Само една тажна приказна ...

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
ragazza напиша:
Чоекот играл руски рулет со живото , колку и тажно да е , каде секс за вечер без заштита?
Се надевам дека со тоа мислење ке продолжиш и понатаму..
И уште повеке се надевам дека не си ја почуствувала онаа „пожуда“ која ја носи сексот за една нок.. онаа страст која ти го блокира тотално мозокот и само размислуваш како да достигнеш врховно задоволство..не сум имал ни јас додуша..ама бар сум осетил како е да си занесен од страст и да мислиш само на тоа..додека на двапати не ми светна ..чекај бе каде без заштита..
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
[MkD]Scout напиша:
Се надевам дека со тоа мислење ке продолжиш и понатаму..
И уште повеке се надевам дека не си ја почуствувала онаа „пожуда“ која ја носи сексот за една нок.. онаа страст која ти го блокира тотално мозокот и само размислуваш како да достигнеш врховно задоволство..не сум имал ни јас додуша..ама бар сум осетил како е да си занесен од страст и да мислиш само на тоа..додека на двапати не ми светна ..чекај бе каде без заштита..

Гледајте да ви светнува во глава оти нема зфрканција со оваа работа!!!
Задоволството во секс без заштита чини многу-ЖИВОТ!!!
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Леле ама малер бил чоеков :(
Ама после е*ање нема каење, поука за сите нека ни е ова приказна ... use condoms
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
G e G o напиша:
Леле ама малер бил чоеков :(
Ама после е*ање нема каење, поука за сите нека ни е ова приказна ... use condoms
Да те поправам има каење ама нема враќање!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Користете кондоми. toae:
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Потресува приказнава. Такви работи може да се случат на секого, ни крив ни дужен а без воља за живот на 27 години.
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Што и да пишам би било излишно, едноставно приказнава ме остави без зборови...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Lady напиша:
se prashuvam zosto tolku zivotot moral da go kazni ovoj mladic?:nesum:
Не го криви животот за несреќата на младичот, ни судбината, ни Господ. Никој не го казнил дечкото.
Сам си се казнил.
Добро бил запознаен со сидата и со нејзините последици. И сепак одел на ризик и не одвоил минута време да стави кондом, па после да се препушти на страста.
Нема оправдување што е доволно добро да ја оправда свесната неодговорност пред самиот себе.
Жално е, знам, ама сам си е виновен. Се надевам дека е искрен (ако е текстов вистинска приказна) барем за тоа дека немал секс со други жени откако открил дека е ХИВ+.

Мислете пред да постапите, заебани нешта се случуваат. :toe:
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Постои три терапија, доста е напорна, болна, тешка, но луѓето сосема нормално функционираат со неа. Бракови склучуваат, деца си раѓаат. Да, не е животна радост да закачиш хив, но не си осуден на смрт така како што е широко прифатено.
Овие приказни на интернет се тажни и потресуваат, но во реалниот живот особено во земји каде има можности за лекување, секако не е синоним за запечатен живот како што раскажува дечкото.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
OMG ...

Ја гледав темава деновиве и секогаш така ја прескокнував...

WOW...едноставно...немам коментар!

Навистина!

Што и да речам, ќе биди минорно во однос на тоа колку ми е жал...навистина...:cry:
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
PSYtisfaction напиша:
Не го криви животот за несреќата на младичот, ни судбината, ни Господ. Никој не го казнил дечкото.
Сам си се казнил.
Добро бил запознаен со сидата и со нејзините последици. И сепак одел на ризик и не одвоил минута време да стави кондом, па после да се препушти на страста.
Нема оправдување што е доволно добро да ја оправда свесната неодговорност пред самиот себе.
Жално е, знам, ама сам си е виновен. Се надевам дека е искрен (ако е текстов вистинска приказна) барем за тоа дека немал секс со други жени откако открил дека е ХИВ+.

Мислете пред да постапите, заебани нешта се случуваат. :toe:
Ја колку што сфатив тој имал сексуален контакт со останати после таа „елена“ но тоа бил период во кој не знаел за болеста поточно пред да дава крв. за срека секој од односите му биле со кондоми така да девојките биле доста срекни..
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Дивајн напиша:
Ако извлековте нешто од мојата приказна, фино. Ако не, тогаш сте будали како мене. Можете да се нервирате, да пцуете или да плачете - на крај ќе седите, ќе гледате бледо во далечина и ќе се прашувате зошто баш вие ... "

...

ovoj post treba da se zapamti i da se prenese na sekoj drugar, prijatel pa duri i neprijatel zosto ne se znae koga zivotot ke ve zaebe ili ke resi da ve napusti.A citatov..... vredi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom