Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ај честито нека им е победата на ВМРО.....и таа кокошката нека ја снема...па уште се сили со изјавите, сите и се криви, само таа е правата:pos2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ај да се вратиме на изборите...
Зачув дека Струмица (само градот) изгубил ВМРО ДПМНЕ минимално (бројки незнам), но сосе селата има предност од околу 1500 гласа.
Кочани губи СДСМ....
Ресен (?!) исто така...дури неверојатно за овие два града...
И, нема тука никакви инциденти. Култура, демократско ниво, скандинавски тертип на избори...
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
aj cestito da im e pobedata so tesko srce go velam ova ama na pobednici im se cestita.:smir:
licno mislam deka nema nisto da bide podobro duri mislam deka ke bide i poloso no toa e moe mislenje,daj boze da me demantiraat

inaku jas sum od SDSM !
kolku da se znae
ФАЛАААААААААА

барем еден од сдс се најде да биде маж и да честита.....еве ти едно од мене.

 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.398
Поени од реакции
5.673
Vo Kumanovo kaj albanskite partii pobedi DUI so 3:1 , iako spored prvite informacii se velese deka raportot e 2:1.
Da napomenam deka i vo Kumanovo vo dve izbiracki mesta imase polnenje na kutii od strana na nekoi lokalni mafijasi na DPA , koi posle toa proslavija so 30 minutno pukanje. Iako gi izgubija izborite vo site izborni edinici , osven vo 6 kade sto apsolutno vo sekoe izbiracko mesto se polnea kutii , osobeno vo Bogovinje.
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
абе брате,сепак,не се македонци,албанци се сфакас?кај има алфа-македонец у тетово?или по селата?нели знаеш дека у рамковни сте го барале тоа-и у полиција да бидете!!
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
59
Поени од реакции
2
A ZOSTO ALBANCITE DA SAKAAT DA JA RASPADNAT MAKEDONIJA ..ZATOA STO SE VRABOTENI VO DRZVNITE INSTITUCII, ZATOA STO SE ZASTITENA KATEGORIJA NA GRAGJANI VO MAKEDONIJA,ZATOA STO DENES AKO SI ALBANEC VO MAKEDONIJA IMAS POVEKE PRAVA OD SITE GRGJANI VO DRZAVATA,........PA STO VI E BE LUGE PRESTANETE VEKE EDNAS..21 VEK E NA ALBANSKITE POLITICKI LIDERI IM SE POTREBNI VZESTENI GLAVI ZA DA GI OSTVARUVAAT SVOITE INTERESI (KADE BEA DECATA NA AHMETI , DZAFERI VO 2001..SIGURNO NE NA FRON) ALBANCI SVESTETE SE....
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Кога велиш без нас мислиш на тоа без ДУИ, па без ДУИ среќен сум ако продолжиме, како може да гласаш за еден човек кој нема завршено ни средно училиште?
:tapp:

Плус е ретардиран. И тоа со (швајцарска) тапија!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
eyyy.... znam ja da za sve e kriv DPA, ama lugeto od DPA vo prisustvo na VASATA policija napolnija kutij....i ubija luge.....a VASATA policija nisto ne radi , niti eden slucaj dosega ne rasvetlale....

Ако не е тајна ако може да ми кажеш каде си роден и каде имаш завршено средно.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Добро. Завршија изборите, фала му на Бог! Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ оствари, хм, би рекол, супериорна победа. Нека им е честито. Нека формираат Влада, и нека мислат како да се подобри економската ситуација на народот, и нека прават постапки кои ќе носат само добро. СДСМ, на овие избори доби лекција, и тоа дека треба да се реформира. Во СДСМ има квалитетен кадар, тоа е факт, само немал шанса да се докаже. Нека и тие мислат и работат за Македонија, во Собранието нека бидат европска опозиција, и нека не вршат саботажа на Македонија, како што досега милуваа да практикуваат. Албанците би требало да се цивилизираат, 21 век е. Главоболки за Никола Груевски ќе има многу...
Со Господ напред!
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Груевски на плоштад на прв канал
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
ФАЛАААААААААА

барем еден од сдс се најде да биде маж и да честита.....еве ти едно од мене.


дај бе нешто жестоко пушти виски ова она нека части раководство на сдс,ради разликата 2:1 не за друго :kesa:
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
Ne ne gresite jas bas ja sakam Makedonija i sakam da opstoi ama ne vaka , jas sakam Makedonija da odi napred sto ne veruvam deka so Gruevski ke uspe...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom