Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
da ne imas temperatura, arno reci posledniot u Makedonija se ni izgleda namesteno, pa duri i sam sebe se ubijal......cccccc
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Некој добар стрим за натпреваров??? не сум во мк и не можам да го следам на МТВ1
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Мене ми изгледаше како намерно да изгубија во корист на Германците бидејќи знаеме дека Словенците во нив гледаат како на постар брат.Во одбрана не играа ама буквално ништо а и кога на крај можеа да имаат чисти контри некако се плеткаа така барем мене ми се виде.Исто очекувам и средбата на Австрија да не заврши нерешено дури ако е поотребно и намерно да изгубат.ЕХФ ти е всушност Германија.
Незнам дали си ја гледал јас ја гледав на ТВ цела..Словенија си водеше добро но ги потценија и примаа лесни голови..они се ориентираа многу на Рутенка кој играше повреден и не даваше 100 посто а и добро го затворија.
Словенија промаши доста зицери поготово на крајот на нерешено 2 зицери Жвижељ и Габер промашија чисти на пикер, после и Гајич од крило..додека Белорусија си искористи.
Судиите до некаде ги оштетија, неколку пати чисти чекори не им ги судеа на Белорусиај а и еден блок што Доленец го направи му го свирнаа како пенал демек внатре скокна ама надвор скокна се виде доста добро но тоа е никој не им е крив самите си се криви.
Едино Биљбиља ги уби човеков :vozbud:
--- надополнето: 16 јуни 2013 во 20:11 ---
Некој добар стрим за натпреваров??? не сум во мк и не можам да го следам на МТВ1
http://www.laola1.tv/en/mx/handball/ehf-national-teams/fyr-macedonia-portugal/video/-989-121991-.html

 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ајде дечки напред да одиме уште на едно Европско по ред. Треба да се биде внимателен, картите се во наши раце.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Ех, ко ви викав...

Можат да одат како најдобро третопласирани ако Белорусија ја победи Словенија и Русија ја победи Австрија. А како што се г’злаци Швабиве, така и ќе бидне. :)
Jas veruvam deka Slovenija ke ja pobedi Belorusija , mecot vo Minsk zavrsi nereseno , a sega Slovenija ke igra pred svoja publika verojatno ke uspee da pobedi. :)
Белорусија нема шанси со Словенија. Словенија ќе победи и ќе оди директно, ама мислам дека и Белорусија сигурно како трета ќе влези бидејќи само невозможен сплет на околности може да направи некоја друга екипа да е пред нив.

На Германците им треба чудо т.е. Црна Гора во гости да ја победи Чешка, а знаеме колку Црногорците ќе се замараат со веќе обезбеден пласман...
Ко би реко, чуда да се десе... :D

Русија има полоша гол разлика од Германија, плус губи од Австрија, значи можно е Русите да отпадната. Единствено на двете селекции (Русија и Австрија) им одговара нерешено, не знам зошто не си ја наредат, така и двете ќе идат понатаму. Али нема поголеми г’злаци у ракометов од Швабиве...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Битно ќе било без графика, им откажал компјутерот.Вест на утакмицата :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Нека се пласираат швабите и нека ни паднат нас, итс пејбек тајм бејби!
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ех, ко ви викав...





Ко би реко, чуда да се десе... :D

Русија има полоша гол разлика од Германија, плус губи од Австрија, значи можно е Русите да отпадната. Единствено на двете селекции (Русија и Австрија) им одговара нерешено, не знам зошто не си ја наредат, така и двете ќе идат понатаму. Али нема поголеми г’злаци у ракометов од Швабиве...
Potpolno vo pravo :D
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.282
Поени од реакции
16.306
За разлика од португалциве, нас ни треба 2 дена да организираме напад :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
Ми се допаѓа што МТВ е во чекор со технологијата и почнале да ја користат најновата невидлива графика за пратење на резултатот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom