Предлог за серии и кратки рецензии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Не знам дали некој ја предложил Bodyguard. Заплеткана е таман колку што треба со доволно тензија и акција. Засега е излезена само 1 сезона со вкупно 6 епизоди, но со оглед на материјалот и темата телохранител, не знам дали и како ќе продолжат.
Поврзана е со тероризмот и актот РИПА 18 против кој е дел од јавноста, тајната служба и организираниот криминал, а кој го турка министерката за внатрешни, која пак има противници во и вон владата и полицијата.

Нејзин телохранител околку кој се врти приказната е Дејвид Бад, Роб Старк од ГоТ.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
love, death and robots od netflix, obavezno
zona na samrakot na krek, animirana serija, so kratki epizodi od 9 minuti do 16, bar prvite 4 po tolku traea, sekoja so razlicna prikazna, vkupno ako ne se lazam se 18 na broj.
Kreirana e od Tim Miler, reziserot od deadpool kecot, kako producent se javuva i david fincher.
Kratok no dovolen voved za da ve zaintrigira i da i dadete shansa, gledam izlegla i cela sezona po torent sajtovive taka da koj e Za, neka siminja, ili neka ja pusta na netflix.
 
Последно уредено:

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Дечки,вие што сте поупатени со серииве,ќе може ли коментар/препорака/предлог за некој од следниве серии:
Arrow, La casa de papel, Strike Back,Almost human,Person of interest,Supernatural,Criminal minds,Grimm,Originals,Spartacus,Billions,The americans...
Благодарам однапред
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Strike Back и Person Оf Interest ако си по хард кор акција - Person Оf Interest би ти ја препорачал, има и подобра приказна.
Grimm и Supernatural ако си по духови, демони, суштества и чудовишта - Grimm е пократка, можеш со неа да почнеш, мене лично ми беше доста забавна..
Arrow и сите од CW ги баталив, ќе мора да се расправаш и со други серии, пошто често прават кросовери..
Almost Human ја прекинаа пред да заврши, не вреди да се почнува..
The Americans е со cold war i spy stuff, ама е доста бавна, со мн малце акција, ако бараш такво нешто, серијава дефинитвно не е тоа..
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Дечки,вие што сте поупатени со серииве,ќе може ли коментар/препорака/предлог за некој од следниве серии:
Arrow, La casa de papel, Strike Back,Almost human,Person of interest,Supernatural,Criminal minds,Grimm,Originals,Spartacus,Billions,The americans...
Благодарам однапред
Billions е одлична. Arrow не ја препорачувам, Person of interest е ок, Criminal minds исто, La casa de papel на листа за гледање ми е, сите ја фалат. Другите не ги знам.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
Дечки,вие што сте поупатени со серииве,ќе може ли коментар/препорака/предлог за некој од следниве серии:
Arrow, La casa de papel, Strike Back,Almost human,Person of interest,Supernatural,Criminal minds,Grimm,Originals,Spartacus,Billions,The americans...
Благодарам однапред
Arrow во никој случај, срање од серија, мизерија.
Almost Human е прекината после една сезона, не ни имаше некаков крај.
Person of Interest и Spartacus (која моментално ја гледам) ти ги препорачувам.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Линкче за симнување на овој Ла каса де Папел сез. 2?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Дечки,вие што сте поупатени со серииве,ќе може ли коментар/препорака/предлог за некој од следниве серии:
Arrow, La casa de papel, Strike Back,Almost human,Person of interest,Supernatural,Criminal minds,Grimm,Originals,Spartacus,Billions,The americans...
Благодарам однапред
За Arrow... Првите две сезони мене ми беа ок. Може зашто во тој период немаше толку суперхеројски серии. 3 и 4 сезона падна многу квалитетот, 4 сезона дури можам да ја наречам срање толку што беше лоша. Од 5 до 7 сезона уфрлија некои нови ликови, малце пробаа да се средат, ама ништо посебно. Понекогаш ќе извадат добра епизода, ама серијата одамна ја загуби смислата. А како што пиша некој погоре, често има кросовер епизоди со другите серии на CW. А пошто не ги гледам тие серии тие епизоди буквално ми се губење време. Така да иако уште ја гледам серијата не би ја препорачал многу.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не знам дали некој ја пишал ама ептен ме бендиса Лимитлес (Limitless) као у наш превов без граници..
И што се дешава, 28 годишен пропаднат гитарист без скршен денар добива препорака од другар да проба нова дрога - НЗТ во форма на апче и под дејство на истата стануваш мастермајнд, мозочните активности ти ги зголемува и додека си под дејство на неа си нешто налик ајнштајн. Али има и последици од истата односно здравјето си го нарушуваш по истекот на 12 часа од кога ќе ја испиеш таблетата и коа ќе помине дејството.. И има тука некои заврзлами каде што Бредли Купер (у серијата е сенатор) му дава лек за да нема нуспојави после апчето ама го условува да биде негов доушник во ФБИ.. И овој почиња да работи у ФБИ и гледајте понатаму многу заврзлами има.. Бредли Купер е у споредна улога у серијава..
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Не знам дали некој ја пишал ама ептен ме бендиса Лимитлес (Limitless) као у наш превов без граници..
И што се дешава, 28 годишен пропаднат гитарист без скршен денар добива препорака од другар да проба нова дрога - НЗТ во форма на апче и под дејство на истата стануваш мастермајнд, мозочните активности ти ги зголемува и додека си под дејство на неа си нешто налик ајнштајн. Али има и последици од истата односно здравјето си го нарушуваш по истекот на 12 часа од кога ќе ја испиеш таблетата и коа ќе помине дејството.. И има тука некои заврзлами каде што Бредли Купер (у серијата е сенатор) му дава лек за да нема нуспојави после апчето ама го условува да биде негов доушник во ФБИ.. И овој почиња да работи у ФБИ и гледајте понатаму многу заврзлами има.. Бредли Купер е у споредна улога у серијава..
има и филм, доколку го немаш гледано...Limitless (2011)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom