Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.562
Поени од реакции
43.091
Ептен сум оптимист. 4 разлика тепаме. :P
 
B

Blade Torch

Гостин
Многу лошо ова што го читам низ народов , ајде нов УСПЕХ , пласман на европско ?!
Ако вака константно се задоволуваме со малку , алал нека ни е .
Знам , некои јаки држави не ни отидоа не европсково , ама не може ПЛАСМАН на европско да биде успех , ако во последниве 3-4 години си бил на европско,светско и си играл квалификации за олимпијада. НЕ !

Нека влезат во 1/2 финале на европското , е тоа ќе биде успех.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.282
Поени од реакции
16.306
Многу лошо ова што го читам низ народов , ајде нов УСПЕХ , пласман на европско ?!
Ако вака константно се задоволуваме со малку , алал нека ни е .
Знам , некои јаки држави не ни отидоа не европсково , ама не може ПЛАСМАН на европско да биде успех , ако во последниве 3-4 години си бил на европско,светско и си играл квалификации за олимпијада. НЕ !

Нека влезат во 1/2 финале на европското , е тоа ќе биде успех.
А претходно се убивме од пласирање на првенства, па затоа сега самиов евентуален пласман ни е под чест.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.886
Поени од реакции
7.329
Многу лошо ова што го читам низ народов , ајде нов УСПЕХ , пласман на европско ?!
Ако вака константно се задоволуваме со малку , алал нека ни е .
Знам , некои јаки држави не ни отидоа не европсково , ама не може ПЛАСМАН на европско да биде успех , ако во последниве 3-4 години си бил на европско,светско и си играл квалификации за олимпијада. НЕ !

Нека влезат во 1/2 финале на европското , е тоа ќе биде успех.
Ме насмеа...со играње на 2 големи натпреварувања по ред ти се ставаш во позиција да очекуваш медал?:pos:
Немој да ме јебеш...
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
6.572
Од една страна никако не треба да се направи еуфорија од типот сигурно победуваме и со исмевање и мангупски да им се пристапи на Португалците. Со таков пристап сигурно ќе изгубиме.

Од друга страна, амбициите секогаш треба да бидат победа на секој натпревар. Ако се пласираме на европско може и треба кратко да се прослави и тоа е тоа. На европското повторно треба да се оди на победа на секоја утакмица. Тоа не значи да им правиме притисок на играчите за медал. Далеку од тоа. Реалните можности мора да ни бидат јасни. Ама тоа никако не смее да значи намалени амбиции. Амбицијата секогаш треба да биде титула.

Професионален пристап + реални очекувања + шампионски амбиции. Ова е рецептот за успех. За жал не сум убеден дека нашите репрезентативци (во било кој спорт освен можеби кошаркарите на европското 2011) го можат ова ама ете ќе имаат ракометарите нова шанса.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ајдеее Словенија е на добар пат да ги отпише германците од приказната Европско првенство 2014
--- надополнето: 16 јуни 2013 во 18:29 ---
освен ако не се случи некое чудо во второ полувреме наречено ЕХФ
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
6.572
Ајдеее Словенија е на добар пат да ги отпише германците од приказната Европско првенство 2014

Сосема очекувано. Поквалитетна екипа е Словенија од Белорусија, а играат плус и дома.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
На македонските ракометари им посакувам среќа и успех и победа секако против Португалците..ако имаме добра одбрана уште од самиот почеток, верувам дека нема да имаме проблеми во нападот во текот на целиот меч..:)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ја ебаа Словенциве утакмицата. Ајде не е битно тоа, важно е ние да се пласираме. НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Сосема очекувано. Поквалитетна екипа е Словенија од Белорусија, а играат плус и дома.
Готово, изгубија, промашија зицер за водство кога беше најпотребно.

Еве што значи голман во ракометот, голманов на Белорусија им крати водство и после уште еден удар од крило, слично како и Станиќ со Русија на крајот кога фати од крило удар, пенал и добар удар од 8 метри.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
512
Поени од реакции
543
Мене ми изгледаше како намерно да изгубија во корист на Германците бидејќи знаеме дека Словенците во нив гледаат како на постар брат.Во одбрана не играа ама буквално ништо а и кога на крај можеа да имаат чисти контри некако се плеткаа така барем мене ми се виде.Исто очекувам и средбата на Австрија да не заврши нерешено дури ако е поотребно и намерно да изгубат.ЕХФ ти е всушност Германија.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Nema nikakva teorija za zagovor tuku Slovencite podlegnaa na pritisokot za ovoj za niv vazen mec.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Nema nikakva teorija za zagovor tuku Slovencite podlegnaa na pritisokot za ovoj za niv vazen mec.
Како бе нема, секој резултат е сумљив во македонија, се што не е според планот е местено а масоните само не гледаат и ни се смешкаат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom