Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
92
приклучи го со Усб кабел....и чекај на мониторот ќе ти се појави мени, а на телефонот ќе ти се појави за одобрување...стискаш,,alow,,...... оди во ,,Open device to open files,,....и влегуваш во телефонот

Нормално дека вака влегуваш во фајловите,.....неможиш во самиот Андроид
ама не дава ништо тоа е проблемот само го полни горе на тоа не ми дава да одберам да трансфер или слично дали дека е кинески кабелот од виш го купив а оригиналниот од двете страни ми е како за во телот што влага
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.862
Поени од реакции
9.190
ама не дава ништо тоа е проблемот само го полни горе на тоа не ми дава да одберам да трансфер или слично дали дека е кинески кабелот од виш го купив а оригиналниот од двете страни ми е како за во телот што влага
никогаш тоа не ми се случило со ниеден Андроид телефон.....пробај други варијации со кабел.....друг компјутер....
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.862
Поени од реакции
9.190
се оградувам предвреме ако е видеото фејк....околу некои кинески телефони...

 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
42
Поени од реакции
21
предлог заштита од зрачење на мобилни телефони
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.926
Поени од реакции
10.847
прееска ми ѕвонеше мобилниот, гледам на екран некој број од Вашингтон ДЦ....
не се јавив, но ме интересира дали може да е нешто во врска со автоматско ажурирање некоја апликација ???
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.862
Поени од реакции
9.190
прееска ми ѕвонеше мобилниот, гледам на екран некој број од Вашингтон ДЦ....
не се јавив, но ме интересира дали може да е нешто во врска со автоматско ажурирање некоја апликација ???
Napravi mu ,,save,, i vidi na Viber koj stoi zad brojot ako ima slika
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.083
Поени од реакции
2.946
прееска ми ѕвонеше мобилниот, гледам на екран некој број од Вашингтон ДЦ....
не се јавив, но ме интересира дали може да е нешто во врска со автоматско ажурирање некоја апликација ???
малку ме збуни сега
сериозно мислиш дека некој од Вашинтон го интересира која верзија на апликација користиш?

Или може мислеше за апликација за зелена карта или такво нешто? а малку подзаборави на инструкциите кога поднесуваш документи за апликација за америка дека должен си сам да си го пратиш случајот и се ќе ти биде објавено во него, они нема никогаш да ти пратат специјално известување

Е сега тролаље на страна јас секогаш кога ѕвонам во мкд (обичен повик) секогаш на луѓето им дава рандом вибер или вацап број во зависност од тоа што имаат инсталирано и секогаш е рандом држава до сега се случило да биде (УК, Русија, Ирска, Шпанија, Италија и Бугарија, бар што се секавам, а јас секогаш ѕвонам од еден исти број само така очигледно највеќе му се исплати на операторот да ми го рутира повикот зашто ми даваат неограничено кон цел свет)
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
2.934
Поени од реакции
20.330
Проклетиов Samsung A20S купен пред 2 месеца нејќе да пуни fast. Глеав некои видеа на јт, хард ресет, штиклирање одштиклирање на копчето за fast charging, дебагинг, опција коа ќе се поврзе усб кабел на телефонт да е стрикно за пунење. Нејќе нишо.

Да му напраам фактори ресет или да им го однесам на тоа мртвите Сетек?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
17.451
Проклетиов Samsung A20S купен пред 2 месеца нејќе да пуни fast. Глеав некои видеа на јт, хард ресет, штиклирање одштиклирање на копчето за fast charging, дебагинг, опција коа ќе се поврзе усб кабел на телефонт да е стрикно за пунење. Нејќе нишо.

Да му напраам фактори ресет или да им го однесам на тоа мртвите Сетек?
HR

Сет се дно па боље да се проба
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
2.934
Поени од реакции
20.330
HR

Сет се дно па боље да се проба
Знам дека се дно ама го лупнав од плафон стариот телефон и мораше да купам од првата продавница.

Пробав со хард ресет, исто е.

Сеа фактори ќе му напраам, ако немате некоја друга идеја или совет, видео.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.026
Поени од реакции
8.786
Знам дека се дно ама го лупнав од плафон стариот телефон и мораше да купам од првата продавница.

Пробав со хард ресет, исто е.

Сеа фактори ќе му напраам, ако немате некоја друга идеја или совет, видео.
Проба со друг усб кабел?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
2.934
Поени од реакции
20.330
Проба со друг усб кабел?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Да. Си го пунев со стариот пунач од претходниот телефон. Едно време прекина да се пуни скроз, тогаш коа се деси багот, после го сменив со новиот пунач, и еве си се пуни ама обично cable charger.

Заборавете на фактори ресет, не знам кој ми е пасворд на тоа гомното гугл акаунт. Не ми дава да го рестартирам. ДА УМРАТ СИТЕ ОД ГУГЛ А СО НИВ И ЈАС.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.026
Поени од реакции
8.786
Да. Си го пунев со стариот пунач од претходниот телефон. Едно време прекина да се пуни скроз, тогаш коа се деси багот, после го сменив со новиот пунач, и еве си се пуни ама обично cable charger.

Заборавете на фактори ресет, не знам кој ми е пасворд на тоа гомното гугл акаунт. Не ми дава да го рестартирам. ДА УМРАТ СИТЕ ОД ГУГЛ А СО НИВ И ЈАС.

Ресетирај го пасвордот, можеш од телефон директно. Оди Settings/Google/Manage Google account/Security/Password/Forgot password од тука ресетирај го па пробај factory reset

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.174
Поени од реакции
3.093
Да. Си го пунев со стариот пунач од претходниот телефон. Едно време прекина да се пуни скроз, тогаш коа се деси багот, после го сменив со новиот пунач, и еве си се пуни ама обично cable charger.

Заборавете на фактори ресет, не знам кој ми е пасворд на тоа гомното гугл акаунт. Не ми дава да го рестартирам. ДА УМРАТ СИТЕ ОД ГУГЛ А СО НИВ И ЈАС.
Ресет на пасс. Ттален бек ап напрај си на битни ствари и липај фактори
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.926
Поени од реакции
10.847
Napravi mu ,,save,, i vidi na Viber koj stoi zad brojot ako ima slika
добро кажуваш ама одма го избришавме да не случајно го стиснам и трошоци да праи...
бројот не беше обичен, некој како златен број, но мислам дека може е автоматски повикан, од робот...од А1 кажува немај гајле ако друг врти не плаќаш... Ама не сакам воопошто да си имам работа со скапи броеви
 

Kajgana Shop

На врв Bottom