Сонови, толкување на сонови

Член од
6 април 2015
Мислења
381
Поени од реакции
123
Ти си мојот прв незадоволен клиент.
Па
Ти си мојот прв незадоволен клиент.
па во предходниот сон ми протолкува дека премногу се замарам со забите што не е точно толкувањето ...
На жалост друго е значењето , и затоа сум во голем страв
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
570
Поени од реакции
504
Сонував дека сум одел по вода водата под мене била мирна и бистра ко солза.Некој да ми го протолкува ова
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
570
Поени од реакции
504
Mnogu se zamaras, dosadno ti e, nemas dovolno obvrski kako mene si i ti izgleda pa sea si go prajme interesen zivotot ke tolkuvame sonovi t.e ke barame pricina za da go potvrdime toa so go mislime deka sme NIE POSEBNITE, ODBRANITE, SPECIJALNITE...LOL....to e to brat mnogu ti e dosadno, OLABAJ malce.
Шо има да олабам ако ми е досадно,значи јас сум веќе олабаен ако ми е досадно,
логикава гледам не ти е најсилна страна.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
44
Поени од реакции
22
Шо има да олабам ако ми е досадно,значи јас сум веќе олабаен ако ми е досадно,
логикава гледам не ти е најсилна страна.
Special One si, ke ti dojdi na son lototo ili so sakas kontakt so vonzemjani? ili nekoj svetec crkva ke gradis... kiznaj so ocekuvas od sonot :(
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
1.496
Поени од реакции
1.136
Сонував дека сум одел по вода водата под мене била мирна и бистра ко солза.Некој да ми го протолкува ова

Велат дека чиста бистра вода е среќа, убаво нешто ти претстои...а што се однесува до соновите и нивно толкување, да, верувам дека се претскажување на многу работи, верувам во нив поради лично искуство....многу пати некои сонови ми се обистинале....обично после некој сон знам да отворам соновник и да барам токување.
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo decki kje go spodelam moeto iskustvo so sonovi i za eden poedinecen son sakam vase mislenje.Najcesto sonuvam mnogu dolgi sonovi bukvalno se kako prikazni a mi se ima deseno i lucid dreaming...Da se razbudam i pri zaspivanje povtorno da go prodolzam sonot jas kako sto sakam.Najcesto sonovite mi se totalno cudni ili horor no ovaa slucka nema nikogas da ja zaboravam.Sonot bese kako jas sum na recepcija vo hotel i sfakjam deka site sto gi poznavam se najgore vo hotelot.Liftot ne rabotese i se kacuvav po skali kako sto odev nagore imase lugje koi spiea na zemja i licnite raboti(telefon,novcanik i ostalo) im bea ispadnati.Go zabelezuvam toa i sfakjam deka telefonot si go zaboraviv na recepcija.So trcanje se vrakjav nadole od strav nekoj da ne go ukrade ili slicno.Stignuvam dole i ne rabotat svetlata mrtva temnica.Pruzam raka tamu kajsto bese i go zimam i tuka sum ispolnet so srekja deka nikoj ne go ukral.Vo istot moment kon mene se utrcuva nesto vo temnicata so charsav ili kjebe i me pokriva celiot i ripa vrz mene.Po ova ne znam dali sum buden ili spijam no mi se slucuva Sleep Paralysis.Toa se desava koga pri spienje mozokot ti e buden no teloto seuste ti spie i ne mozes da se mrdas no si buden.Ne znam tocno kolku vreme traese no ne mozev da se mrdam a bev buden i imav mnogu jezivo custvo i strav poradi povrzanosta na sonot so javeto_Osekjav negativna i gadna energija vrz mene na nekoja si zena(taa sto go frlila kjebeto vo sonot) a bev buden.Istata taa energija koja ne mozam da ja opisam ja imam oseteno nekolku pati niz kosmari no ovoj pat bese mnogu silna i realna poradi toa sto sonot bese povrzan so javeto.

Strasnata rabota vo se ova za mene bese sto pri sonot nestoto sto me pokriva so charsav osekjav deka e zena i deka ima nekoja gadna energija eve da kazam demonska iako ne sum mnogu vernik.
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Сонував како одам да продадам злато. Во рацете држев еден куп златни ланчиња какви никогаш не сум видела и кога слушнав дека ми даваат 14.000 реков - не, малку е, ќе одам кај друг. И заминав. Се разбудив потоа и срцето ми биеше силно. Не знам зошто, сонов не е страшен...
Можете ли да ми кажете што значи?
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
265
Поени од реакции
169
Здраво, сонував како предниот заб се држи на лушпа од семка и декс таа лушпа сум јс тргнал и почнало да ми тече крв и да паѓа забот но не падна сум го држел стегнато со забите, после тоа се разбудив.. Некој да ксже што знчи.. Ве ммолам одговорете испсничив целиот
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.301
Поени од реакции
5.406
Здраво, сонував како предниот заб се држи на лушпа од семка и декс таа лушпа сум јс тргнал и почнало да ми тече крв и да паѓа забот но не падна сум го држел стегнато со забите, после тоа се разбудив.. Некој да ксже што знчи.. Ве ммолам одговорете испсничив целиот
Sum slusnal deka pagjanje na zab e bolest na toj sto sonuval ili potesen clen na semejstvoto
 
Член од
6 април 2015
Мислења
381
Поени од реакции
123
За предходниот сон кај што ми паѓаа забите , толкувањето се оствари почина еден дедо (подалечна роднинска фамилија)
Но повторно сношти сонував како се гледам во огледало и ми биле чудни забите , сум ги немала двете двојки и сум се нервирала дека сум била без заби ...значи не сонував дека ми паѓаа забите(двете двојки) туку сум ги немала ...што значење?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
4.062
Поени од реакции
4.619
Sum slusnal deka pagjanje na zab e bolest na toj sto sonuval ili potesen clen na semejstvoto
... за да биде потесен член од семејството или болест, при паѓање на забот мора да биде поврзано со болка, ако нема болка тогаш се случува на некој што не е близок, дури и непознат(кршење,извлекување, расипани) во сонот значи проблеми со изразување,неможност за одбрана,неможност на разбирање по пат на комуникација, несигурност во решавање на некој проблем!
 
На врв Bottom