Само една тажна приказна ...

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...e bash prikazna...prva vecher se sretnue so tipkata i na karpite vodat ljubov so modrici sve...da ne padnale sluchajno od nekoja povisoka karpa(hmmmmm steta-bash mi e zal)...samo se prashuem dali i platil na kraj...moeto mislenje e deka fali malce vistina vo prikaznava ili e tendenciozno napishana...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ljupco напиша:
...e bash prikazna...prva vecher se sretnue so tipkata i na karpite vodat ljubov so modrici sve...da ne padnale sluchajno od nekoja povisoka karpa(hmmmmm steta-bash mi e zal)...samo se prashuem dali i platil na kraj...moeto mislenje e deka fali malce vistina vo prikaznava ili e tendenciozno napishana...
Ја сум имал бе такви курсеви по семинари, на зададена тема да напишеме нешто кое ќе биде срцепарателно. И како кој се справуваше.
Ебење во мозок се вика тоа, со среќа.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Никола напиша:
Ја сум имал бе такви курсеви по семинари, на зададена тема да напишеме нешто кое ќе биде срцепарателно. И како кој се справуваше.
Ебење во мозок се вика тоа, со среќа.
...pa normalno be ...znam ja dobro sto e pricha i srceparanje...ali ova so karpive mnogu mi beshe smeshno...tipot sto go pishuval e romantichen garant...samo mu falele u prikaskata ushte sveki i vino i cveke de toa obavezno(pod uslov da ne duvalo-Jugo-povetarac)...bashka mozel da kaze deka modricite i grebanicite mu se od trnjata na ruzite i od flashata sto se skrsila po karpite...:tapp:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Љупчо и Никола ... имате некој проблем па немате каде да го решите и седите на форум само за да тресите зелени?
Ако не ви се допаѓа поентата од приказнава, без оглед дали некој ја живее или ја измислил, што сте се фатиле да губите време на неа?
Тешко мене.:nemoguce:
Смирете се малку.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Дивајн напиша:
Љупчо и Никола ... имате некој проблем па немате каде да го решите и седите на форум само за да тресите зелени?
Ако не ви се допаѓа поентата од приказнава, без оглед дали некој ја живее или ја измислил, што сте се фатиле да губите време на неа?
Тешко мене.:nemoguce:
Смирете се малку.
Не бе Дивајн, зборев како се прават прикаски за ПР, Односи со јавност нешта.
Дека е лесно да се фабрикува и уште полесно да се прифати од плебсот.
Ако е за тебе тоа тресење зелени, ок. Мислам дека луѓето заслужуваат да знаат кога се лажени и да препознаат манипуланти.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Никола напиша:
Не бе Дивајн, зборев како се прават прикаски за ПР, Односи со јавност нешта.
Дека е лесно да се фабрикува и уште полесно да се прифати од плебсот.
Ако е за тебе тоа тресење зелени, ок. Мислам дека луѓето заслужуваат да знаат кога се лажени и да препознаат манипуланти.
Во ред, но сепак, целта на приказнава е друго ... лажна или не, реална е и поучна.
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
No Coment.....

Neznam so da kazam drugo osven deka mi e zal i deka ostanav bez zborovi .....
kako za moi godini prikaznava ili kako da ja narecam mi ostavi pozitivna ama i negativna fleka na zivotov imam 16 godini i svativ deka vo denesno vreme nisto ne e sigurno i deka nitu toj eban sex ne e veke zadovolstvo taka da pamet u glava i ne so sekoj i segade da se ebavam:nesum:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Знаете што е тажно? Бебиња што се раѓаат во Африка со СИДА. Или бебињата без СИДА кои ги силуваат мажи со болеста затоа што мислат дека ќе се спасат. Но не, мора тажната приказна да биде врзана за нешто што ви се случува и вас за да ви биде посебно тажна.
Желбата за секс може да се контролира, но доколку приказнава беше за некој наркоман немаше да има олку сожалувачки коментари. Ќе беше од типот 'епа бил џанак и сега шо, сам си одбрал'. Значи и вие си ја имате мувата на капата затоа се соживувате полесно со настанот.
Како идеше она, Strangers in the night, AIDS in the morning? Не знам што има толку тажно во оваа очигледно предотерана приказна. Демек ако типот бил со 6ки на некој глуп факултет и бил мрза без хобија немаше да биде толку тажно?
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Bada Bing! напиша:
Strangers in the night, AIDS in the morning
Бада бе, цар си:)

Затоа се борат луѓето од Африка да одат во мајка Европа, да си го спасат поколението. 90% од хив-ин-витро бебињата имаат шанса да бидат потполно здрави. 6 недели по раѓање го носат вирусот во себе, потоа тој е уништен со соодветен третман, и нормално без доење оти тој е еден по најризичните начини пренесување на вирусот.
Нема врска муабетов со темава, ама ај серјозно малку, ептен се натаживме, малку надеж фали.
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
pa taka e so

ej BADA stvarno ti vredi komentarov alal da ti e moze e samo nisko budgetska prikazna ama i ko so rece mn preterana ama na mom te tera da se zamislis:nesum:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Измислена, плод на бујна фантазија или едноставно сурова реалност која не опкружува не е важно. Сидата е болест која пребрзо напредува а вакви случаи се доказ дека ние самите тоа го дозволуваме. Уште еден доказ дека не постојат совршени суштества,секој прави грешки а оваа е најтрагичната во животот на младиот човек.
 
Член од
30 април 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
mn tazno da!mn se soziveav so tekstot posakuvam nikogas da ne mu se sluci na nikoj istoto!premnogu boli za da se zivee so realnosta,covek ponesen od viorot na zivotot nekogas pravi katastrofalni greski za koi cel zivot samo mozi da zali :( toa ti e surovosta na zivotot sakash nekes nekogas kako so velat "TAKA MORALO DA BIDE" taka da ili imajte golema doverba vo partnerot/ta ili bez prezervativ ne pravete sex!sekogas nesto zalime koga zavrsuva neuspesno!
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Me oстави без зборови приказнава... а тоа и да била лажна сепак треба да се извлече поука... зашто да си го упропастиме животот коа можеме да се заштитиме... гледајте малце од друг аспект... а ако е вистината приказната... стварно жално за тој тип......
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не е битна приказната... Битно е нараво-учението од неа. Треба сите да се позамислиме малку и да сватиме што значи да си здрав...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom