Се откажувате ли лесно?

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Да се откажам од нешто што го сакам е исто како да сум се згазила себеси, во принцип не поднесувам порази, се борам за се до крај т.е. додека не испадне по мое, со сите средства што ги имам и што ги немам, а ќе ги најдам...
Од материјалните задоволства ок, не е толку страшно и да не се добијат ,ама духовните...
Ако се откажам од духовните постигнувања, исто е како да сум се откажала од себеси како да сум и рекла ,,не,, на среќата.
А за што би постоела тогаш?

don't give up


П.С. во морето преживуваат само ајкулите, ако не јадеш ќе те изедат и ќе ти ја испијат крвта:toe:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Мн, пати сум размислувал дали вреди да се иде до крај и зошто би, но многу е лесно да кренеш раце од све, и да се откажеш, по природа не сум таков тип, лесно да се откажува од работите што ме исполнуваат и ме усреќуваат, но доколку некој се обиде или проба да се откаже од мене, како пријател пријателка или сл, поради некоја моја намерна или ненамерна грешка, не се обидувам да го попраам тоа, можам да се извинам, но да ја сменам неговата одлука неможам а и несакам, но сите тие работи ситници, околу нас ги стекнуваме тешко, а ги губиме лесно, од причина што психичкиот товар е поголем од нас, и настанува фаза на откажување и подоцнежна депресија
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Епа зависи од ситуација некогаш многу сум упорна и ама баш ништо не може да ме разубеди ако мислам дека вреди да бидам упорна, а има и ситуации каде сум се откажувала.
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Уф, зависи од ситуацијата...најчесто се откажувам(јбг:toe:)мислам на најситните секјдневни работи.....Ама доколку нешто навистина силно сакам и многу ми значи..Не се откажувам се додека не го постигнам...:wink:
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Тешко се откажувам ако е битна работа, ако е за ситница лесно...:)
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Никогаш ама баш никогаш не се откажувам,кога ќе започнам една работа ја терам до крај без разлика на сите тие препреки што се појавуваат на патот.До некаде тие препреки ми се и мотив да продолжам понатаму.Има една добра мисла не знам од кој е -"Секогаш кога ќе кажат таа тоа не може да го стори знам дека сум блиску до успехот":wink:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
јас сум пејн ин ди ас. ако се запиљачам нешто да биде... има да биде па то ти е... може да се откажам (привидно) ама после долги напињања, ковање стратегии, како, што, а вака може ќе биде, а ако направам вака да не е подобро... што да ви кажувам...

ама дефинитивно, не се откажувам.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Борбена личност сум и не се откажувам додека не го добијам нештото. Ако нешто почнам, го завршувам, без разлика за што се работи. Секако, без да бидат загрозени други личности.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Ако е нешто што ми значи не се откажувам, а ако не ми значи се откажувам.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Не, напротив, едно од основните животни начела ми е: "Колку поголем ѕид, толку поголем предизвик да го прескокнам."
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Секогаш го давам максимумот од мене и одам до крај.Се ќе пробам и се ќе направам ама нема да се откажам.Нејќам после да ми биде криво и да си ја тупам главата:еј абе не требаше да се откажам требаше уште ова да го напраам....
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Во некои случаи се откажувам,а во некои не:wink:
Едноставо зависи од случајот,ситуацијата и луѓето.Сепак кога нешто сакам да остварам или пак да го постигнам се борам со сите средства и тешко да се откажам од него и би сакала да го зачувам.
Некогаш ако едноставо неоди иако си се трудел многу време ќе се откажиш.Треба да научиме да ги прифаќаме и поразите.:wink:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Хмз, заивиси кога како. Знам да бидам крајно упорна , знам да бидам и рамнодушна. Нема измегу х) Кога сакам ,се борам до крај, кога не... гес нат лол
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Јарец сум во Хороскоп така да....во 80 % од случаите не толку лесно, stand and fight, само кога не сум воопшто во право си ќутам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom