Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394

Ресетирај го пасвордот, можеш од телефон директно. Оди Settings/Google/Manage Google account/Security/Password/Forgot password од тука ресетирај го па пробај factory reset

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Ресет на пасс. Ттален бек ап напрај си на битни ствари и липај фактори
Пак исто пуни, обично.


 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Пак исто пуни, обично.


Иам Самсунг А50.
Сличен проблем имав понекогаш. Многу глупо и просто "решение" најдовбарем кај мене.
- Провери го кабелчето убаво дали е у пуњач
Ако е
- Стај го на пуњач, ако не е фаст чарџинг извади и пак стави.
Два или три пати вади стави највеќе требало кај мене дур да покаже фаст чарџинг...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Денес еден пријател од странство ми даде ,,мобилен телефон,, :vozbud: .......прв пат гледам вакво чудо. Помало од палецот е, а плус има 2 слота за СИМ картички(едниот не работи...едниот пипец е скршен), а мислам има и уште еден слот како за СД картичка ми личи...

 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Пак исто пуни, обично.


Ебан е конекторот, со чепкалка види дали има ѓубре и пробај со алкохол и стара четка за заби зачисти го. Ако не бива само замена.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Денес еден пријател од странство ми даде ,,мобилен телефон,, :vozbud: .......прв пат гледам вакво чудо. Помало од палецот е, а плус има 2 слота за СИМ картички(едниот не работи...едниот пипец е скршен), а мислам има и уште еден слот како за СД картичка ми личи...

Нацртано е како се става мемориската кај сим 1

Иначе типичен кинез 10тина еу се нови
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
7
Поени од реакции
0
Sakam da kupam iPhone, ali gap filler se do narednata godina.
Dali eksponatite/koristeni shto gi prodavaat vo ledikom/iButik/Mobelix/MobilFon se dobri da se kupat?
Dali nekoj ima iskustvo so mobilni doneseni od Svajcarija i prodavani po reklama5/pazar3?
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Проклетиов Samsung A20S купен пред 2 месеца нејќе да пуни fast. Глеав некои видеа на јт, хард ресет, штиклирање одштиклирање на копчето за fast charging, дебагинг, опција коа ќе се поврзе усб кабел на телефонт да е стрикно за пунење. Нејќе нишо.

Да му напраам фактори ресет или да им го однесам на тоа мртвите Сетек?
Мисла дека А20С не подржува фаст черџинг иако на андроид си пишува бидејќи така си пишува поради девелопери

Sent from my Samsung Note 10+ 5G using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Немој ... нема гоогле аппс и ќе измачиш
До која цена бараш?
9000-10000 имам бонус 3000 во А1 фактички ми иди за 6000-7. Знам дека нема Гугл сервиси ама гледав дека можело да се инсталираат. Друга опција мие Xiaomi Redmi 9 ама поскап мие плус веќе 2 години користам Редми 5. Од Самсунг немаат уште во понуда ниско буџетен и да пуштат ќе биде пак напуцан со поголема цена од конкуренција и послаб па затоа загризав зa Huawei Y6p заради буџетот и има добри перфоманси..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom