Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Добро. Завршија изборите, фала му на Бог! Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ оствари, хм, би рекол, супериорна победа. Нека им е честито. Нека формираат Влада, и нека мислат како да се подобри економската ситуација на народот, и нека прават постапки кои ќе носат само добро. СДСМ, на овие избори доби лекција, и тоа дека треба да се реформира. Во СДСМ има квалитетен кадар, тоа е факт, само немал шанса да се докаже. Нека и тие мислат и работат за Македонија, во Собранието нека бидат европска опозиција, и нека не вршат саботажа на Македонија, како што досега милуваа да практикуваат. Албанците би требало да се цивилизираат, 21 век е. Главоболки за Никола Груевски ќе има многу...
Со Господ напред!
Не, нема квалитетен кадар, и тоа е факт! Тие имаа квалитетен кадар до пред 5 години, кога го избркаа за да направат место за подлизурковци кои ги има на тони во сдсм.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
aj cestito da im e pobedata so tesko srce go velam ova ama na pobednici im se cestita.:smir:
licno mislam deka nema nisto da bide podobro duri mislam deka ke bide i poloso no toa e moe mislenje,daj boze da me demantiraat

inaku jas sum od SDSM !
kolku da se znae
Браво за овој потег!
Ова е коректно и културно однесување.
Камо среќа повеќе да го демонстрираа.

Инаку, како што веќе реков, најискрено се надевам и посакувам една нова, реформирана и достојна опозиција. Потребна ни е итекако.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ne ne gresite jas bas ja sakam Makedonija i sakam da opstoi ama ne vaka , jas sakam Makedonija da odi napred sto ne veruvam deka so Gruevski ke uspe...
Штом ја сакаш Македонија, тогаш пробај за промена да размислиш со сопствена глава, а не како што ти вели Али Ахмети или Тачи, или незнам кој, па пробај грешката прво да ја најдеш во себе, во својот етникум, и дури потоа ќе видиш како навистина стојат работите.

И, едно прашање да размозгаш малку:

Ако сега ДУИ влчезе во власта...што понатаму? Паѓа сето плукање по Груевски во вода, и масовна амнезија, а ДУИ ќе ја носи Македонија во НАТО и ЕУ? И тоа токму со истиот тој Груевски...
Чудно нели?
Епа...политиката е курва...а народот ако верува и прави од определени личности идолие само аморфна маса...стадо овци.
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
Stvarno jas vas ne ve mrzam kako sto vie nas ne mrazite, sekogas ja sakav i ke ja sakam Makedonija ama me nervirat djubrinja poput Thaci i Gruevski...i toa e toa...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Официјално, од ЛДП и ЛиДеМ како подмладок, честито победа, па се гледаме на следните избори. Со среќа да ви е.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Deneska sfativ i se ubediv vo toa sto dolgo vreme go mislev. Gruevski e najglup, naj tapa i naj politicki naiven politicar. Se sopna na istata stapica na koja sto se sopna i negoviot mentor pred desetina godini, a im ja spremase neprikosnoveniot vladatel na makedonskata politicka scena, edniot i edinstven, liceto BRANKO CRVENKOVSKI.

А ако тоа се случи крива ќе биде и СДС бидејќи не излезе со нови квалитетни кадри туку со старите на кои народот веќе од поодамна не им верува, и тоа излезе со лоша програма, со што допринесе за толку многу пратенички места за дпмне и со тоа дозволи да дпмне има мнозинство и да нема асална опозиција која ќе може да влијае на грешни одлуки.
Tuka lezi zajakot baci tuka lezi. Ama si se zaprasal li zosto e toa taka, zosto bas vo ovoj period?

Не ги мразиме, воопшто. Албанците (ДПА и ДУИ) нека си ги средат односите меѓу себе, нека си ги остават калашите дома, нека не гласаат во туѓо име, нека престанат да полнат гласачки кутии и да обвинуваат други за нивното однесување. Едноставно е.
Tocno. Apsolutno se slozuvam.
Problemot e vo toa sto nekoj od policijata im pomaga na ednta strana . sto togas?
 
F

FilipMacedon

Гостин
Deneska sfativ i se ubediv vo toa sto dolgo vreme go mislev. Gruevski e najglup, naj tapa i naj politicki naiven politicar. Se sopna na istata stapica na koja sto se sopna i negoviot mentor pred desetina godini, a im ja spremase neprikosnoveniot vladatel na makedonskata politicka scena, edniot i edinstven, liceto BRANKO CRVENKOVSKI.


Tuka lezi zajakot baci tuka lezi. Ama si se zaprasal li zosto e toa taka, zosto bas vo ovoj period?


Tocno. Apsolutno se slozuvam.
Problemot e vo toa sto nekoj od policijata im pomaga na ednta strana . sto togas?
Ај образложи зошто Груевски бил најглуп.?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
vie glasavte za Gruevski bidejki zaedno so nego gi mrzite Albancite . no bez nas ne mozete nisto ama bas nisto...

Ama ke vidte ako Makedonija ne vleze vo NATO i EU Makedonija za kratko vreme ke se rasapga....togas neka ve spasi Gruevski....ke vidite togas kolku e toj "patriot" i kolku ke se bori za vas...
Без албанците ке го немавме калашникови и ке го немавме фамилијарно гласање или ке го пукам...многу не влечете назад, многу!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
vie glasavte za Gruevski bidejki zaedno so nego gi mrzite Albancite . no bez nas ne mozete nisto ama bas nisto...

Ama ke vidte ako Makedonija ne vleze vo NATO i EU Makedonija za kratko vreme ke se rasapga....togas neka ve spasi Gruevski....ke vidite togas kolku e toj "patriot" i kolku ke se bori za vas...
zasto da gi mrazime, eve sega idam od bar vo resen kade zaedno ima proslava na vmro i pdsh i nikoj na nikomu ne mu smeta duri i znaminjata se zavrzani i zaedno se pee
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ајде со среќа да ни биде и за многу години, бастионот Ресен дефинивно падна... падна и сдс.

Многу народ укажа доверба на новата огромна влада, многу работа стои пред нив за да ја оправдаат довербата која им беше укажана, со среќа и со ум за натака.

Треба сите да се огледаат на Ресен, каде што заедно на плоштадот славеа и албанците од ДПА без никакви пречки или какви било тензии, е тоа е соживот, немаше ни еден инцидент, ни еден употребен калашников за гласањето.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Да беше тука Љубе Бошковски ке немаше Че го пукам.
Вистинските патриоти се во затвор, а пиштолџиите на слобода.
-А овој погоре, нема како да го искаже својот гнев и затоа вели дека Груевски бил глуп.
Ако, ке ти помине нервозата до утре.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
edistven politicar so vleal najveke doverba e Gruevski pa kolku sakate bunete se covekot napravi za 2 god kolku nekoj so pravese celi16 god
cestita da im e pobedata
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
59
Поени од реакции
2
ako tolku ja sakate makedonija dajte barem na eden pres na nekoja albanska politicka partija da vidam makedonsko zname
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
A sto se Aalfite....???

MAKEDONCI ...
Има и албанци и роми... со еден збор луѓе платени од мене и тебе кои ни ја гарантираат безбедоста од поединци-криминалци кои со калаши мислат дека се бок и батина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom