic!
P.P.S Za nekoi kako ovoj nadmene so kje recat taa e srpska emisija! ne e Britanska e.
Одтаму се вршеше лоботомија на населенијето, пред почетокот на дневникот во 20 часот со песната.....


А шо к бараа србите во босна, да уриваат национални телевизии, мостови, болници, градови??
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
da da Jasno mi e se toa a so kur baraa da mavaat po zgradata na RTS Belgradskata Bolnica, Avalskiot Toranj pa vrv na se bese koga sakaa da go srusat i zeleznickiot most vo belgrad ali tuka imase zakani od francija deka kje izleze od vojnata pa ne mavnaa i po nego. Za tebe toa se Infrastrukturi na armijata ?

Inace imase dobra emisija na alfa posledniot cetvrtok mislam posledniot del e utrevecer. Pa ako negde go najdete vtoriot del kje vidite kako natovcite troseja raketi od po iljadnici dolari na maketi od 50 dolari

P.S Emisijata se vika Fall Of Milosevic!
P.P.S Za nekoi kako ovoj nadmene so kje recat taa e srpska emisija! ne e Britanska e.

Нервоза,неможеа ништо да погодат па лупаа по цивили.Возот кај Грделица го рокаа а мостот го промашија(а пази сај-фај технологија 100% прецизна).После колатерална штета.

Пипивски

За војната во Босна имаш 20 теми наназад,дебилно е пак истиот муабет да се прави.
 
?

..........

Гостин
Нервоза,неможеа ништо да погодат па лупаа по цивили.Возот кај Грделица го рокаа а мостот го промашија(а пази сај-фај технологија 100% прецизна).После колатерална штета.

Пипивски

За војната во Босна имаш 20 теми наназад,дебилно е пак истиот муабет да се прави.
Жалам, ама тоа го демне секој србин:helou:
 
S

smart ass

Гостин
da da Jasno mi e se toa a so kur baraa da mavaat po zgradata na RTS Belgradskata Bolnica, Avalskiot Toranj pa vrv na se bese koga sakaa da go srusat i zeleznickiot most vo belgrad ali tuka imase zakani od francija deka kje izleze od vojnata pa ne mavnaa i po nego.

Inace imase dobra emisija na alfa posledniot cetvrtok mislam posledniot del e utrevecer. Pa ako negde go najdete vtoriot del kje vidite kako natovcite troseja raketi od po iljadnici dolari na maketi od 50 dolari

P.S Emisijata se vika Fall Of Milosevic!
P.P.S Za nekoi kako ovoj nadmene so kje recat taa e srpska emisija! ne e Britanska e.
Зградата на РТС-ПРОПАГАНДА И ЛОБОТОМИЈА...така правеа и србите во босна.

Во белградската болница имаше скриено оклопни возила-ахх милошевич.....тоа е се за народот да се запали..

(а во таа во босна..у сараево србите гаѓаа баш кај што се раѓаат дева)
Za tebe toa se Infrastrukturi na armijata ?
Првата на режимот,а втората со нејзината злоупотреба-криење тешко оружје,и електронско комуникациска опрема,ја прави болницата легитимна мета АРМИЈАТА Е ВИНОВНА....-НЕ НАТО.

А да беа гаѓани макети...но и чат пат по некој тенк,а некои и по два-три пати,србите дури правеле и импровизиран автопат со лажна воена колона...пасивната одбрана на копнена војска се докажа,а и истата притоа беше сепак доволно оперативна.

Нервоза,неможеа ништо да погодат па лупаа по цивили.

Ова важи за србите највеќе,сребреница,па сараево...ај....

-НАТО-јок...кажавме инфраструктура,генералштаб,воени мети:toe:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ја заборави Фоча,повеќе загинаа таму зошто таму не се удри геноцидното место? :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom