Солун

Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Super cena,ama se odi vo 3 sabajle,a se vraka vo 10-11 navecer.
5-6 saati dremes vo centarot na Solun,pa duri potoa te nosi do
Bev ednas vaka.Mnogu e dosadno ova.Jas bi odel sekoja nedela ama da me vodat direktno vo Kosmos,Ikea i ostanatite,outleet itn.A da se dreme 5 saati centarot e bespotrebno.Navistina e djabe cenata ama agenciive nasi se zanikade i programata im e katastrofa.5 saati vo centarot kade se e preskapo kako vo milano. :(
posle covek e veke krajno umoren i mu se temni i od kupuvanje i od se.
Ako se soberat 4 dusi i da odat so kola,mozebi malku poskapo ke bide po 800-900 denari od patnik ama mnogu e poubavo.Kaj sakas si odis i voopsto ne si umoren pri kupuvanje.I normalno se vrakas vo razumno vreme 5-6 najkasno vo skopje
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Super cena,ama se odi vo 3 sabajle,a se vraka vo 10-11 navecer.
5-6 saati dremes vo centarot na Solun,pa duri potoa te nosi do
Bev ednas vaka.Mnogu e dosadno ova.Jas bi odel sekoja nedela ama da me vodat direktno vo Kosmos,Ikea i ostanatite,outleet itn.A da se dreme 5 saati centarot e bespotrebno.Navistina e djabe cenata ama agenciive nasi se zanikade i programata im e katastrofa.5 saati vo centarot kade se e preskapo kako vo milano. :(
posle covek e veke krajno umoren i mu se temni i od kupuvanje i od se.
Богами. Додуша ја не го фатив попустот, а неможам да замислам кој попуст имаат на тие астрономски цени. Барав одело, сако, кондури и ништо под 150 евра (ОД ПАРЧЕ, не заедно) , ова праиме муабет за низ центарот на Солун.
Дури и обична педерка (торбиче за преку рамо) демек од Самсонајт беше 167 евра :eek::tapp:
Е во Космос се малце пониски цените, али ипак за наш стандард се прилично солени :D
Ако имате инфо кога обично се попустите куцајте , па може и организација да напраиме :D
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Богами. Додуша ја не го фатив попустот, а неrможам да замислам кој попуст имаат на тие астрономски цени. Барав одело, сако, кондури и ништо под 150 евра (ОД ПАРЧЕ, не заедно) , ова праиме муабет за низ центарот на Солун.
Дури и обична педерка (торбиче за преку рамо) демек од Самсонајт беше 167 евра :eek::tapp:
Е во Космос се малце пониски цените, али ипак за наш стандард се прилично солени :D
Ако имате инфо кога обично се попустите куцајте , па може и организација да напраиме :D
Jas so kola posledniot pat potrosiv 24 litri gorivo od Zdanec-Solun-Zdanec t.e od doma-solun-doma 23.7 L
Toa spored segasnata cena na nafta bi ispadnalo 1700 denari.Patarini da se platat uste 700 denari.maksimum. 2400 denari.Parking ima za 1.50 evra malku podole od Kosmos cel den da stoi kolata

Inaku centarot e skap.Jas ednas koga bev niz centarot gledam na edna prodavnica pisuva popust,a eden izlog utepan.Gledam narod vrie vnatre pa vikam aj i jas da vlezam.Koga gledam ceni 70 evra,120 evra,200 evra za bluzi i jakni,a cudoto da bide uste pogolemo narodov zima po 3-4 parcinja.Si vikam ili ovie ne se so site ili jas ne sum.Od togas retko setam po prodavnicite niz centarot
 
C

cige

Гостин
Бил некој до сега во Переа за 1ви мај? Она населбана одма под Солун. Или пак во Неа Каликратиа, Флогита, Неа Моданиа, Неа Потидеа.....
Кое гратче во близина на Солун ми го препорачувате за првомајска прошетка?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Ја иам идено на повеќето од местава,океј е Пиреа пошто е најблиску и голема е плажата али ја коа бев ми мирисаше чудно водата :) Што подалеку од солун тоа подобро,мислам Моданиа ти е најдобар избор во полгед квалитет/далечина.
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Знaе некoј дaли грциве имaaт oгрaничувaњa кoлку требa дa ти биде стaрa кoлaтa?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Нема летово некој бран попусти како во јануари?
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Видов блиску до Космос има некој забавен парк...
Ме интересира колку е карта и дали е тој најголем во околината на Солун, ако знае некој?
 
Член од
10 август 2016
Мислења
24
Поени од реакции
8
Na 35km juzno od Solun se naoga avto kamp Retziki.Plazata,vodata,i cela okolina e ekstra! Jas mestoto go vikam-delce od Sahara so more!Od ednata strana na poluostrovot plazata e dolga 4km a od drugata 3km razdeleni se na 10min pesacenje.Najblizok grad e Epanomi na 7km od Potamos-taka se vika poluostrovot za koj pisuvam.Ubavo,komotno,blisku do civilizacija,blisku do nas-najblisku! Sakas avtokamp,sakas instaliraj se na divo...izborot e tvoj.Nekade pri krajot ima crkvice Sv. Nikola.Mnogu dolgi pesocni plazi,vodata e ko solza,dnoto e cisto.
 

Attachments

Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Исто и мене ме интересира паркинг место во Солун каде има, дали без пари дали со пари, и не мора да биде баш во центарот на градот може и на 10-20мин пешки од центар?
И информација дали паркингот кај Икеа/Космос се наплаќа?
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Исто и мене ме интересира паркинг место во Солун каде има, дали без пари дали со пари, и не мора да биде баш во центарот на градот може и на 10-20мин пешки од центар?
И информација дали паркингот кај Икеа/Космос се наплаќа?
Пред икеа не се наплака а пред космос се наплака внатре во трговскиот,ама икеа има секогаш слободни места,можиш и пешки од икеа до космос!
Во центарот имаш огромен паркинк али е солено да ја паркираш таму ама има секогаш места.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Некој да ми покаже на мапа паркинг во центарот?

Ја го најдов овој, но не знам што цена е по саат или дневно.

https://www.google.com/maps/@40.6339985,22.9384333,341m/data=!3m1!1e3?hl=en
Тој е најефтин мислам, само место за викенд послем 10 тешко. За едно 4сата платив околу 10евра.

Sent from mTalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom