Се откажувате ли лесно?

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.679
Поени од реакции
19.592
Едноставно прашање ама доста големи одговори содржи..
Дали цврсто се држите за нешто што е ваше и ви значи, без разлика од кој тип е, љубов, работа, семејство, бизнис... Се борите ли до крај, одите во крајности, ги употребувате сите можни расположливи средства и оружја само за да го зачувате она за вас што е свето и кое ве исполнуваи прати во животот, или пак не ја терате со сила работата едно ставно одите и играте на картата што е мое ќе си дојде, или не било за мене речено.. и ред други реченици кои ве вадат од ситуација и ја покриваат вистината дека лесно сте испуштиле прекрасна личност, добра зделка или можност да се докажете и напредувате?
Се борам за она што е мое правам се што можам, но понекогаш и она кое навидум не е возможно, штитам се што ми значи и стојам цврсто зад него, крајноста се уште неможам да ја увидам, мислам дека до последното камче би играла само за да го зачувам она што е мое и со она кое се гордеам и мислам дека е можноста да се искачам погоре, односно да напреднам во секоја смисла на зоброт.

Какви сте вие, колку и како и зошто, но и која е границата до која би играле за да и дали на крајот би се откажале?
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
I`m a quitter, јебига. :) Брзо се откажувам. Ако не видам ефект во први моменти... Многу лесно тоа ќе ме обесхрабри и кревам раце. :toe:

Освен кога се работи за ставови. Кога треба на некого да му докажам дека греши (е.г. дека ја сум у право :icon_lol: ), тогаш не се откажувам дур не го потечам човекот. :pos: Ама тоа од инает. :)
 
Член од
11 декември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
2
Никако. Ако сакам да направам нешто, ќе се обидам со се што можам за да го постигнам. И скоро увек се исплатело.

Кај би биле ако се откажуваме од се што ни се чини невозможно.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Нема неможам,има само несакам.Ова важи во сите аспекти.
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
159
Поени од реакции
13
sekogas se boram no vo se ima granici.Ako biva biva ,ako ne ruke uvis.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Знам да се откажам лесно но не секогаш...јас пробувам,пробувам,пробувам но кога навистина не се може нешто се откажувам иначе не сум таква...пробувам и не се откажувам...а прмер за нешто веќе 4 години не се откажувам зашто навистина сакам да го имам тоа! Од работите што навистина ги сакам никогаш не се откажувам :smir:
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
не се откажувам
тоа шо го сакам има да го добијам на секој можен начин има да пробам
ако и тогаш не го добијам ондак идеме следече
ама у главно идам на 2 карти
1.се или ништо
2.или мое или ничие
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..секогаш кога нешто сакам..и онака нема знаци она ефекти од првите моменти..се правам за сите одоколу дека сум се откажала..дека не ме интересира...ама во себе сум толку инаетлија..и пак продолжуам све дур не биде по мое..хих...или да биде мое=)
..инаку кога некому сакам нешо да докажем ..увек продолжуам даље..заш невверојатен инает сум..толку сум тврдолглава..шо и да знам дека сум во грешка јас своето го терам...:toe:..или пак едноставно ми стануа досадно и викам..добро победи..ама ипак своето си го терам и пак мислам дека јас сум во право=)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Абе.. не е баш така.. има и одредени околности кои и баш не ти дозволуваат да продолжиш, затоа постои т.н. жртва.
Да, во меѓувреме се борам, нели што е мое - ќе одам да си го земам :)
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
многу тешко се откажувам (тоа што сум го наумил тоа и го правам):toe:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Тешко да се откажам од некој работи што сум наумил да ги направам , така да не сум откажувач:toe:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
epa samo jas izlgeda se otkazvam od site ovde...nz ama mal problem da se pojavi i odma na najloso mislam i se otkazvam...
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Zavi si za sto!! Na primer za ambicii nema ziva sila so ke me sopre ili natera da se otkazam ,ali pak ljubovta mi e slaba strana se otkazuvam pri popjavuvanjeto na preprekite ili pak ne mozam pred gordosta ne znam vo kako da go definiram kako kukavica ili kako gordeliva.
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
кога силно сакам да остварам нешто и знам дека вреди да се борам за истото-нема таква сила што мозе да ме запре...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom