Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
M

Macedon1um

Гостин
Една тема каде што ќе го документираме соживотот во нашата прекрасна држава Македонија..

Па да почнеме со Џељокинг како предизвикува пожар и се фали на тик-ток


Одиме понатаму и ја документираме борбата на обесправените жители, кои влегоа во клинч со небото


Па завршуваме со дивоградбата кај Мавровка чиј сопственик никој не го знае, и никој не може да го сруши

 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Една тема каде што ќе го документираме соживотот во нашата прекрасна држава Македонија..

Па да почнеме со Џељокинг како предизвикува пожар и се фали на тик-ток


Одиме понатаму и ја документираме борбата на обесправените жители, кои влегоа во клинч со небото


Па завршуваме со дивоградбата кај Мавровка чиј сопственик никој не го знае, и никој не може да го сруши

Замисли само да бевме малцинство каков соживотот тогаш ќе ни беше!:shook:Се ми се чини дека за брзо ќе ги молиме за конфедерација.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.706
Поени од реакции
27.667
25:01
Учете малце.
Овие златни деца еден ден ќе бидат расипани од луѓе како вас, што ширите меѓуетнички тензии, и од други глупави и необразовани луѓе во нивната околина (родители, другари).
Засрамете се.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
25:01
Учете малце.
Овие златни деца еден ден ќе бидат расипани од луѓе како вас, што ширите меѓуетнички тензии, и од други глупави и необразовани луѓе во нивната околина (родители, другари).
Засрамете се.
Да да ние македонците сме познати шовинисти.А какви злато соседи си имаме,срам да ние!
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Замисли само да бевме малцинство каков соживотот тогаш ќе ни беше!:shook:Се ми се чини дека за брзо ќе ги молиме за конфедерација.
Почекај уште некоја година и ќе видиш :)
 
M

Macedon1um

Гостин
Придонес бе, неписмен еден. Ем неписмен, им шири меѓуетнички тензии.
Ти си срам за општеството.
И не само тоа, го унаказуваш.
Ако МВР реагира за овие испади што се документираат во темава, нема да има потреба од споделување сега. Ќе знаеме дека законите важат за сите

1.png

Иако во пензија сега, да се види како лидерот на Исламската верска заедница придонесуваше за соживотот тука
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.706
Поени од реакции
27.667
Ако МВР реагира за овие испади што се документираат во темава, нема да има потреба од споделување сега. Ќе знаеме дека законите важат за сите
Па нормално. И бидејќи ти не си во можност ништо да смениш околу тоа, гледаш да удриш од друга страна и само дополнително да ги влошиш работите.
 
M

Macedon1um

Гостин
Па нормално. И бидејќи ти не си во можност ништо да смениш околу тоа, гледаш да удриш од друга страна и само дополнително да ги влошуваш работите.
Па ете мал скромен допринос од мене, ширам вакви вести да се крене револт кај народот и да реагира да бара примена на законот за сите и секаде. Плус гласам за луѓе кои немаат влакна на јазикот и отворено зборуваат за тие негативни појави, еве на пример сопственик на стан во Аеродром плаќа 4 пати повеќе данок од цело Арачиново ? Ти слободно ако имаш идеа како да се подобри ситуацијава дај предлози, оти ќутењево гледам дека се на полошо ја носи работава

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.020
Се ок ама со која поента е сето ова што ќе го пишуваме и коментираме?
Тоа што ќе се докажуваме до анон кој си има друг став по ова прашање?

Треба да се избориме за промени , сите овие работи ни се познати, џабе се коментира само.
 
Последно уредено:
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Се ок ама со која поента е сето ова што ќе го пишуваме и коментираме?
Тоа што ќе се докажуваме до анон кој си има друг став по ова прашање?

Треба да се избориме за промени , сите квие работи ни се познати, џабе се коментира само.
Нема да има никакви промени. Убаво пиша ликот погоре, за кратко време ние ќе ги молиме да се отцепиме :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.020
25:01
Учете малце.
Овие златни деца еден ден ќе бидат расипани од луѓе како вас, што ширите меѓуетнички тензии, и од други глупави и необразовани луѓе во нивната околина (родители, другари).
Засрамете се.
А ти мислиш дека децата шо си играат тука и нивните родители не се веќе расипани?

Порано или подоцна ќе се случи тоа, не викам дека не може од тука некое другарство да прерасне и да трае со години но тоа не е соживот, тоа е сепак само другарство.
Автоматски споено мислење:

Нема да има никакви промени. Убаво пиша ликот погоре, за кратко време ние ќе ги молиме да се отцепиме :)
Ние ако бевме паметни и ако имавме политичари кои мислеа за иднината на народот, по секоја цена после рамковниот договор(ете вие постарите викате морало да се потпише, ќе не бомбардирале) ќе гледале да изнудат таква опција и ќе се залагале за тоа. Барем ќе го зачувавме Скопје.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.857
Придонес бе, неписмен еден. Ем неписмен, им шири меѓуетнички тензии.
Ти си срам за општеството.
И не само тоа, го унаказуваш.
Види, јас само ги поставив видеата каде се користи автоматско оружје чисто затоа шо му се сака и можи на некои, притоа сето тоа закитено со Шќиперија етнике фолклор, и сеа ти мене ме обвинуваш дека јас сум ширел меѓуетнички тензии и сум го унаказувал опшеството?

Еве ти уште нешто од денес, свежо,


Овие случаи се одлика за средини со предоминантно една етничка група, која е таа, веројатно имаш доволно функционална сива материја сам да заклучиш.

Инаку јас не генерализирам, уште помалку градам стереотипи, допринос или придонес, сеедно, а за ширење на мегуетнички тензии можеш да се обратиш кај сите ликови од видеата и сликите постирани тука, за кои очигледно се правиш глувонем, покрај тоа шо си тапоглав,

Тоа унаказа веројатно ти доаѓа психосоматска реaкција кога се гледаш во огледало, м?

Сиктер сега!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom