Сонови, толкување на сонови

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Здраво. Сонувам многу ретко и секогаш нешто се случува. Најчесто сонувам логични сонови и истото се случува, значи без толкување туку како сонувам тоа се случува. Кога сонувам нешто нелогично е тогаш ми треба толкување. Незнам зошто .....
Ноќеска сонував како сум ја напуштила работата и сум отишла во конкуренција (убаво ми е не би го направила тоа) а после 3 дена таму давам отказ и барам врски да се вратам назад.... Најчудно од се е на крајот на сонот го сонував колегата како ме држи за рака - ме гали по прстите 2 пати погледнав во сонот дали е тоа навистина така. Се разбудив. Тоа со прстите се има случено реално пред 6 години.
Баш би сакала да прочитам толкувања.
Повеќе од очигледно е дека ти имаш некакви чувства кон тој колега, но верувај кога ќе ти кажам, истите не се обострани и никогаш нема да бидат.
Што се однесува до промената на работно место, кое навидум те задоволува, тука станува збор за појавување на таканаречената женска изместено авантуристичка промискуитетна логика.
За доброто на сите, но пред се` и на тебе, овој сон треба да го заборавиш.
Да го заборавиш и твојот колега, да заборавиш и промена на работно место.
 
Член од
29 јануари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
4
Повеќе од очигледно е дека ти имаш некакви чувства кон тој колега, но верувај кога ќе ти кажам, истите не се обострани и никогаш нема да бидат.
Што се однесува до промената на работно место, кое навидум те задоволува, тука станува збор за појавување на таканаречената женска изместено авантуристичка промискуитетна логика.
За доброто на сите, но пред се` и на тебе, овој сон треба да го заборавиш.
Да го заборавиш и твојот колега, да заборавиш и промена на работно место.
Колегата ми е дечко
 
Член од
29 јануари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
4
Тролај на друго место.
Многу кажува тоа што колегата кој ти е и дечко, го спомнуваш како колега :D
Не тролам воопшто. Во тој момент ми беше колега пишав р3ално се случило пред 6 години. А ти како тврдиш ", но верувај кога ќе ти кажам, истите не се обострани и никогаш нема да бидат." Тоа не е тролање?
 
Член од
29 јануари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
4
Повеќе од очигледно е дека ти имаш некакви чувства кон тој колега, но верувај кога ќе ти кажам, истите не се обострани и никогаш нема да бидат.
Што се однесува до промената на работно место, кое навидум те задоволува, тука станува збор за појавување на таканаречената женска изместено авантуристичка промискуитетна логика.
За доброто на сите, но пред се` и на тебе, овој сон треба да го заборавиш.
Да го заборавиш и твојот колега, да заборавиш и промена на работно место.
Само за информација. Добив многу големо унапредување на работа, и ме побараа за жена. Претпоставувам прстите, односно галењето значеше барањето, а желбата да се вратам на работа унапредувањето... тоа не ми беше очекувано
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Само за информација. Добив многу големо унапредување на работа, и ме побараа за жена. Претпоставувам прстите, односно галењето значеше барањето, а желбата да се вратам на работа унапредувањето... тоа не ми беше очекувано
На свадба да ме викнеш.
 
Член од
23 јуни 2019
Мислења
13
Поени од реакции
14
Јас сонував вчера како се движам меѓу луѓе кои се премногу високи и изгледам како џуџе меѓу нив...Тие сите беа машки и беа кошаркари но сепак беа невообичаено високи.Потоа сонував како мојот дечко повеќе не сака да има ништо со мене и ме блокира на инстаграм а јас не ја знам причината за тоа бидејки не сонував да се караме
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
1. Што значи да сонуваш соби/простории во твојот дом којшто никогаш не си ги видел/прв пат ги гледаш тие???

2. И што значи да сонуваш некој регион/населба во градот во којшто живееш којашто првпат ја гледаш??? Иако ти го знаеш градот едно 90-100%

3. И зошто го сонуваш својот дом така како што бил изграден пред едно 20-30 години??/

4. Зошто ги сонуваме настаните во минатото пред 20 години???
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
6
Поени од реакции
7
@Anon Ke moze li edrn son sto me maci godina ipol 2 da mi kazete sto znacenje ima :/ fala
Sonuvav mrtov covek stoev do nego kako na skali a dolu mazotmi i povejke maski sobrani pieja pivo i ovaj mu vika dosta se 28 ili da donesam 28 nesto taka i mazmi veli da sega me fajka strav za nekoj mesec polnam 28 god mozebi ke mise desi nesto dali ova znaci smrt deka na tolku ke umram :( um nemam samo na toa mislam :'( fala pozz
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.500
Поени од реакции
9.406
Ako trebe ti e nesto na zaebancija na covek sto pati od depresija ne mu e zamislete samo kolku moze da boli depresiven covek i anksiozen so ovaa objava sepak fala ti mnogu
Убаво е да сонуваш мртов човек, можеби си требала да играш лото, нешто..како и да е, ти претстои некоја среќа.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ako trebe ti e nesto na zaebancija na covek sto pati od depresija ne mu e zamislete samo kolku moze da boli depresiven covek i anksiozen so ovaa objava sepak fala ti mnogu
Не се замарај со соништа толку. Ако имаш проблеми и патиш од депресија вакви соништа се чести пошто соновите ја одразуваат потсвеста. Па кога не’ мачат еден куп работи имаме кошмари. Мене ми се има случено ако во моментот имам 5-6 различни проблеми да сонувам некој бизарен сон каде сите овие проблеми се испреплетени.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Мислењето на @Löwe кое поттикнува самоубиство е отстрането од форумов, но ќе го имаме во предвид доколку нешто немило му се случи на членот, а во евентуалната истражна постапка на МВР/ЈО се побара одговорност за причините кои довеле до тоа. За ова несоодветно мислење, членот е казнет со 2 казнени поени. Доколку продолжи вака во иднина, следува забрана за пристап на форумот.
 
Последно уредено:
Член од
23 јули 2019
Мислења
6
Поени од реакции
7
Мислењето на @Löwe кое поттикнува самоубиство е отстрането од форумов, но ќе го имаме во предвид доколку нешто немило му се случи на членот, а во евентуалната истражна постапка на МВР/ЈО се побара одговорност за причините кои довеле до тоа. За ова несоодветно мислење, членот е казнет со 2 казнени поени. Доколку продолжи вака во иднина, следува забрана за пристап на форумот.
Ne bi napravila takvo nesto iako patam od depresija i anks srpak drcata mi sr na prvo mesto sakav ssmo da vidam dali nrkoj znae sto znaci sonot no sepak ima nesovesni lujge sto nesnaat sto e strav depresija anks sepak vi blagodaram mnogu od srce :* toj odgovor stvarno mi dade voznemirenost mn bidejki pisuva da sigurno smrt a za covek so anks toa e mn bolno :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom