Се откажувате ли лесно?

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
се или ништо , ако одам одам до крај ако се откажам тоа го правам уште одма
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Без разлика дали станува збор за работа,љубов,семејство.....секогаш цврсто се држам до крај и не се откажувам лесно.Дали ќе изгубам или ќе добијам нешто што сакам и ми значи,не можам да знам доколку пред време се откажам.
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Ја лесно се откажувам... освен ако не ме фати некој инает:pos2:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Јас ја користам интуицијата,особено за девојките,има различни карактери...
некои се егоистки,некои се нарцизоидни па сакаат малку да им "пуштиш вода под газ",додека пак некои едноставно од срам или желба да се докажат ти тераат инает а сепак сакаат.
Додека пак во обичниот муабет доколку грешам обично се корегирам,но зависи и од ситуацијата,дали треба да бидеш инат во муабет или пак мек.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Ако сакам да направам нешто ништо не може да ме запре
 
I

Intex

Гостин
Никогаш, ама баш никогаш не се откажувам од цел. Кога нешто ќе ми влезе во глава ми станува опсесија и ќе сторам се за да го остварам, па дури и после некое време да не биде во моја корист, пак ќе пробам се што треба за да го остварам.
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
зависи од тоа колку е можно тоа нешто да се оствари. ако не... се откажувам, а ако сум сигурен во себе и некој сака да ми докаже дека не сум во право ќе му го докажам спротивното:smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Само кога се работи за школо се откажувам многу лесно.За се друго одам до крај.:smir:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Доколку ми значи нешто ќе се борам до крај без разлика на препреките што ќе ми излезат.Лесно не се откажувам дури и да изгубам во битката.
 

tete

серанова
Член од
14 септември 2009
Мислења
124
Поени од реакции
5
Не се откажувам лесно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom