Солун

Член од
12 март 2009
Мислења
15.405
Поени од реакции
10.121
Некој добар смештај во Солун друштво може и малце подалеку?до 20€ фала.
а паркирање ??
... јас ako bi odel сo kola би прашал во блиските кампови ( ако работат)
 
Член од
8 мај 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Zdravo
Sakam da prasam dali nekoj bil na odmor vo Uranopoli na tret krak
Imame besplatno smestuvanje od 5 juni ama nema direkten prevoz do tamu
Pa planirame da odime do Solun so nekoja od agenciive pa od Solun da odime so nekoj avtobus
Dali nekoj znae kako se dvizat cenite na avtobuskite karti vo Grcija
Ne sakame da odime so kola bidejki prv pat odime tamu
Pozdrav
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.405
Поени од реакции
10.121
Zdravo
Sakam da prasam dali nekoj bil na odmor vo Uranopoli na tret krak
Imame besplatno smestuvanje od 5 juni ama nema direkten prevoz do tamu
Pa planirame da odime do Solun so nekoja od agenciive pa od Solun da odime so nekoj avtobus
Dali nekoj znae kako se dvizat cenite na avtobuskite karti vo Grcija
Ne sakame da odime so kola bidejki prv pat odime tamu
Pozdrav
види на www.oasth.gr

јас прашував за други места на Ситониа и добив одговори..

The one way ticket from Thessaloniki to Nikiti cost 11.60 euro per person
The return ticket Thessaloniki- Nikiti-Thessaloniki cost 20.90 euro per person.

The one way ticket from Thessaloniki to Agio Nikolao cost 12.70 euro per person
The return ticket Thessaloniki- Agio Nikolao-Thessaloniki cost 22.90 euro per person
The one way ticket from Thessaloniki to Ormo Panagia cost 12.40 euro per person
The return ticket Thessaloniki- Ormo Panagia-Thessaloniki cost 22.30 euro per person
The return ticket valid 20 days
 
C

cige

Гостин
Епа да споделам импресии.

Се паркирав тука, имаше место во 12 саат на пладне во сабота. Мислам дека платив 5 и пол евра за 3 саата паркинг.

https://www.google.com/maps/@40.6364454,22.9355473,211m/data=!3m1!1e3

Јадев во Brothers in law. Одлични и вкусни сендвичи, само малку „соленки“.

https://www.google.com/maps/place/Brothers in Law Thess./@40.6307997,22.9469777,403m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x14a8390133590cc7:0xafdff0fc30fae269!8m2!3d40.6307672!4d22.9475356

Од шопинг бев до Космос (не си купив ништо) и до Intersport продавницата што е до ИКЕА (си купив одлична маица за вежбање 10 евра). Бев и до Лидл (тој што е спроти ИКЕА) и таму потрошив 30-40 евра. Едноставно Лидл во Грција има многу повкусни работи од тој во Бугарија. Чок. млеко ГАЛПО e врвот, имаат една цаѕики салата (морав да ја сликам) што ми остана у устата од Лефкада минатото лето и која е превкусна

Прегледај го приврзокот 164983

Crownfield житариците се исто оргазам (https://www.lidl.de/de/crownfield/b2461 - земав Zimtinos, Choco Shells и Cereal Cookie), Меренда исто ми е супер крем и уште некои други работи.

Бев и до AB големиот (тој до Јуск) и од таму најдов Maltesers (Чоко Стоби Флипс е копирано од ова) и Cadbury чоколади, ама не најдов Mарс чоколадно млеко :( @smole
Пошто на крајот на денот бевме таму и бевме утепани, ќе му посветам повеќе време на маркетов нареден пат, ми изгледаше топ снабден со производи.

Да сумирам - за Лидл фан (како мене) и за наоѓање на некои спефицични западни производи (претежно благи работи) во други маркети - Солун е супер место.
Но за шопинг - Софија врти кругови у широк лак околу Гејциве.....
Koсмос не е ни бледа сенка на Paradise Center. Има интересна надворешност и шмек со околните „украси“, внатре е потоп во избор на продавници. Не дека е лошо, во споредба со Парадајзов е ништо.

Би се вратил пак малку да се стопли, Штип - Дојран - Солун и обратно, плус таму што вртев ме фати некој километар помалце од 400км.
Кој ден од неделата беше? На сајтот на Космос пишува дека секој ден работи, ама имам отидено недела не работи.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
257
Овде пишува кои денови работи а кои не.
 
Член од
12 ноември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво, знар некој кога се пошустите во Солун?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.561
Поени од реакции
5.541
Здраво, знар некој кога се пошустите во Солун?
Здраво
Почитуван/а летниот попуст започнува на 15јули па се до 15септември
секако во првиот месец изборот е поголем
Се гледаме, поздрав!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.133
Поени од реакции
17.996
На :cool: темата....if ya' know what I mean.
#целадае
 
Член од
15 март 2013
Мислења
947
Поени од реакции
617
Здраво
Почитуван/а летниот попуст започнува на 15јули па се до 15септември
секако во првиот месец изборот е поголем
Се гледаме, поздрав!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не сум знaел декa вo летo имa пoпусти. Нa кoјa кoлекцијa имa. Нa летнa или?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.561
Поени од реакции
5.541
Не сум знaел декa вo летo имa пoпусти. Нa кoјa кoлекцијa имa. Нa летнa или?
Се има, и јакни ке најдеш, пример: TheNorthFace јакна за 100е
Маички, фармерки, патики...
од H&M земав пантолони и сако за 50е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.438
Поени од реакции
5.787
да знаеш дека и јас ке почекам хх


Sent from my iPhone using Tapatalk
Сум одел во мај и јули во Солун, ама не се сеќавам да сум налетал на попустиве. Спомна јакни претходно, има добар избор во H&M, Zara, Pull&Bear итн. или останато е најникаквото како со нашиве попусти што е случај? Јас одам 100%, крајот на јули или почетокот на август...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.561
Поени од реакции
5.541
Сум одел во мај и јули во Солун, ама не се сеќавам да сум налетал на попустиве. Спомна јакни претходно, има добар избор во H&M, Zara, Pull&Bear итн. или останато е најникаквото како со нашиве попусти што е случај? Јас одам 100%, крајот на јули или почетокот на август...

оваа јакна 100е беше у Норт, продавницава е доле во космос измеѓу интер спорт и ејч енд м
елечиња у сите овие продавници шо ги наброја беа по 15е
сеа ако си влегувал у Атика или у Спенсер нормално цените им се плафон и кога се попустите
да не зборам за уан салоника кај шо има манго, најк, адидас аутлети
значи се наоѓа на попусти
у интер спорт кај икеа што е топ тренерки адидас си зема девојка ми за 40е
да спомнам дека такс фри се зима скоро секаде за сметка над 50е?Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom