Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
https://en.wikipedia.org/wiki/Racism#cite_note-Ghani-3
Проверив, ова е од Oxford Dictionaries , ваљда значи нешто. Ако погрешно сум ја сфаќал ова, тогаш кажи.
Зошто мора да не именува со шиптарии?
Зошто шиптарот треба да му биде мерка за криминалец - „I u mom narodu ima kojemakvih šiptara“?
Zlo je tamu, nakotili se su doslaci iz susednog mraka, iz zemle bez istorija, bez ptica, bez slikara, balerina, violencelista - Што е вистина овде? Зло има во Косово? Под зло треба да подразбираме заостанати? Може да ми објасниш што е зло кај Балашевиќ? Музичар треба да пишува дали некој е дошлак и дали се коти? Дали има историја или нема? Да генерализира дека нема сликари, балерини?
Знаеш, знам, скоро сите тука имате такво мислење како него за албанците и не е случајно.
Гледам србинот што напишал, и вие гледате, но вие се сложувате со неговите ете ксенофобични ставови, затоа се е во ред.
И да е вистина све он што напишал пак не му е местото нему тоа да го пее или пишува, тоа е потикнување на омраза, нема врска со уметноста.

Чисто процедурално, во право си за болдираното, ама не сме само "ние", туку и многу други, почнувајки од сите околни земји и народи, завршувајки со малтене секој кој имал контакт со вашата заедница, се сложуваат со тие ставови.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.637
Ниту го знам, ниту го мразам, ниту знам што музика правел, да не читав какво мислење имал за албанците можеби темава за него ќе ме тераше да му слушнам песна две.
Србите и после све што правеа пак сакаат да испаднат жртви во секоја војна од кои повеќето самите ги почнија. Лежат во туѓи територии и пак не им е доста.
Еден од понормалните Срби беше, џабе го хејташ.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.610
Сите биле грци. Според грците се е грчко- ахајци, тројанци, узбекистанци, грузијци, украинци, македонци, италјани, шпанци, еѓипќани....


Ahhh pa zar ne znaes?

God created greece, greeks created the world.

Ova im e omilen slogan za na protesti vo anglo svetot.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.107
Пичка ти матер, јас сум растел со стиховите на Сокол, сум фаќал девојки, сум плачел за тие девојки со неговата музика, ти најде сега да ми го пцуеш? Мрш коведо, немаш интелигенција да го сфаќаш воопшто него, тој е икона на светската музика, тој најубаво може со двете раце да покажуе фак ју, тој е месаја, тој е самиот бог, тој е унивезумот, море тој е мултиуниверзумот, тој е све што било и ќе биде.
Пичку матер, ме извади од такт.
Епа не можам да не те сакам, да си ебеш двоглав орел на 28-ми ноември. Како можеш во 3 поста да ми направиш таков широк дијазепам на емоции од љубави до мржње што би рекол Џеј (циган е, не е Србин не се секирај).

Ти не си обичен шиптaр, ти си бре premium шиптaр, шиптaр special selection, шиптaр cuvée, single malt шиптaр, шиптaр X.O. Да се нарачуваа шиптaри онлајн тебе не ќе можевме да те најдеме на Али Експрес, строго на Амазон и тоа не обичниот него Амазон Прајм. Јас сум рекол, би ги трампал нашиве за тие од Албанија во сооднос 2:1, ние еден да им дадеме они нас двајца. Само тебе би те трампал 1:1 и тоа не било кој, ако не е на рангот на Исмаил Кадаре не сакам ни да чујам.

Мултиуниверзум е најновиот збор што од сега натаму ќе го употребувам во конверзација, се разбира со претходно референцирање и спомнување на тебе, нема да си го присвојам како орки внатрешни органи на Срби.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.596
Поени од реакции
26.105
Кур ме боли што прави албанската мафија...
Прежно тоа куроболие ја прави генерализацијата и ти го лепи стереотипот...

Не само куроболието према мафијата, туку и куроболието према вашите терористи, вашите трговци со органи, вашите наркодилери кои се на власт и кај нас и на Косово, вашите „невини“ убијци на деца. И така натаму...

Куроболието трае све додека не сте вие засегнати, а тогаш запира куроболието, започнува крвната одмазда ... пошто имате куроболие и према цивилизациската придобивка на правните системи.
Автоматски споено мислење:

Пичка ти матер, јас сум растел со стиховите на Сокол, сум фаќал девојки, сум плачел за тие девојки со неговата музика, ти најде сега да ми го пцуеш?
Збориш за овој кој пее дека на Кале нема црква има џамија хеј? Овој не само што е исламистички фундаменталист, туку е ретко глуп човек... А тие што го слушале и растеле со него, претпоставувам мора да се поглупи... Поготово оние кои на форумов тврдат дека се атеисти... Прво ја изедначува Албанија со исламот. Интересно е што природно Албанците ги подржуваат неговите зборови, притоа глупоста што ја трескате за православните Албанци излегува на површина :)

Па вие сте феномен сами по себе.
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2018
Мислења
746
Поени од реакции
922
Прежно тоа куроболие ја прави генерализацијата и ти го лепи стереотипот...

Не само куроболието према мафијата, туку и куроболието према вашите терористи, вашите трговци со органи, вашите наркодилери кои се на власт и кај нас и на Косово, вашите „невини“ убијци на деца. И така натаму...

Куроболието трае све додека не сте вие засегнати, а тогаш запира куроболието, започнува крвната одмазда ... пошто имате куроболие и према цивилизациската придобивка на правните системи.
Автоматски споено мислење:


Збориш за овој кој пее дека на Кале нема црква има џамија хеј? Овој не само што е исламистички фундаменталист, туку е ретко глуп човек... А тие што го слушале и растеле со него, претпоставувам мора да се поглупи... Поготово оние кои на форумов тврдат дека се атеисти... Прво ја изедначува Албанија со исламот. Интересно е што природно Албанците ги подржуваат неговите зборови, притоа глупоста што ја трескате за православните Албанци излегува на површина :)

Па вие сте феномен сами по себе.
ti ne razbirash sarkazam? mislam deka tuka @puno ne davase poddrska...da ne go branam ama gleam 2-3ca pogore ne go svacaa kako mislil...
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
"Бедри Ајдари, братот на осудениот во МОНСТРУМ Фејзи Азири, повика на протести поради казните изречени од кривичниот суд. Тој по објавување на пресудата рече дека е објавена ВОЈНА и тие ЌЕ СЕ БОРАТ СО СИТЕ СРЕДСТВА."

"Ќе протестираме во петок и ова е еден вид на војна. Тука сме и ќе се бориме, какви ни се средствата, така ќе дејствуваме" -изјави Ајдари

Албанците најавуваат ВОЈНА......во одбрана на убијците.....кои ладнокрвно покосија деца за Велигден.
Screenshot from 2021-02-23 15-08-34.png
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
ti ne razbirash sarkazam? mislam deka tuka @puno ne davase poddrska...da ne go branam ama gleam 2-3ca pogore ne go svacaa kako mislil...
Пуно кажа дека смета оти не се виновни.
Исто што го зборат овие на протестите.

немаше тука никаков сарказам.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.596
Поени од реакции
26.105
ti ne razbirash sarkazam? mislam deka tuka @puno ne davase poddrska...da ne go branam ama gleam 2-3ca pogore ne go svacaa kako mislil...
Не го спомнав конкретно пуно, и твојата констатација не ја прави вистината поинаква. Иронијата во неговиот сарказам е што тоа е уствари вистинска прича ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom