Се плашите ли од бури?

Дали се плашите од бури?


  • Вкупно гласачи
    71

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Ма бурите само предизвикуваат сон кај мене.Нешто многу да ги сакам не ги сакам.Штом почне бурата јас земам кебето и перницата и добро се отспивам.Така да времето после бура ми е поубаво.Така студено се се изместило од место:toe:
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Мене ми е ного страв ко светка цела штрепам и преферирам дома да си седам со спуштени ролетни а најстрав м ие посебно ко сум сама:nesum:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Не се плашам, али не сакам коа врне и грми, посебно ова второво.Ме пука депресија на лошо време.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Не само што не се плашам, а и уживам!
Стално коај врне излагам и тречам по пола саат! Тоа е едно од нештата во кои највише уживам.......
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Најубаво се спие на бура.Ти под ќебе а на прозор ти тропка дождот....аххх, мераци.Не гледам зошто би ми било страв, напротив, не би било лошо деновиве да ја разнесе жештинава.
 

IsaBella

...
Член од
30 мај 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
Не се плашам воопшто. Обожавам дожд и грмотевици. Тогаш ми е најсладок сонот:pipi:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Не се плашам од нив, веројатно зашто ги доживувам како еден вид на феномен на природата (плус тогаш се вадат многу убави фотки :pipi:). Но, тоа НЕ го менува фактот дека како појави ме иритираат и негативно делуваат на моето расположение.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Не, малку ќе ме здрмаат ако се неочекувани, ама баш ми е возбудливо и интересно кога ќе има бури, обожавам да седам тогаш на прозор да гледам како се одвива тоа- убавини на природата, се восхитувам едноставно.
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали некој беше буден на 22.06 (вчера) во 4:00 am над Скопје бснееше невреме . Она што ми беше впечатливо беше звукот грмотевиците кои од кај мене се слушаа точно како се шират по небото . Обожавам да ги набљудувам бурите .
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Не се плашам, баш ми е интересно кога има бура :helou:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Дали некој беше буден на 22.06 (вчера) во 4:00 am над Скопје бснееше невреме . Она што ми беше впечатливо беше звукот грмотевиците кои од кај мене се слушаа точно како се шират по небото . Обожавам да ги набљудувам бурите .
Истото се случуваше и во Струмица само 1-2 часа покасно.. страшна бура беше многу силен ветер а и интересен беше звукот на грмотевиците на стартот на бурата:)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Дали некој беше буден на 22.06 (вчера) во 4:00 am над Скопје бснееше невреме . Она што ми беше впечатливо беше звукот грмотевиците кои од кај мене се слушаа точно како се шират по небото . Обожавам да ги набљудувам бурите .
Мене ме разбудиа грмотевиците... мн беше интересно х) после цело време се ѕверев во прозор... обично не се плашам на бури.. тогаш имам излив на инспирација и обично одма земам блокот моливот или темперите и почнувам да шљакам по дома :) :vozbud:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Wow temava samo ko za mene otvorena.. Obozavam nevreme,gromovi dozd silen vetar pa duri i uragan. Ne se plasam.Interesno e zabavno.Slikam snimam nekogas gledam od prozorec.Se e tivko vo kukata zatoa sto site zanemuvaat od strav a najinteresni mi se sekavicite da gi gledam kako tancuvaat niz oblacite.:D:helou::helou:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.100
Што знам, не сум размислил дали се плашам. Ако се во Нов Зеланд, не. Ако се во Скопје, преку глава ми се. Нема тв, нема, пц, нема често и струја...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не, и прилично сим раат пошто децата се лепат на прозорец и не можат да се изначудат зошто улицата некогаш е улица, а некогаш река...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom