Предлог за серии и кратки рецензии

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Ве молам некој предлог за јапонска серија со средовечна Јапонија, самураи и слично? Има ли воопшто таква?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Не знам дали некој ја пишал ама ептен ме бендиса Лимитлес (Limitless) као у наш превов без граници..
И што се дешава, 28 годишен пропаднат гитарист без скршен денар добива препорака од другар да проба нова дрога - НЗТ во форма на апче и под дејство на истата стануваш мастермајнд, мозочните активности ти ги зголемува и додека си под дејство на неа си нешто налик ајнштајн. Али има и последици од истата односно здравјето си го нарушуваш по истекот на 12 часа од кога ќе ја испиеш таблетата и коа ќе помине дејството.. И има тука некои заврзлами каде што Бредли Купер (у серијата е сенатор) му дава лек за да нема нуспојави после апчето ама го условува да биде негов доушник во ФБИ.. И овој почиња да работи у ФБИ и гледајте понатаму многу заврзлами има.. Бредли Купер е у споредна улога у серијава..
За мене серијата е чисти глупости.
Можеби ако го гледаше филмот првин ќе имаш исто мислење ко мене.
Филмот за разлика од серијата е каде-каде подобар.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Некoј дa дaде предлoг серијa вo стилoт нa Friends и HIMYM?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
https://www.imdb.com/title/tt7908628/


Ако ви се допадна филмот, не размислувајте дали да ја гледате серијава. Топло ја препорачувам.Темата е иста: mockumentary за неколку вампири кои заедно живеат во куќа во ЊуЈорк.

[штета што траат по 20-тина минути]
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Pokraj The Night Of, The Sinner i Sharp Objects ima nekoj drugi dobri misterii mini-serii?
 
B

Beginner

Гостин
Pokraj The Night Of, The Sinner i Sharp Objects ima nekoj drugi dobri misterii mini-serii?
Sharp Objects многу јака серија и каков крај имаше. Инаку Stranger Things би ти ја препорачел првата сезона ја изгледав за 1 ден. Сега сум на 2 сезона. Ако ја споредам со Sharp ми е многу подобра ама и оваа е добра.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.779
Поени од реакции
33.567
Pokraj The Night Of, The Sinner i Sharp Objects ima nekoj drugi dobri misterii mini-serii?
And There There Were None. 3 епизоди се само, ама феноменална е! Ако ти се допаднала The Night Of и Sharp Objects, и оваа ќе ти се допадне, 100%.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom