Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Помош за инсталирање на андроид апликации на LG GT 540 ?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
iGo побарај компатибилен за твојата верзија, претходно рутувај го :) и стај custom 2.2 :D
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Имам Nokia 5530 XpressMusic, постои апдејт v32 но не го покажува ни во Nokia Ovi Suite ни во Software Update во телефонот. Помош некако да го инсталирам. Фала однапред.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
1. пробај со хард формат на телефонот, use google for more information
2. пробај смени му пордукт код, најверојатно телефонот за кое тржиште е наменет сеуште нема апдејт, more info on GSM.mk forum :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.372
Поени од реакции
25.123
Имам Nokia N95 и пред една недела ми се деси, ко го кревам клизачот цел екран да е бел. И морам да го исклучам мобилниов и да го уклучам пак за да е океј. Е сега, ако клизачот тогаш го спуштам надолу, пак цел екран е бел.
Бев во едно за праење мобилни, типот само го виде и ми рече - флертот нешто, или таков сличен збор. Го прашав колку, ми рече 1 200 денари праење.
Озбилно е толку цената за праење на флертот? И дали имат друго решение? Некако скапо е многу 1 200 денари...
 
T

Tetro

Гостин
Имам nokia 5130 XpressMusic (слика) скоро 2 години. Нема паѓано на земја, не е оштетуван на никој начин. Вчера одлепи софтверски, го вклучувам, бавен е и за 10-15 минути се гаси сам од себе.
Пробав да му пристапам со Ovi Suite преку комјутер, ми се прекинува конекцијата.
Help!!
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
проблем со нокиа 6233, на мемориската има ставено пасворд , точно го пишувам и ми вика дека не е тој.. некое чаре како да го тргнам?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам Nokia N95 и пред една недела ми се деси, ко го кревам клизачот цел екран да е бел. И морам да го исклучам мобилниов и да го уклучам пак за да е океј. Е сега, ако клизачот тогаш го спуштам надолу, пак цел екран е бел.
Бев во едно за праење мобилни, типот само го виде и ми рече - флертот нешто, или таков сличен збор. Го прашав колку, ми рече 1 200 денари праење.
Озбилно е толку цената за праење на флертот? И дали имат друго решение? Некако скапо е многу 1 200 денари...
Да флет кабелот е проблем ...

Имам nokia 5130 XpressMusic (слика) скоро 2 години. Нема паѓано на земја, не е оштетуван на никој начин. Вчера одлепи софтверски, го вклучувам, бавен е и за 10-15 минути се гаси сам од себе.
Пробав да му пристапам со Ovi Suite преку комјутер, ми се прекинува конекцијата.
Help!!
Ако ти поминала гаранцијата и ако не ти успева да го апдејтнеш, тогаш сервис
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Најдов еден телефон Нокиа 2630 во Бугарија, и да го уклучам ми бара некој си LIMIT CODE. Како да се справам со ова?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Договорот ми е завршен во декември и сега сакам да го раскинам. Дали го продолжуваат автоматски договорот бидејќи не појдов тогаш или ке можам да го раскинам сега. Рилекс Фемили Т-Мобиле.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Неможат и несмеат да продолжат договор без твое одобрение - потпис, етц...

--- надополнето ---

Најдов еден телефон Нокиа 2630 во Бугарија, и да го уклучам ми бара некој си LIMIT CODE. Како да се справам со ова?
Донеси го да го декодираме :)
075421493
 
Член од
23 јуни 2009
Мислења
958
Поени од реакции
23
здраво имам проблем сменив флет кабел за моторола в3 но сега почна сама да ми меша да ми уклучува бројки и друго во што е проблемот?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.548
Иам проблем со garmin gps, значи се ми е инсталирано според tutorial, али ми вика gps not found..
Ако имал некој сличен проблем или па знае шо е проблемот би му бил многу благодарен доколку би се потрудил да напише што-као у три/четири реда. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom