Се плашите ли од бури?

Дали се плашите од бури?


  • Вкупно гласачи
    71
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Воопшто немам страв ни кога сум сам дома ни со сите.Еднаш кога бевме во школо и не бевме на час а имаше one hell of a storm удри гром во дрво на 500 метри од нас кај бараките во бутел и буквално расцвета дрво.Сите пискаат,а мене ми беше преинтересно.....само ми е страв да не ме лупне нешто или да не ме плесне некој прозор додека сум надвор.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Не се плашам ич, баш онака ги обожавам, cant wait for a storm to come :icon_lol:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Обожавам грмење, силен дожд особено обожавам ветрови , и обично кога имa невреме залепена сум на прозор или на тераса ако е возможно :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Обожавам грмење, силен дожд особено обожавам ветрови , и обично кога имa невреме залепена сум на прозор или на тераса ако е возможно :)

Ме погоди :icon_lol: Исто и ја, потпуно исто :pos2:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Многу се плашам од бури. Знам дека ништо нема да ми направат,но кога ќе почне да грми легнувам на кревет ставам перници на уши за да не слушам ништо. Сестра ми ми се смее ама навистина многу се плашам.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.463
па у принцип мразам се што носи дожд, иначе ми чуе, не да се плашам само не ги сакам пошто телевизорот нема слика и ако сум меѓу народ истиот испушта дебилни крици као “лелеле’’ “иии ама светна виде ли виде ли’’. :\
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
ја пробував да сликам бурите пред некое време.. со зенитот. зезнато е ке видам како ке искочат фотките :)

многу јака ствар се :).. поштуем бури.. урааа
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Обожавам бури. Поготово периодот пред бура, кога се стемнува и се смирува се` наеднаш, па ќе почне да дува и после дожд, некогаш помешано и со град. Убаво ми е затоа што најчесто ова се случува летен период, на сета жештина, а јас мразам топло време и тропски горештини.
Како ми се погоди периодов полн со бури, цело време на тераса си седам додека времево дивее. Романтики :icon_lol:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Го мразам дождот, ама обожавам онака кога ќе истури одеднаш и ќе почнат грмежи.Обожавам да ги гледам и да треска јако, додека сите пиштат.И на сето тоа, задолжителниот детал-баба доаѓа и ајде гаси тоа компјутерот :)
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
имам страв ид бури од грмење од светкање силно врнење од дожд од се тоа
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Поставена е анкета на темава за да би се избегнале одговори со да, не, обожавам, мразам и слично.
Да не се повторувам. Како и сите теми со анкети, така и оваа. Ако имате да кажете зошто не, или зошто да, напишете. Ако немате, само гласајте.:smir:
гладиус

он: Ги сакам бурите, посебно оние со јаки дождови и силни ветрови како и звучни грмотевици. Секако сето ова е добредојдено доколку сум на затворено и сигурно. Едноставно обожавам да гледам како природата може да се смени за кратко време. Од сончев ден, да премине во страшна бура, за на крај се’ да се смири и врати во нормала.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Сакам да има јака бура се да поплави и да си пловиме со масите или со некои дрвени работи...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Браќа мили што беше ова денес.
Ко некои со фобии како јас ова беше хорор еј.Па небо и земја се споија громови какви што до сеа не сум видел.Земјава ја расцепи мислам.Паи куќи истанови испозапали.Срање па не можеше малце послабо да грми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom