Чак Норрис
Поени од реакции
27

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • С
  Вака... би требало да се одржи,само уште немам инфо што и како... 18ти август е ден на АРМ... се одржува на помошното т.е. игралиштето до Арената ФИлип Втори... е сеа,18ти е среда... незнам дали треба да биде работен или неработен ден... како и да е www.morm.gov.mk мора да има таму пишано..
  Па,се делиме во групи..и секоја група си одбира тема,на која работи цела година..Собира инфо,и на крај изработува проект..Пример,јас сум за Криминалот кај младите,др.група за Природни катастрофи итн...:):)
  Инаку целата година.месечно имаш по два часа,и бараш информации за твојата тема.Секоја група има најчесто по 6 ученика,и од секој ученик се потребни 11 страни информации,та на крај од сето тоа се прави проект...:):)
  Имам пукано со ЦЗ 999(црвена застава), 9мм, на татко ми приватниот пиштол, на ловиште, изваден со одобрение од МВР, Чешка Збројовка 75Б, црвена застава м70,9mm, црвена застава м88,9мм, ловечка пушка и ловечки карабин, исто од луѓе со одобренија за поседување издадени од МВР.
  С
  Тој од Хеликоптерска единица- 250 и гранична полиција 200
  Не, нема ништо со Израел. Во една многу добра книга СФ/хорор/трилер го најдов. Драго ми е што ти се допаѓа.
  С
  на воениот стадион... одма до градски е...
  С
  Само на 18ти август -Ден на АРМ... минатата година имаше и на 27/28 Фебруари по повод 15-годишнина на пСО Волци и Ренџери... а за МВР, 7 Мај е ден на полицијата,па може да има нешто во касарната во Ѓорче... ако има нешто,ке пишам во темата... умре темата,никој не пишува...
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom