Сонови, толкување на сонови

Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Сонував дека гром удира во мене поточно во рамото но не ме повредува многу дури бев и свесен во моментот на ударот луѓе притрчуваат кон мене а јас се поместувам и им велам дека ништо не ми е.... Што може да значи
Соновникот мој,вели вака,Гром- ненадејна вест,гром со молњи,биди навистина внимателен
 
Член од
5 март 2011
Мислења
840
Поени од реакции
819
Соновникот мој,вели вака,Гром- ненадејна вест,гром со молњи,биди навистина внимателен
Сакам да одам за Германија кај девојками и таму да останам на црно а тука имам работа со прилично добра плата сега ме предомисли
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Сакам да одам за Германија кај девојками и таму да останам на црно а тука имам работа со прилично добра плата сега ме предомисли
НИКАКО!
Значи после таков сон ја од дома не би излагал не па у Германија на црно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ова саркастично а
Скролај наназад, читај ги моите постови и провери колку задоволни клиенти имам.
А да не ти постирам и по пп што се дешава...
Како и да е, тоа што го кажав не е саркастично, ама освен горното напиѓано, не планирам да те убедувам.
Поздрав.
 
Член од
7 јуни 2018
Мислења
13
Поени од реакции
3
Здраво, и мајка ми и мојата најдобра другарка сонувале иста вечер како јас и мојата симпатија се гушкаме. Што значи тоа ? Инаку сум лудо заљубена.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Здраво, и мајка ми и мојата најдобра другарка сонувале иста вечер како јас и мојата симпатија се гушкаме. Што значи тоа ? Инаку сум лудо заљубена.
Од екстремна важност би била информацијата дали имало гулаб во сонот на твојата најдобра другарка и во сонот на мајка ти.
Мораш задолжително да им кажеш да се фокусираат целосно на сонот и да се обидат да се сетат дали во било кој момент забележале гулаб.
 
Член од
7 јуни 2018
Мислења
13
Поени од реакции
3
Ne se sigurni, no mislat deka imalo. A sto znaci i da ima i da nema gulab ??
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ne se sigurni, no mislat deka imalo. A sto znaci i da ima i da nema gulab ??
Ако имало гулаб тоа значи дека момчето што ти го сметаш сега за симпатија е всушност твојата идна сродна душа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Благодарам. А ако немало?
Тогаш, за твое добро и можеби во моментов не би ти било јасно зошто викам така, треба да си најдеш друга симпатија.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
840
Поени од реакции
819
Скролај наназад, читај ги моите постови и провери колку задоволни клиенти имам.
А да не ти постирам и по пп што се дешава...
Како и да е, тоа што го кажав не е саркастично, ама освен горното напиѓано, не планирам да те убедувам.
Поздрав.
У јебем ти за влакно полошо патување не сум имал мн е за раскажување само ке ти кажам ме приведоа во главното седиште на баварската полиција и за влакно избегнав 2-3 години затвор патував цели 3 дена спиев по бензински едвај стасав каде требаше и триста др проблеми немам време да ги пишувам... Зборот ми беше да не знаеш до кога ке трае ова проклество и дали треба да се вратам...
 
Член од
10 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дали навистина можат да се контролираат сонови и како оди тоа?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Зборот ми беше да не знаеш до кога ке трае ова проклество и дали треба да се вратам...
Не и зависи.
Здраво дали навистина можат да се контролираат сонови и како оди тоа?
Да, се нарекува lucid dreaming и ако го усовршиш е можеби најдоброто искуство што постои во овој наш свет.
Потребен е ментален фокус и самоубедување секоја вечер дека ќе се обидеш да ги запамтиш своите сонови. Повторувај си пред спиење „Ќе го запамтам сонов“.
Имај си соновник, веднаш после будење имај тетратка до себе во која ќе запишуваш се што памтиш од сонот. Ако во текот на денот ти текне нешто дополнително од сонот, допиши го.
Обиди се да најдеш нешто што се повторува во твојот сон, фокусирај се на тоа и следен пат кога ќе го видиш во сонот речи си дека ова е сон.
Кога не си во сон (а и кога си во сон уствари), неколку пати во денот прашај се себе си дали сонуваш и убаво перцепирај ги сите работи околу себе.
 
Член од
29 јануари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
4
Здраво. Сонувам многу ретко и секогаш нешто се случува. Најчесто сонувам логични сонови и истото се случува, значи без толкување туку како сонувам тоа се случува. Кога сонувам нешто нелогично е тогаш ми треба толкување. Незнам зошто .....
Ноќеска сонував како сум ја напуштила работата и сум отишла во конкуренција (убаво ми е не би го направила тоа) а после 3 дена таму давам отказ и барам врски да се вратам назад.... Најчудно од се е на крајот на сонот го сонував колегата како ме држи за рака - ме гали по прстите 2 пати погледнав во сонот дали е тоа навистина така. Се разбудив. Тоа со прстите се има случено реално пред 6 години.
Баш би сакала да прочитам толкувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom