СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
39.020
Поени од реакции
112.385
Како што според тебе една лоша утакмица не го прави лош играч, така и според мене една добра утакмица не го прави добар играч.

Биди реален, да не баеаме мислења во ваш фан клуб, и вие навивачите на Интер тврдите дека Лаутаро е неконстантен играч... една знае да блесне и после 3 да го нема.

На Светско првенство, поготово нокаут фаза недозволиво е играч што кошта 100 милиони да промашува такви шанси.
По некоја случајност ако погодеа некако Австралија и поминеа понатаму, пак Меси "ќе го јадеше" а таквите играчи како Лаутаро у случајов што можеше да ја реши или Игуаин во 2014 брзо ќе се заборават.
Добро, а еве по некоја случајност ако изгубеа од Полска и испаднеа у група, Меси ќе беше дрво и Алварез ќе беше Бензема за него пошо утна пенал? Или Меси дека е докажан може што сака да прави?
Мене ако ме прашуваш подобро е Лаутаро да игра прва постава моментално затоа што е попргав играч од Алварез и константно работи на терен, се шуња околу дефанзивците на противникот, отвара простор, знае да задржи топка, а Алварез ми е некако порезервиран, барем јас таков впечаток имам, што знам. Ќе видиме сега против Холандија која има јаки дефанзивци како ќе се снајдат Лаутаро или Алварез, зависи кој ќе старта.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.214
Поени од реакции
3.834
Se izrezelija napagjacive na inter na svetskovo.. kamenja..
Автоматски споено мислење:

Ja mislam Lautaro ke nastradase kako Escobar dokolku u 97ma min crnceto so dres br.21 dadese gol koga bese 1 vs. 1 so argentinakiot golman..
 
Последно уредено:

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
743
Поени од реакции
1.602
Otok so ovoj Messi, de ova de ona. Ok, jak igrač ama poslednive 5 sezoni e nevideno parazitce. Cel tim se otepaa od trcanje, ovoj na krajot 5 sprinta napravi i papsa. Fizicka spremnost ednakva na nula.
Argentina ocaj, mnogu pretpazlivo vleze vo mecov protiv edna Australija. So vakov otok fudbal lesno mozea da teraat i do penali.
Holandija mislam da ke im go zeme skalpot, Van Dajk ke go skrie Messi, drugive se ionaka sterilni. Holandija igra mnogu čuden fudbal, gledajki gi se dobiva vpecatok deka igraat kolku sto treba i takticki im pariraat bukvalno na site. Van Gal vo njegov element so igra adaptirana na nivniot maksimalni potencijal. Nema da me čudi i do finale da teraat.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.098
Otok so ovoj Messi, de ova de ona. Ok, jak igrač ama poslednive 5 sezoni e nevideno parazitce. Cel tim se otepaa od trcanje, ovoj na krajot 5 sprinta napravi i papsa. Fizicka spremnost ednakva na nula.
Argentina ocaj, mnogu pretpazlivo vleze vo mecov protiv edna Australija. So vakov otok fudbal lesno mozea da teraat i do penali.
Holandija mislam da ke im go zeme skalpot, Van Dajk ke go skrie Messi, drugive se ionaka sterilni. Holandija igra mnogu čuden fudbal, gledajki gi se dobiva vpecatok deka igraat kolku sto treba i takticki im pariraat bukvalno na site. Van Gal vo njegov element so igra adaptirana na nivniot maksimalni potencijal. Nema da me čudi i do finale da teraat.
What ? Каква физичка спремност бараш на 35 години ? Меси од никогаш не важел за некој играч кој ора на теренот, со одење милјарда голови има дадено. Буквално цела групна фаза а и синоќа на плеќи ја носи Аргентина. Баш на вчерашната утакмица го имаше секаде, сите акции преку него одеа. Де Пол колтукот исто имаше натпревар за пофалба.
И јас сметам дека со онаква игра тешко до злато ама да не заборавиме дека и една Португалија освои европско со кансер игра. Кога во составот имаш играч кој со еден потег можи да реши натпревар се е можно.
Холандија е фаворит од сенка ама не мислам дека можат да се носат со еден Бразил или Шпанија. За мене уште тие две репрезентации се фаворити.
Јапонија доста незгоден противник, можи да изненади
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.058
Поени од реакции
24.051
francija e favorit broj 1 za mene i mislam deka e mnogu podobra i pokompletna od bilo koja repka bi rekol 60% sansi. spanija i eventualno brazil bi mozele da im gi zamrsat smetkite ali relano im dava edvaj po 15% sansi. holandija, argenitina, anglija mislam deka se vtor esalon iako imaat i oni sansa po 3%. hrvatite moze da sitgnat daleku pa i pak finale da izigraat ako im se usreki ama ne veruvam deka mozat da osvojat, premnogu raboti im falat 1%....
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
170
Поени од реакции
506
francija e favorit broj 1 za mene i mislam deka e mnogu podobra i pokompletna od bilo koja repka bi rekol 60% sansi. spanija i eventualno brazil bi mozele da im gi zamrsat smetkite ali relano im dava edvaj po 15% sansi. holandija, argenitina, anglija mislam deka se vtor esalon iako imaat i oni sansa po 3%. hrvatite moze da sitgnat daleku pa i pak finale da izigraat ako im se usreki ama ne veruvam deka mozat da osvojat, premnogu raboti im falat 1%....
На Хрватите им недостига класа шпиц и квалитетно лево крило. На другите позиции се покриени. Добро, и бековите им се просечни, но средниот ред им е топ.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.058
Поени од реакции
24.051
На Хрватите им недостига класа шпиц и квалитетно лево крило. На другите позиции се покриени. Добро, и бековите им се просечни, но средниот ред им е топ.
ne e samo toa, im falat i zameni... modric im e pola tim a on vo rusija umren bese na finaleto. nemoze ni on da izdrzi vakvo tempo pa i na vakva klima do kraj. sve da im se pogodi u finale ke igraat so prazni baterii, bar toa e moe mislenje.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.772
Поени од реакции
1.688
Ниту еден од играчите на Атлетико Мадрид не покажа ништо на овој турнир. А имав големи очекувања од ДеПол, да ја носи целата игра на Аргентина.
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
743
Поени од реакции
1.602
What ? Каква физичка спремност бараш на 35 години ? Меси од никогаш не важел за некој играч кој ора на теренот, со одење милјарда голови има дадено. Буквално цела групна фаза а и синоќа на плеќи ја носи Аргентина. Баш на вчерашната утакмица го имаше секаде, сите акции преку него одеа. Де Пол колтукот исто имаше натпревар за пофалба.
И јас сметам дека со онаква игра тешко до злато ама да не заборавиме дека и една Португалија освои европско со кансер игра. Кога во составот имаш играч кој со еден потег можи да реши натпревар се е можно.
Холандија е фаворит од сенка ама не мислам дека можат да се носат со еден Бразил или Шпанија. За мене уште тие две репрезентации се фаворити.
Јапонија доста незгоден противник, можи да изненади
A be protiv Australija proaga, ama so bilo koj poseriozen tim ova se klucni elementi. Zatoa sekogas go papa vo derbi natprevar. Nisto ne pokriva, vo defanziva nula. Dodadi na ova, ne se ni otvora, vo mesto stoi i odi. Vo napadot ima golem udel vo kreacijata i ako go seknat, cela igra na Argentina paga. A Holandija so ogled na defanzivnata trojka i dobrata sredina, I globalno dobrata igra vo odbrana ima bas da im gi zamrsi smetkite.
Btw, Ronaldo ima 100 godini i ene go, ne mu skripti fitnesot. Ne se opravduvanje godinite, neka igra 20 min., neka vleguva kako zamena I neka grize, ne vaka. So igrač pomalku vo defanziva e bas signifikantno, pogotovo na svetsko kade sekoj inch e važen.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.618
Поени од реакции
59.813
Штета што овој Алварез игра во ист тим со Халанд.
Ќе го намести Пеп не се секирај. Страшен потенцијал има, и може све да игра у напад, не е ограничен на една позиција.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.098
Јас па се напнав за Кореа оти не играл а заборавив и дека Дибала е земен и нема ни една минута изиграно.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.061
A be protiv Australija proaga, ama so bilo koj poseriozen tim ova se klucni elementi. Zatoa sekogas go papa vo derbi natprevar. Nisto ne pokriva, vo defanziva nula. Dodadi na ova, ne se ni otvora, vo mesto stoi i odi. Vo napadot ima golem udel vo kreacijata i ako go seknat, cela igra na Argentina paga. A Holandija so ogled na defanzivnata trojka i dobrata sredina, I globalno dobrata igra vo odbrana ima bas da im gi zamrsi smetkite.
Btw, Ronaldo ima 100 godini i ene go, ne mu skripti fitnesot. Ne se opravduvanje godinite, neka igra 20 min., neka vleguva kako zamena I neka grize, ne vaka. So igrač pomalku vo defanziva e bas signifikantno, pogotovo na svetsko kade sekoj inch e važen.
А Роналдо игра дефанзива?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom