Сонови, толкување на сонови

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од vmx, 12 јуни 2005.

 1. the red

  the red

  Член од:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  6
  Синоќа сонував како кај мене дома има закачена на ѕид икона на св Василиј Острошки.Отидов ја бакнав и после сум тргнала на пат кон Острог.Но патот беше поинаков од што навистина е.Сум влегла прво со мала црква и сум се молела а потоа продолжив за Острог. Последно што се сеќавам беше дека ги видов сите луѓе на едно место собрани кои дошле за исцелување и сл.Инаку до сега еднаш сум била на Острог
   
 2. dreamgirl123

  dreamgirl123

  Член од:
  18 октомври 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  сонував како бившиот последниот доаѓа кај мене на гости..ми чука некој на врата отварам го гледам него се смее и сака да влезе јас сакам да влезе малце де двоумам али го пуштам идеме кај мене у соба си легнавме само и нишо почнав нешо 6то да сонувам..шо значи ова ? инаку зборувам со него онака еднаш у месец по 2-3 збора
   
 3. Марија Д.

  Марија Д.

  Член од:
  6 јануари 2015
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  7
  Сонував дека ми се ниша забот ама не падна, а баш меѓу предните беше забот :/ Што значи ова?
   
 4. Spaceboy

  Spaceboy

  Член од:
  25 јули 2017
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  3
  Дека си силна и дека има нешто што те вознемирува ама со тоа што се нишал забот а не паднал значи дека ќе го пребродиш што и да е тоа што те познемирува или растревожува. Се ќе биде во ред. Ова е само мое мислење. Размисли си добро за што може да станува збор. Дефинитивно мислам дека нема од што да се плашиш.
  --- Споено дупло мислење, 15 декември 2018 ---
  Па претпоставувам дека се молиш да се подобрат нештата во реалноста, дека си личност што верува и е оптимистична дека може да се најде решение и мир во себеси, за себеси. Укажува и дека си друштвена личност и дека веруваш дека може да постои хармонија во околината. Сите заедно можеме да најдеме пат кон подобри резултати и само-мир.
  *Мојата логика го протолкува тоа, се надевам успеав да помогнам.
  --- Споено дупло мислење, 15 декември 2018 ---
  Па мислам дека ти е страв да не се случи тоа во реалноста. Дали сте се карале во блиско минато?
  Едноставно верувај и на сопругата, мислам дека се е во ред.
  --- Споено дупло мислење, 15 декември 2018 ---
  Мислам дека ти е страв да не ја повредиш. Поради која и да е причина.
   
  Последно уредено: 15 декември 2018
  На the red му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Titanic

  Titanic

  Член од:
  7 јуни 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Sto znaci ako nekoj na son te drze za raka?
   
 6. Waoo

  Waoo

  Член од:
  16 јануари 2014
  Мислења:
  2.196
  Допаѓања:
  1.544
  Многу често се сонувам како ученик, што треба да значи?
   
 7. Gugaa

  Gugaa

  Член од:
  21 јануари 2018
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  1
  Sonuvav kako gledam drvo so dunji me bea sozreani,I edna pocinata rodnina sedese so mene I mi kaza ke cekame da zreat,I si zema ona edna zolta v raka.
  I vo Edna kuka sonuvav kako sum vrabotena kako pomosnicka I potoa covekot mi Dade 100evra.
  --- Споено дупло мислење, 5 јануари 2019 ---
  I jas cesto se sonuvam,a neznam sto znaci.
   
 8. daretoo

  daretoo

  Член од:
  6 август 2008
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  9
  Сонував бел голем дебел смок , одкако сум го пребодел во главата се правел дека е мртов , но потоа мачето го насетило дека не е мртов дека е само слеп , за потоа да ме апне на мене :D :)
   
 9. Gugaa

  Gugaa

  Член од:
  21 јануари 2018
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  1
  Nekoj da tolkuva
   
 10. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.496
  Допаѓања:
  3.690
  Можеби прв пат пишувам на оваа тема,не се сеќавам,но многу важно ми е.Загрижен сум зошто одамна не сум го имал ваков сон,каде што ќе ме ,кажано,испаничи.Ми треба толкување :)

  Сега станав пред 15 мин.,
  многу ми беше пријатен,убав сон. Ја сонував девојчето од средно,која ми беше симпатија многу.Девојчето многу го сакав искрено.
  Сонував дека одиме негде,нејасно ми е каде,но се сеќавам многу, на тоа дека се држевме за рака свиткано,како да одевме некаде,можеби.Како што ја држам за рака,се чуствував многу сигурен, среќен и исполнет многу,што е со мене она.Во еден момент се сеќавам дека и кажав дека ја сакам многу.Покасно пак изразувам чуство и кажувам дали би посакала да ми стане жена,да се омажи за мене. Тука ми заврши сонот .

  Ме испаничи зошто после многу долго време ја сонувам нејзе во сон,кажано се присетувам на нејзе дури од средно.После цели 10 години.Со нејзе немам контакт ич никаков денеска.
  Има ли нешто значење,да го ебам веќе,уште чуства скриено кон нејзе да имам и држам до ден денеска.:oops: Благодарам:)
   
 11. Adzera28

  Adzera28

  Член од:
  вчера
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Popladnevo ja sonuvav majka mi koja sto pred 10 meseci pocina a mene seuste ne mi e jasno deka e otidena veke... sonuvav kako vo kukata na strana na hodnikot imase edna elka a ona ni stavi tri paketcinja i mi veli eve ti ostaviv tamu kaj elkata jas se izraduvav.. sto znaci toa bi sakala da znam a vcera pak sonuvav kako dvajca maski i edna zenska osoba me progonuva so pistoli jas begam od niv ama edna nepoznata zenska licnost mi gi nosi decata dve bebcinja imam jas i se zablagodaruvam megutoa i ona so mene bega od lugeto sto me progonuvaat i dodeka ona so decata bega jas se simnuvam od skali begam trcam i vleguvam vo edna kuka kao rusevina i gledam od plafonot me gledaat luge se krijam i mnogu mi bese strav potoa se razbudiv i ne uspeav da pamtan drugo ve molam kazete mi ako moze sto znaci ne e prv pat da sonuvam kako me progonuva nekoj. pozz
   

Сподели преку: