Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
5 ноември 2020
Мислења
109
Поени од реакции
298
Мирни протести. Кај се сега шок бомбите и водените топови? Кај се сега војниците да помогнат? Кај се мирољубивите албанци? Вака ли го замислувате соживотот? Зошто полицијата во Вевчани употребуваше сила за да ја разбрка толпата?Зошто сега не превзема ништо туку само мирно стои и остава да ја гаѓаат со се што им дојде при рака на дивјаците.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Мирни протести. Кај се сега шок бомбите и водените топови? Кај се сега војниците да помогнат? Кај се мирољубивите албанци? Вака ли го замислувате соживотот? Зошто полицијата во Вевчани употребуваше сила за да ја разбрка толпата?Зошто сега не превзема ништо туку само мирно стои и остава да ја гаѓаат со се што им дојде при рака на дивјаците.
Што очекуваше ти од држава која потпиша капитулација во 2001 година? Се знае кој е газда тука.... Само што некои луѓе ропството го нарекуваат соживот.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.095
Поени од реакции
5.741
И докторот Ѓорѓи Јота е прегазен од 16 годишен шипурак од Синѓелиќ. Нормално, избегал.
Одново новинарчињата во страв да ја откријат националноста на возачот, а не дај боже да стават иницијали.
Ако знаат дека бил 16 годишник, веројатно знаат и кој е (сигурно го имаат фатено и на камери). Прегазил човек (за негова уште поголема несреќа познат хирург) без возачка и побегнал. Не дај боже да умре од повредите - ќе зажали шупаков што воопшто влегол во кола да се курчи... (па уште и X6 бре бре бре...)
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
746
Поени од реакции
922
mislam deka ne si ti toj sto treba da kazuva koj e "podlen"...tuka treba da se pravish deka si bil na podrum...

ne mora dolgo da cekame da vidime koj e "podlen", sega posle protestite koi ke gi pravat nashite "zapadno orientirani sogragjani" protiv presudite ke se pokaze pak koj na koja strana ke zastane i ke relativizira...
Ajde @puno pocni...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Ако знаат дека бил 16 годишник, веројатно знаат и кој е (сигурно го имаат фатено и на камери). Прегазил човек без возачка и побегнал. Не дај боже да умре од повредите - ќе зажали шупаков што воопшто влегол во кола да се курчи... (па уште и X6 бре бре бре...)
Или ќе зажали, или ќе го снема на Косово, или ќе се појави некој сиромав да лежи за него затвор доброволно.

Или ќе го уапсат и ќе протестираат за него дека бил невин...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
баш затоа

утре не пропуштајте и за нив да протестирате!

(или можеби вие протестирате само за заслужни, овие нит каури убиле нит ништо, секој може да каже - еј ние се спремавме, а ваму ни мало беспомошно каурче не скинале)
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

неповрзано, а сепак поврзано
Овој долу десно треба само за муџахединскиот обид од брада да лежи 20 години.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.267
Поени од реакции
78.909
Да не ги фателе, ќе испокољеа кафири, ќе му се дигнеше курот на Пуно и на останатите Албанци, јако ќе им дојдеше и ќе ги гледавме на протести за нивно ослободување.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Пуно шќиптар мој, твоиве шќиптари нешто заглавиле со културата и однесувањето во 10ти век.Па што да очекувам и јас од народ што уште пенетрира во животни...Би сакал еден ден да те запознаам и да видам дали можеш ваква будала да глумиш и во живо, само се сметам себеси за човек со тенки нерви би можело да проработи шќиптарското во мене, кузнае.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Дневна доза расизам над Албанците.


:aplauz::aplauz:

Редно беше да видиме ваква акција и организираност на полицијата затоа што на сите нивни големи протести имаше материјална штета!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
И докторот Ѓорѓи Јота е прегазен од 16 годишен шипурак од Синѓелиќ. Нормално, избегал.
Одново новинарчињата во страв да ја откријат националноста на возачот, а не дај боже да стават иницијали.
Пуно шќиптар мој, твоиве шќиптари нешто заглавиле со културата и однесувањето во 10ти век.Па што да очекувам и јас од народ што уште пенетрира во животни...Би сакал еден ден да те запознаам и да видам дали можеш ваква будала да глумиш и во живо, само се сметам себеси за човек со тенки нерви би можело да проработи шќиптарското во мене, кузнае.
Прошетај до Бит-пазар и ќе видиш пуновци, сите до еден ист.
 
Последно уредено:

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
На работа е прегазен, на Водњанска. Секако, гомното од Синѓелик со 16 години со џип што летал, нема по

Прошетај до Бит-пазар и ќе видиш пуновци, сите до еден ист.

Не не овој ми треба 1 на 1 во четири очи, ако ми го прави истиов муабет првин ќе му кажам браво колку си глуп,а после не знам стварно.Гарантирам и дека не е еден човек на акаунтов, го гледам како заеднички пошо нема шанси да си волку упорен и глуп да одиш со глава у ѕид.Од таму ми е пројавена желбата да го запознаам.


Инаку пуно немам ништо против шќиптарите во Македонија и било кој народ, само од таквите како тебе што го бранат ѓубрето пошто е нивно и он се горди на ѓубрето ми иде да те пецкам со струја на 30 секунди додека не молиш како пичка, ама за жал сеуште длабоко во себе се надевам дека ќе се оправи поголемиот процент во наредните години бидејќи сме осудени да живееме со ропаци како вас пошто сме политички непостоечка држава. Штета само што луѓево имаат дигнато раце од се и ги здоболе више и за пуно и за муно, се додека не допрат нешто нивно. Само присети се на периодот 2009 до 2012/13, како не можевте да поминете камени мост и плачевте како дунди на сите страни :)



Пак ќе кажам има разлика од шќиптар до шќиптар, ама заедничко е што кога се работи за шќиптар сите се шќиптари.


И тој што го ставил ова за менување од шииптар во албанец, да го удри гром. Сами меѓу себе се викаат шииптари ебате
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
@puno сакам да те прашам зошто мора на секој протест албанците да скандираат со извикување на УЧК, ЕТНИЧКА АЛБАНИЈА идр...и да веете знамиња на голема Албанија, па и американски знамиња да ни пафтате пред очи??
Немам ништо протести, против барање правда на разумен човечки културен начин, но вашиве протести се далеку од нормално....Жално е што неможеме никако да го подобриме соживотот во оваа наша Македонија.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Можете да им се фатите за к...т на сите од протестите.Така се прави протест еден и одма сите во одбрана а не оној Жмицко протест со коли и некои потписи лист хартија за бришење ш...к.А сите тука како кучиња ми лаете кога дојде време за протест никој нема.Очи самите си извадивме едни на други па сега нешто као демек ни смета па лаете по форуми и коментари.Ама треба муда кои нажалост ги нема а и кратко речено што очекувате кога на власт се ДУИ и оваа држава е албанска.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.691
@puno сакам да те прашам зошто мора на секој протест албанците да скандираат со извикување на УЧК, ЕТНИЧКА АЛБАНИЈА идр...и да веете знамиња на голема Албанија, па и американски знамиња да ни пафтате пред очи??
Немам ништо протести, против барање правда на разумен човечки културен начин, но вашиве протести се далеку од нормално....Жално е што неможеме никако да го подобриме соживотот во оваа наша Македонија.
Не мора, им кажав да не викаат така, ама што да им правиш, баш за американското знаме им кажав немојт пошто малце имаат фобија од 99 ама ете не ме послушаа. А и друга мака имав, чевлите тимберленд ми ги украдоа.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Не мора, им кажав да не викаат така, ама што да им правиш, баш за американското знаме им кажав немојт пошто малце имаат фобија од 99 ама ете не ме послушаа. А и друга мака имав, чевлите тимберленд ми ги украдоа.
Не ми е до шала, ниту ми е до кавга....фала богу заврши протестот подобро отколку што се плашев дека ќе биде.
Чевли ке си купиш нови, битно не беше учесник и ти во она крдо на човечко ѓубре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom