Се откажувате ли лесно?

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Зависи за што се работи. Некогаш можам да се откажам уште пред да почнам да правам нешто, а некогаш пак терам до крај.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Се откажувам од тие што се откажале од мене. И тоа е релативно , не е конечно нели никогаш не вели никогаш, ама па и не се оптеретувам многу со тоа какво мислење ќе создадам кај некој и како ќе глеа на мене. Значи откажување од личности да, онака не ми е дојдено да ја с сега ги убведувам дека не сум таков каков што ме сметаат.
Од цели никако. Секако целта е динамична категорија, се дополнува, видоизменува, но никогаш не се отстапува. Едноставно сметам дека добро ги проценувам повеќето од работите и околностите за да се доведе во прашање мојата цел.
 

Valerija

I'm like an Angel
Член од
23 октомври 2008
Мислења
211
Поени од реакции
5
секогаш зависи од расположението..:pos2:.иначе кога од нештото ми преку глава лесно се откажувам а навистина би сакала да не е така, но едноствано понекогаш не размислувам за последиците...одлично знам дека доколку сум упорна ќе успеам, но понекогаш имам претчувтство дека тоа не е така,се лажам себеси!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Не многу лесно, ако се работи за нешто што го знам и умеам нема шански, а ако се работи за нешто што ми е сеедно или не се разбирам би се откажал
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Не.
Мене тројца ме тргаа од комшивката.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Зависи за што.Во некои работи се откажувам лесно но во некои не...
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ako e irelevantno bi se otkazal i toa bez maka AMA ako stvarno VREDI da odis do ekstremi
bi odel(ama ne od inaet:nenene::nenene:)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Никогаш не се откажувам оти сум упорен така се успева ви животот
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
ako nema nekoja logika togas se otkazuvam no sepak probuvam da se uspee vo toa no ako barem postoi najmala sansa nema vrakanje nazad teram do kraj
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
се откажувам само во два случаеви 1 кога ќе сватам дека напорот што го правам за да имам нешто е невозможен и претставува трошење на време и 2 се откажувам од некој кој доста има повтарано ЕДНИ ИСТИ грешки кои знае воедно дека највеќе ме повредуваат
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Не се откажувам и одам до крај, освен ако видам дека не вреди. :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.761
Упорен сум, но се има граници.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Зависи за што се работи во поретки сличаеви брзо се откажувам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom