Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
2.951
Поени од реакции
20.411

Ресетирај го пасвордот, можеш од телефон директно. Оди Settings/Google/Manage Google account/Security/Password/Forgot password од тука ресетирај го па пробај factory reset

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Ресет на пасс. Ттален бек ап напрај си на битни ствари и липај фактори
Пак исто пуни, обично.


 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.181
Поени од реакции
3.102
Пак исто пуни, обично.


Иам Самсунг А50.
Сличен проблем имав понекогаш. Многу глупо и просто "решение" најдовбарем кај мене.
- Провери го кабелчето убаво дали е у пуњач
Ако е
- Стај го на пуњач, ако не е фаст чарџинг извади и пак стави.
Два или три пати вади стави највеќе требало кај мене дур да покаже фаст чарџинг...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.865
Поени од реакции
9.201
Денес еден пријател од странство ми даде ,,мобилен телефон,, :vozbud: .......прв пат гледам вакво чудо. Помало од палецот е, а плус има 2 слота за СИМ картички(едниот не работи...едниот пипец е скршен), а мислам има и уште еден слот како за СД картичка ми личи...

 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.026
Поени од реакции
8.786
Пак исто пуни, обично.


Ебан е конекторот, со чепкалка види дали има ѓубре и пробај со алкохол и стара четка за заби зачисти го. Ако не бива само замена.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.931
Поени од реакции
1.786
Денес еден пријател од странство ми даде ,,мобилен телефон,, :vozbud: .......прв пат гледам вакво чудо. Помало од палецот е, а плус има 2 слота за СИМ картички(едниот не работи...едниот пипец е скршен), а мислам има и уште еден слот како за СД картичка ми личи...

Нацртано е како се става мемориската кај сим 1

Иначе типичен кинез 10тина еу се нови
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
7
Поени од реакции
0
Sakam da kupam iPhone, ali gap filler se do narednata godina.
Dali eksponatite/koristeni shto gi prodavaat vo ledikom/iButik/Mobelix/MobilFon se dobri da se kupat?
Dali nekoj ima iskustvo so mobilni doneseni od Svajcarija i prodavani po reklama5/pazar3?
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.609
Поени од реакции
2.716
Проклетиов Samsung A20S купен пред 2 месеца нејќе да пуни fast. Глеав некои видеа на јт, хард ресет, штиклирање одштиклирање на копчето за fast charging, дебагинг, опција коа ќе се поврзе усб кабел на телефонт да е стрикно за пунење. Нејќе нишо.

Да му напраам фактори ресет или да им го однесам на тоа мртвите Сетек?
Мисла дека А20С не подржува фаст черџинг иако на андроид си пишува бидејќи така си пишува поради девелопери

Sent from my Samsung Note 10+ 5G using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
153
Поени од реакции
62
Немој ... нема гоогле аппс и ќе измачиш
До која цена бараш?
9000-10000 имам бонус 3000 во А1 фактички ми иди за 6000-7. Знам дека нема Гугл сервиси ама гледав дека можело да се инсталираат. Друга опција мие Xiaomi Redmi 9 ама поскап мие плус веќе 2 години користам Редми 5. Од Самсунг немаат уште во понуда ниско буџетен и да пуштат ќе биде пак напуцан со поголема цена од конкуренција и послаб па затоа загризав зa Huawei Y6p заради буџетот и има добри перфоманси..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom