Сонови, толкување на сонови

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од vmx, 12 јуни 2005.

 1. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.060
  Допаѓања:
  14.906
  Повеќе од очигледно е дека ти имаш некакви чувства кон тој колега, но верувај кога ќе ти кажам, истите не се обострани и никогаш нема да бидат.
  Што се однесува до промената на работно место, кое навидум те задоволува, тука станува збор за појавување на таканаречената женска изместено авантуристичка промискуитетна логика.
  За доброто на сите, но пред се` и на тебе, овој сон треба да го заборавиш.
  Да го заборавиш и твојот колега, да заборавиш и промена на работно место.
   
 2. Butterfly13

  Butterfly13

  Член од:
  29 јануари 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Колегата ми е дечко
   
 3. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.060
  Допаѓања:
  14.906
  Тролај на друго место.
  Многу кажува тоа што колегата кој ти е и дечко, го спомнуваш како колега :D
   
 4. Butterfly13

  Butterfly13

  Член од:
  29 јануари 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Не тролам воопшто. Во тој момент ми беше колега пишав р3ално се случило пред 6 години. А ти како тврдиш ", но верувај кога ќе ти кажам, истите не се обострани и никогаш нема да бидат." Тоа не е тролање?
   
 5. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.060
  Допаѓања:
  14.906
 6. Butterfly13

  Butterfly13

  Член од:
  29 јануари 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Само за информација. Добив многу големо унапредување на работа, и ме побараа за жена. Претпоставувам прстите, односно галењето значеше барањето, а желбата да се вратам на работа унапредувањето... тоа не ми беше очекувано
   
 7. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.060
  Допаѓања:
  14.906
  На свадба да ме викнеш.
   
  На Ivica^ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: