Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Daj ne zboruvaj bezveze i glluposti , zosto vo Albanija i Kosovo nema neregularnosti bidejki tamu ne e Gordan Jnakulovka i Alfite , koj i pomogna na Thaci da pravi sto saka , da napolni kutij , da ubije luge , bidejki pred ocite na policijata DPA napolnila kutij a glupata Jankulovska kazuva deka DUI se krivi, no se dokaza deka DPA i so neregularnosti ne moze da dobije.
Se nadevam deka ke gi ponistat izborite , i da se glasa so SILNO nabluduvanje od nadvoresnite sili.

ti samo i mozes da se nadevas deka kje gi ponistat izborite poso drugo ne ti ostanuva.......

kje ima preglasuvanja za sponcite,ne e gotovo uste.....a toa e losa rabota,pomalce nabljuduvaci -pogolemi moznosti za incidenti.......
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Сега Радмила нема да сака да си оди?Зарем таа не беше меѓу оние кои го бркаа Бучковски за лошите резултати, а сега има полоши и од него?!Кој образ останал чист?
Зошто и требаше толку време на коалицијата да се појави и да каже нешто?Зошто е среќна кога ги изгуби изборите?Зошто тие ракоплескања??ПА не е ни морален победник.
 
Член од
3 април 2008
Мислења
86
Поени од реакции
6
Sea e na red Rada da ja snema od liceto na planetata .. si ja zavrsi rabotata.. so neverojatno loso vodenje na partijata, dopridonese za golemata pobeda na VMRO.
Dobro ke bide ako na celo na SDSM dojde nekoj sto ke vodi konstruktivna politika.. ne samo kocenje na pozicijata.
 
Член од
6 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
0
Stip slavi

Siguren rezultat po zapisnici 1:2,64
Simuliran na baza na rezultat 2006 za seuste nevneseni zapisnici 1:2,48
KOALICIJATA ZA PODOBRA MAKEDONIJA UBEDLIVO VODI.

NAZDRAVJE!!!
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
..ако даде Рада оставка...
Ако Рада даде оставка ке стане фотомодел за танги:pos: а јас ќе бидам првиот фотограф кој ќе се нафати да ја слика, ова најозбилно, отворена понуда е.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
59
Поени од реакции
2
NASIOT NAROD VELI ' STO KE SI POSEES TOA KE POZNEES' DENES VMRO DPMNE GO ZNEESE ONA STO GO POSEA VO OVAA GODINA I POL...VERUVAA VO MAKEDONIJA I RABOTEA ZA DOBROTO NA ZEMJATA, ZASLUZENA POBEDA.....DA ZIVEE MAKEDONIJA
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Daj ne zboruvaj bezveze i glluposti , zosto vo Albanija i Kosovo nema neregularnosti bidejki tamu ne e Gordan Jnakulovka i Alfite , koj i pomogna na Thaci da pravi sto saka , da napolni kutij , da ubije luge , bidejki pred ocite na policijata DPA napolnila kutij a glupata Jankulovska kazuva deka DUI se krivi, no se dokaza deka DPA i so neregularnosti ne moze da dobije.
Se nadevam deka ke gi ponistat izborite , i da se glasa so SILNO nabluduvanje od nadvoresnite sili.
Имало некогаш нормални избори таму на северозападот од Македонија? НЕ!!!
Значи до кого е проблемот?
Барајте ја вината кај себе самите, ако треба убијте ги вашите лидери, па личната карта во џебот и на гласање! Ама со пенкалото в раце...калаш јок!
Тоа ти се вика култура, демократско чувство, кое во тие краишта очигледно го нема!
И види ти сега кој тоа зборува глупости...
А за поништување...нема потреба...Тоа можат да го сонуваат само некои фацички.
Ќе има само прегласување таму кадешто имало инциденти, некои 20 избирачки места мислам дека се. И се тоа според Законот.
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
stvarno,zaso deneska ne kazaa na vesti povreden e makedonec,poginat e makedonec,makedonec se tepal,makedonec pukal u skolo u vazduh,makedonec punel kutii?neam nisto protiv malcistvata u makedonija ama sepak,faktite toa kazuvaat.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
vie glasavte za Gruevski bidejki zaedno so nego gi mrzite Albancite . no bez nas ne mozete nisto ama bas nisto...

Ama ke vidte ako Makedonija ne vleze vo NATO i EU Makedonija za kratko vreme ke se rasapga....togas neka ve spasi Gruevski....ke vidite togas kolku e toj "patriot" i kolku ke se bori za vas...
Расизмус...

Че го пукам бе еј!

Не ги мразиме, воопшто. Албанците (ДПА и ДУИ) нека си ги средат односите меѓу себе, нека си ги остават калашите дома, нека не гласаат во туѓо име, нека престанат да полнат гласачки кутии и да обвинуваат други за нивното однесување. Едноставно е.

Чудно, како Македонци (без разлика дали од СДСМ или ВМРО) не одат на избори со калаши?

Мене не ми е битно дали ќе победи ДУИ или ДПА, само нејќам поради вооружени авантури на нивни поединци Македонија да добива негативни оценки за изборите.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Dpmne moze da slavi pobeda zaedno so Grcija.
Sosema nepotrebni za Makedonija no mnogu potrebni izbori za Grcija i neispolnuvanje na 9-tiot uslov.( pukanje ubustva neregularnosti).
Nas svetot ne analizira kako Makedonija ne kako 5 nasprema 1 izborna edinica.
NO, koj obicen prost dpmnovec moze toa da go svati. Oni vazno pobedile i brzaat na plostad da slavat so rakijata i pivata.

Denes makedonija padna, kako ne vi e jasno.

btw. Spremajte se ekstra tocki po majskite i martovskite dogovori.
Ne mozam da vi cestitam za uspesnoto Berlinsko scenario.
Интал друже, не биди смешен, ВМРО и Атињаните заедно?? Ма дај, ако си толку многу за сдс дај работи малце за нив а не против нив, напиши им барем агеда некоја. програма, нешто од нешто, вака... гледаш и самиот не бива.
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
Okk be ke vidime kako vie so Gruevski ke idite napred koga sekoj den ste se poveke siromasni , i kako bez nas ke vlezete vo NATO i EU...ups pa toA ne ie cel na Gruevski, bidejki toj sam zive vo evropa, a nie samo toneme toneme cenite se kacuvat , standardot paga....poloso i od Afrika ke bide....
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Daj ne zboruvaj bezveze i glluposti , zosto vo Albanija i Kosovo nema neregularnosti bidejki tamu ne e Gordan Jnakulovka i Alfite , koj i pomogna na Thaci da pravi sto saka , da napolni kutij , da ubije luge , bidejki pred ocite na policijata DPA napolnila kutij a glupata Jankulovska kazuva deka DUI se krivi, no se dokaza deka DPA i so neregularnosti ne moze da dobije.
Se nadevam deka ke gi ponistat izborite , i da se glasa so SILNO nabluduvanje od nadvoresnite sili.

Добро дали се слушаш што збориш, не ли гледаш дека и ДИУ и ДПА само ве манипулираат да создавате омраза едни кон други? Не ли гледаш дека во тие инциденти колатерална штета се и македонци гласачи, не ли гледаш дека нам на македонците не ни сеедно дали ќе се пука во некое изборно место или не. Гони ми ја и јанкуловска и тачи и ахмети, туку согледај дека само со таквите инциденти и создавање нетрпеливост помеѓу ДУИ ДПА симпатизерите само се создаваат повеќе албанци кои наместо да го покажат спортивното дека се цивилизиран народ посегнуваат по оружје и се одмаздуваат кршејќи и крадејќи кутии.
А што се однесува до Алфите, многу јасно е дека ќе интервенираат и ќе се создаваат инциденти кога некој носи оружје во избирачко место и воопшто се шета со оружје кое нелегално го поседува, бидејќи ако не се алфите да ги уапсат и да им го одземат оружјето тогаш ќе се жалите дека нема полиција да го санкционира заплашувањето со оружје од истите тие кои го поседуваат.
Иди во место каде не се носи така оружје и ќе видиш дека и покрај алфите нема инциденти.
Еве од лично искуство во лето во парк во скопје врие алфи поради дрога, ама бидејќи никој нема оружје нема ни оружен инцидент.
Ајде запали тоа текнувалото размисли малку, погледни каква идниа имаш со оправудвајќи некој да се шета со оружје и размисли уште еднаш како е можно алфите да им го одземат тоа оружје точно на тие што нелегално го поседуваат без ричик за оружен инцидент.
 

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Така ти е тоа Албанците и сами кога се убиваат пак Македонците им се криви него ај да не ни ја расипуваат денешната победа нека ни е честито и да се надеваме дека наредниве 4г. во Македонија подобро ќе се живее.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom