Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
25 март 2012
Мислења
8.436
Поени од реакции
4.935
Пиарот на музичката ѕвезда постира она што нејзините фанови сакаат да го слушнат и тоа на што свршаваат. Така да тоа е порелевантно од било која изјава на било кој политичар.
Она има над 4 билиони стриминзи на спотифај, од кои ни 1% не се направени од албанци, додади на тоа дека мал дел од албанците воопшто свршуваат на такви мапи.
Автоматски споено мислење:

Trgovija so organi
Ubistva
Trgovija so narkotici
Skvernavenje verski objekti
Voeni zlocini

Vaka od prv pamet, kako asosijacija za Kosovo.
Сите овие работи *се случуваа* после неговите легендарни стихови.
Автоматски споено мислење:

o puno be, sfe shto si go napishuval je taçno! stfarno degorativen bill toj xhorxhe ballasheviq. i taçno vikash: koj pee nikakfo zllo ne mu misli vo gllavata. eve ti eden popullaren etniçki ip-op bez iç zllo ili racismus koj malce po dobro go ilustrira tvojata poenta. skrollaj go na dole za textot da go çitash dodeka go sllushash muzikata od Sokol.
Sokol aka Problemi Hej!
Пичка ти матер, јас сум растел со стиховите на Сокол, сум фаќал девојки, сум плачел за тие девојки со неговата музика, ти најде сега да ми го пцуеш? Мрш коведо, немаш интелигенција да го сфаќаш воопшто него, тој е икона на светската музика, тој најубаво може со двете раце да покажуе фак ју, тој е месаја, тој е самиот бог, тој е унивезумот, море тој е мултиуниверзумот, тој е све што било и ќе биде.
Пичку матер, ме извади од такт.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.442
Поени од реакции
35.997
Не знаев дека и Голема Албанија била родно место o_O
...јас на можам уште да заборавам таму некаде пред некое време, градоначалникот на општина Дебар на ТВ интервју кажа ,, со тело сум тука, но со душата сум во Албанија,,, на што слушнав уште попаметен одговор во моја близина ,, што не оди телото по душата да се спои таму, што седи овде, оти душата никогаш не иде по телото,, !
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.003
Она има над 4 билиони стриминзи на спотифај, од кои ни 1% не се направени од албанци, додади на тоа дека мал дел од албанците воопшто свршуваат на такви мапи.
Автоматски споено мислење:


Сите овие работи *се случуваа* после неговите легендарни стихови.
Автоматски споено мислење:


Пичка ти матер, јас сум растел со стиховите на Сокол, сум фаќал девојки, сум плачел за тие девојки со неговата музика, ти најде сега да ми го пцуеш? Мрш коведо, немаш интелигенција да го сфаќаш воопшто него, тој е икона на светската музика, тој најубаво може со двете раце да покажуе фак ју, тој е месаја, тој е самиот бог, тој е унивезумот, море тој е мултиуниверзумот, тој е све што било и ќе биде.
Пичку матер, ме извади од такт.
Толку години искуство на форумот(читај работно место) и уште пукате лош хумор, та и ти, та и оној Али Пашата.

Ама ај ова мислење малку и ме насмеа да ти кажам, оној Али ептен е труп, земи повежбај со него.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.436
Поени од реакции
4.935
So muabetot "samo dobro za pocinatiot", ne se lazete sebesi, pri prvata vest deka umrel Ali Ahmeti, Grubi, Osmani ili Zaev odma ke osetite kako polesno da vi e.

Puno go mrazi Balasevic, kako sto gi mrazi srbi, makedonci i grci, zatoa sto ona sto Balasevic go napisal e vistina, a taa vistina treba da se cenzurira. Na nivna zal Srbija seuste ne e frankenshtajn drzava kako ovaa, i nivnite deca uste ke ucat za balisti i teror na Kosovo.
Ниту го знам, ниту го мразам, ниту знам што музика правел, да не читав какво мислење имал за албанците можеби темава за него ќе ме тераше да му слушнам песна две.
Србите и после све што правеа пак сакаат да испаднат жртви во секоја војна од кои повеќето самите ги почнија. Лежат во туѓи територии и пак не им е доста.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.025
Поени од реакции
80.861
Ниту го знам, ниту го мразам, ниту знам што музика правел, да не читав какво мислење имал за албанците можеби темава за него ќе ме тераше да му слушнам песна две.
Србите и после све што правеа пак сакаат да испаднат жртви во секоја војна од кои повеќето самите ги почнија. Лежат во туѓи територии и пак не им е доста.
И Србите и Албанците и Хрватите масовно правеа воени злосторства, а воедно беа и жртви.
Демек едното го исклучува другото?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.442
Поени од реакции
35.997
Iako Sv Georgija go ima i vo Qur'an, sepak ako stoi na kaurski objekti mora da se rushi.
...после се лутат ако се наречат ,,племе,, , талибанци рушат историски споменици опстојувани со години на заб на време и разни војни,
,,нашиве албанци,, уринираат во верски објект на свои сограѓани од друга верисповест, затоа светот нив не ги признава за вистински муслимани, зашто тој што го чита Куранот како треба и со Алах во душа тој нема да го направи тоа, изградија низ МКД не знам колку џамии (пола од нив врз цркви) шест пати на ден вибрираат со неподнослив глас за молитва, прашање кого повикуваат и кој се моли во нив? - Никој! тие се изградени за ,,обележување,, територија (како куче што моча на улица да означи до каде е негова територија) џамиите се само за провокација за каурите, затоа никад од нив нема да бидат ниту вистински муслимани, ниту луѓе, ќе останат така ,,племе,, засекогаш,
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.436
Поени од реакции
4.935
И Србите и Албанците и Хрватите масовно правеа воени злосторства, а воедно беа и жртви.
Демек едното го исклучува другото?
Само 98-99 србите убија над 10000 цивили, деца, жени и старци.
Низ целата историја нема да има толку убивства над србите од албанците.
Да не ги спомнува балканските војни, светските, и помеѓу кога рандом полицајци убиваа цивили, момчиња од војска се враќаа во вреќи, се убиваа интелектуалци, студенти, се тепаше низ протести, по дома, се асимилираа православни и католици на секакви начини.
Све ова со стратегија изготвена од академии на науки за чистење територии.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.442
Поени од реакции
35.997
Ниту го знам, ниту го мразам, ниту знам што музика правел, да не читав какво мислење имал за албанците можеби темава за него ќе ме тераше да му слушнам песна две.
Србите и после све што правеа пак сакаат да испаднат жртви во секоја војна од кои повеќето самите ги почнија. Лежат во туѓи територии и пак не им е доста.
... колку си лесен за манипулирање, си читал па си заклучил дека е така, па под инерција и ти лошо за Балашевиќ, да се нема сопствено мислење, вие групно размислувате и групно дејствувате, читаш само албански коментари и мислења, затоа ќе останете по диригенција на еден човек и секогаш ќе бидете манипулирани од централа и од него, не смеете да писнете, добро е што не го мешаме генетскиот материјал со вас инаку тешко дека ќе имавме иднина,
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
За разлика од другите, кои гледам нешто се објаснуваат со тебе, јас само дојдов да ти наебам матер шошонска.

Така да, пизда ти козоебачу.

А сега продолжи да лаеш.
Nisam mesecima ništa komentarisao ali, evo, i ja sam samo došao da se poserem po svim islamistima na ovom forumu. Protiv Albanaca hrišćana i ateista nemam ništa. Do sledeće prilike!

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.801
Поени од реакции
24.731
Зошто шиптарот треба да му биде мерка за криминалец
Јас ќе ти кажам зошто и имај на ум дека ова доаѓа од една крајно либерална личност која не се замара со народи и нации. Имено, пред некој ден дознаваме информација дека во Исланд се случило убиство, нашле човек застрелан во кола. Исланд, земја која се смета за една од најбезбедните, земја во која не смееш ни нож да имаш, а не па друго оружје. Сите во тотален шок!
Знаеш кој бил вмешан? Албанска мафија бе, пер. Срце ме заболе ради стереотипов!
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Јас ќе ти кажам зошто и имај на ум дека ова доаѓа од една крајно либерална личност која не се замара со народи и нации. Имено, пред некој ден дознаваме информација дека во Исланд се случило убиство, нашле човек застрелан во кола. Исланд, земја која се смета за една од најбезбедните, земја во која не смееш ни нож да имаш, а не па друго оружје. Сите во тотален шок!
Знаеш кој бил вмешан? Албанска мафија бе, пер. Срце ме заболе ради стереотипов!
Da, ali sfe toa se sluçilo posle racizmot u pesmite na xhorxhe ballasheviq.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.436
Поени од реакции
4.935
Терористи не носат униформа, немат старостна граница ниту пол.
За вас, и децата се терористи.
Автоматски споено мислење:

Јас ќе ти кажам зошто и имај на ум дека ова доаѓа од една крајно либерална личност која не се замара со народи и нации. Имено, пред некој ден дознаваме информација дека во Исланд се случило убиство, нашле човек застрелан во кола. Исланд, земја која се смета за една од најбезбедните, земја во која не смееш ни нож да имаш, а не па друго оружје. Сите во тотален шок!
Знаеш кој бил вмешан? Албанска мафија бе, пер. Срце ме заболе ради стереотипов!
И да имал право све кажувал, ете нека се албанците злобни, дошлаци кои се накотеле и ви ја земале земјата, што кур бара уметник да пее и пишува за тоа?
Ќе одговарам самиот, он делумно беше против режимот на Милошевиќ, делумно, затоа што бил само против војните со другите словени, он никогаш не беше критично настроен кон етничкото чистење во Косово, мислам дека не е случајна таа сличноста со србоманските форумџии (кои сочинуваат преку 99% од форумов) со дотичниов, панслависти и албанофоби. Исто и форумџиите, не се сложуваат со Милошевиќ за војните во Хрватска, Босна, ама ниту еден, ниту еден сеуште не пишувал критика кон србите за Косово.
Кур ме боли што прави албанската мафија, кур ме боли што се вика албанска мафија, не е моја работа и немам никаква одговорност, ама тоа не ти дава во право да нарекуваш цел народ злобен вклучувајќи ме мене и утре мое дете, криминалоген и додади што сакаш глупи квалификации.
Ниту се гордеам дека сум албанец, ниту се срамам, ниту чувствувам дека припаѓам во било која нација, ама ја знам реалноста, знам каде живеам, и знам какви квалификации ми се лепат заради стереотипи и генерализации.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.442
Поени од реакции
35.997
За вас, и децата се терористи.
... не за нас или вас, децата индиректно се инволвирани како ,,терористи,, под принуда и злоупотреба од нивните родители, несвесно убивајќи и ризикувајќи го својот детски живот тие се жртви на возрасните или ,,колатерална штета,, на некоја глупа кауза,

1614027161258.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom