Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
ti ne razbirash sarkazam? mislam deka tuka @puno ne davase poddrska...da ne go branam ama gleam 2-3ca pogore ne go svacaa kako mislil...
Мислам дека разбира, ама толку е подлен што и од сарказам се обидува да извлече поени.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.101
Поени од реакции
5.742
Една работа што страшно многу нервира, еве баш најсвеж цитат:

Сè додека шиптaриве вака си ја тераат философијата, дека живеат во паралелна држава - НЕМА да има соживот со нив. И сите сме свесни за тоа.

извор
Еве нешто најново:
"Имаме општини, како што е општина Брвеница, Бутел, Чашка, каде Албанците… Општината Брвеница ќе можат да ја зачуваат или и о.Кичево каде ние како Движење Беса сме подготвени да седнеме и да разговараме со сите албански политички партии за да не се доведе во прашање дали со неа ќе раководи Албанец… Ќе ја разгледаме можноста за првпат една општина да биде водена од Албанци, како што е на пример о.Чашка или о.Бутел", истакна Биљал Касами.
Абе од кал да е, ама шиптaр да е. :гомце:
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
746
Поени од реакции
922
Мислам дека разбира, ама толку е подлен што и од сарказам се обидува да извлече поени.
mislam deka ne si ti toj sto treba da kazuva koj e "podlen"...tuka treba da se pravish deka si bil na podrum...

ne mora dolgo da cekame da vidime koj e "podlen", sega posle protestite koi ke gi pravat nashite "zapadno orientirani sogragjani" protiv presudite ke se pokaze pak koj na koja strana ke zastane i ke relativizira...
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.248
Еве нешто најново:
Ќе ја разгледаме можноста за првпат една општина да биде водена од Албанци, како што е на пример о.Чашка или о.Бутел", истакна Биљал Касами.

Абе од кал да е, ама шиптaр да е. :гомце:
Македонците масовно се иселуваат од таму, на подолгорочен рок ситуацијата е отидена у курац.
Од сите населби што се во општината, само во Радишани кај влезовите не се навлезени толку многу.

Така да, нема да ме чуди ако испадне ова.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.721
Еве нешто најново:

Абе од кал да е, ама шиптaр да е. :гомце:
Oni ja razgledaa taa opcija Caska da e vodena od Albanec uste koga ja izvadija caska od Veles.
Sea praat kuki u klasicen sqip arhitektonski stil - odma do patot, so avlii od 3 metra i sekako zname razveeno makar i da se samo temeli.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.169

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Кој од овие што сакал во име на Алах да коље каури е роднина на Пуно?

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.747
Поени од реакции
7.916
Кој од овие што сакал во име на Алах да коље каури е роднина на Пуно?

...Обвинетите, како што стои во соопштението, дејствувајќи по однапред направениот план, со намера да извршат едно или повеќе дела на убиство, телесно повредување, уништување на јавни објекти, објекти на инфраструктура и објекти во општа употреба на територија на Република Северна Македонија, од почетокот на 2019 година, се подготвувале, купиле, пренесувале и држеле експлозив, огнено оружје, муниција, гранати, бомби и воената опрема...

Дали на утрешните протести ќе се бара ослободување и за овие маченици?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
macenici na verata se tie sega e demokracija treba da se oslobodi
...
Инаку, не знам дали овие спремаа неодамна покољ за Водици во Охрид или други се овие?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Кој од овие што сакал во име на Алах да коље каури е роднина на Пуно?

Овие тројцава праведно се осудени, чим им нашле оружје нема бегање и заслужуваат најстрога можна казна а и беа сомнителни по град и беа фатени во Турција одејќи за Сирија.
А за осумината што се земени знам двајца од нив и сум сигурен дека немаат врска со овие тројцата, ќе ја чекам одлуката за нив како ќе оди. Ама чим го поделиле обвинението од тројцава мора да е некој знак но поим немам што значи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
А за осумината што се земени знам двајца од нив и сум сигурен дека немаат врска со овие тројцата, ќе ја чекам одлуката за нив како ќе оди. Ама чим го поделиле обвинението од тројцава мора да е некој знак но поим немам што значи.
Nevini se1!11!!!
utre posle xhamija i za nif!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Е сега не знам дали се невини, пошто албанци и муслимани се.
баш затоа

утре не пропуштајте и за нив да протестирате!

(или можеби вие протестирате само за заслужни, овие нит каури убиле нит ништо, секој може да каже - еј ние се спремавме, а ваму ни мало беспомошно каурче не скинале)
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

неповрзано, а сепак поврзано
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.692
И докторот Ѓорѓи Јота е прегазен од 16 годишен шипурак од Синѓелиќ. Нормално, избегал.
Одново новинарчињата во страв да ја откријат националноста на возачот, а не дај боже да стават иницијали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom