Се плашите ли од бури?

Дали се плашите од бури?


  • Вкупно гласачи
    71
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Nadvor neka vrne ,grmi a jas domce si spijam.. super varijanta:smir:
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Да.. Се плашам и тоа многу незнам зошто ама секогаш бутам глава под перница кога грми и едвај чекам да прекине...:kesa:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Не се плашам,можеби само кога ке загрми силно и ненадејно малце да подрипнам,иначе нека грми и тресе колку сака...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.473
Поени од реакции
42.790
Не се плашам..Напротив,интересно е:vozbud:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Аууу многу ми е страв кога има бура и низ глава ми проаѓаат секакви филмови,дека некој гром ќе ме удри па незнам шо ќе се деси:pos2: лудо шо да праиш,се е можно
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Интересни ми се бурите кога ги гледам преку прозорец (од дома) :) ама кога сум надвор :nesum: Вечерва в село челав автобус на постојка кога фати една бура, дожд турва, ветееер, грмежи, и кога акна еден гром на планината од спротива свеста ми се зеде :kesa:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
во моментот како шо има бура овде неам во живото видено .... веќе сат и пол и појќе фрчат громој на сите страни зачинето со невиден дожд, а чат пат и град.

јас само си фатив позиција до џамот, гледам и водам статистика :pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.463
Поени од реакции
13.944
Од дождови и ветар не се плашам, ама кога грмииии.. Е тоа е леле мајко, многу имам страв од грмежи. Штом слушнам да грми, легнува во кревет, земам перницата и си ја ставам врз глава :vozbud:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Aууу се плашам..:nesum::icon_eek::(:lut:
 
Член од
29 март 2009
Мислења
110
Поени од реакции
1
Не, воопшто не се плашам баш убаво ми е не знам зошто:toe:
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Се плашам најмногу од бури исто и од земјотреси :nesvest::nesvest::nesvest:
 
Член од
24 мај 2009
Мислења
131
Поени од реакции
6
Да не постоеше можност да ме лупне некој гром...би шетала за време на бура! :helou:Обожавам такво време! Колку е само волшебно! Да си седиш ( читај :sekss: ) дома, надвор врне, дува, торнадо некое...закон!:vozbud:
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
мореее не сте виделе таруми вие од громови. Бев шесто и еднашка коа се вракав дома од школија коа се стужи времено коа почна да врне ама капки ко тениски топчиња и брзам за накај дома и коа звекна еден гром кај мене пред зграда а ја на 30 метри од него и од страв паднав на земја и коа сум почнал да рикам да плачам јајкс тоа беше заебано искуство :cry:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Не се плашам од грмење, бури и слично .. али не ни ги сакам ... нз зашо ми уништуваат расположење и ко кисели гробишта сум ... никој не смее да ми се доближи затоа што ако ми се доближи ќе го јаде ... коа ќе почнам да се придеравам и коа ќе почне се да ми смета едноставно неподнослива сум:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom