Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2007
Мислења
134
Поени од реакции
8
vie glasavte za Gruevski bidejki zaedno so nego gi mrzite Albancite . no bez nas ne mozete nisto ama bas nisto...

Ama ke vidte ako Makedonija ne vleze vo NATO i EU Makedonija za kratko vreme ke se rasapga....togas neka ve spasi Gruevski....ke vidite togas kolku e toj "patriot" i kolku ke se bori za vas...

мочко доста бе со закани веќе бе....ако не ова ќе има војна,ако не она ќе се распаѓа Македонија.до кога ке плачете ??
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
aj cestito da im e pobedata so tesko srce go velam ova ama na pobednici im se cestita.:smir:
licno mislam deka nema nisto da bide podobro duri mislam deka ke bide i poloso no toa e moe mislenje,daj boze da me demantiraat

inaku jas sum od SDSM !
kolku da se znae
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Мака ми е...најозбилно мака ми е... и тоа ме боли, тоа што некои албанци живеат во 13 век... како може да убијат човек бе.. па пичку матер да фатат...глупи се сите што ми ги бранат убијците...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
vie glasavte za Gruevski bidejki zaedno so nego gi mrzite Albancite . no bez nas ne mozete nisto ama bas nisto...

Ama ke vidte ako Makedonija ne vleze vo NATO i EU Makedonija za kratko vreme ke se rasapga....togas neka ve spasi Gruevski....ke vidite togas kolku e toj "patriot" i kolku ke se bori za vas...
Хехехе...уште една недоквакана закана...
Кај бе златен, државата ќе ја делиш?!
Овој пат не е 2001. Светот е многу поразличен од тогаш...а и народот македонски...Ако се обидете нешто слично...ојдовте...ни Алах ни Господ заедно тогаш не ве спасуваат...Груевски...во таков случај е ирелевантен...Тој и да не се бори, има многу кои ќе се борат...и ќе ја вратат гордоста.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Toa shto se vide vo drzavata e krajno razocaruvacko.
Imeno ednash posle atentatot pocnavme da se imenuvame kako Pakistan a posle ishodite na deneshnite izbori nalikuvavme na Zimbawe.
Kako i da e jas sum mnogu ogorcen od nastanot celokupen i od zhrtvite na Vojvodata.
No i toa ne mozheshe da ni go odzeme pobedata.
Oficialnite brojki se

Vo zona broj 1 bez Saraj(kade ke ima re izbori)
DUI 13 209 glasa 72.51%
DPA 5008 27.49%


Vo zona broj 2

DUI 25 628 34.76%
DPA 11 773 15.97%

Vo zona broj 5

DUI 15 179 28.19%
DPA 9146 16.98%

Ne se zema vo predvid zonata broj 6 kade imashe masovna krazba na glasovite i kade site megjunarodni institucii pa i vladata imashe zabeleshki i kade se pretendira da se odi na reizbor

Znaci sevo ova pokazhuva edno neshto i nasproti institucionalniot kriminal albancite bea svesni i glasa za taa opcija koja veruvaa sega vreme e da gledame shto ke se sluci vo reizborite
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Okk be ke vidime kako vie so Gruevski ke idite napred koga sekoj den ste se poveke siromasni , i kako bez nas ke vlezete vo NATO i EU...ups pa toA ne ie cel na Gruevski, bidejki toj sam zive vo evropa, a nie samo toneme toneme cenite se kacuvat , standardot paga....poloso i od Afrika ke bide....
Кога велиш без нас мислиш на тоа без ДУИ, па без ДУИ среќен сум ако продолжиме, како може да гласаш за еден човек кој нема завршено ни средно училиште?
:tapp:
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
Не е за верување ама СДСМ изгубиле и во Кочани и тоа со 4000 гласа разлика.

(Колку за информација, Кочани важеше за најцврст бастион на СДСМ)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
vie glasavte za Gruevski bidejki zaedno so nego gi mrzite Albancite . no bez nas ne mozete nisto ama bas nisto...

Ama ke vidte ako Makedonija ne vleze vo NATO i EU Makedonija za kratko vreme ke se rasapga....togas neka ve spasi Gruevski....ke vidite togas kolku e toj "patriot" i kolku ke se bori za vas...
Груевски не ги мрази албанците.
Вие сами сте си криви за вашите некултурни постапки а и башка сами се тепате.

А ако некогаш Македонија се распадне(недај боже) тоа ке биде заради Албанците.
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
што има врска алфите со криминалци?
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
eyyy.... znam ja da za sve e kriv DPA, ama lugeto od DPA vo prisustvo na VASATA policija napolnija kutij....i ubija luge.....a VASATA policija nisto ne radi , niti eden slucaj dosega ne rasvetlale....
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
Е гледам Шеќеринска и неможам да се изначудам. Зборува ко да победила. Демек сега било само 2:1 а не 3:1 и дека тоа што не ги поразува ги прави посилни...?

Ало??? Ова ако не е историски пораз, незнам... :toe:

Ама слатко се смее ко ќе и дадат аплаус, милина :)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Okk be ke vidime kako vie so Gruevski ke idite napred koga sekoj den ste se poveke siromasni , i kako bez nas ke vlezete vo NATO i EU...ups pa toA ne ie cel na Gruevski, bidejki toj sam zive vo evropa, a nie samo toneme toneme cenite se kacuvat , standardot paga....poloso i od Afrika ke bide....
Ко прво нема вие и ние, бидејќи заедно живееме во оваа држава и ако влегуваме во НАТО и вое ЕУ заедно ќе влеземе неможе одвоено. Што значи дека сите граѓани се одговорни за влезот на држжавава во нато и еу , и не е задача на македонците во државава да ги внесат албанците во нато и еу.
Што се однесува до ЕУ и нато можеш да заборавиш влегување и во едното и во другото без разлика кој ќе тепа на избори, дури и дуи и дпа да прават влада пак нема да влезе македонија во еу и нато, бидејќи грција нејќе да постојат македонци а тоа неможе да се случи бидејќи мнозинството на држава се македонци и дури ида се и дуи и дпа на власт нема да го дозволат тоа.
 
F

FilipMacedon

Гостин
vie glasavte za Gruevski bidejki zaedno so nego gi mrzite Albancite . no bez nas ne mozete nisto ama bas nisto...

Ama ke vidte ako Makedonija ne vleze vo NATO i EU Makedonija za kratko vreme ke se rasapga....togas neka ve spasi Gruevski....ke vidite togas kolku e toj "patriot" i kolku ke se bori za vas...
Ама вие како да не сакате да опстане Македонија:uvo:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Не е за верување ама СДСМ изгубиле и во Кочани и тоа со 4000 гласа разлика.

(Колку за информација, Кочани важеше за најцврст бастион на СДСМ)

Со 6100 гласа:)

И јас тоа го реков штом овде дозволија да изгубат што Кочани беше нај комуњарски град ,ептен ја имаат оплескано,но и време беше малку да се приземјат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom