Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.026
Поени од реакции
8.786
9000-10000 имам бонус 3000 во А1 фактички ми иди за 6000-7. Знам дека нема Гугл сервиси ама гледав дека можело да се инсталираат. Друга опција мие Xiaomi Redmi 9 ама поскап мие плус веќе 2 години користам Редми 5. Од Самсунг немаат уште во понуда ниско буџетен и да пуштат ќе биде пак напуцан со поголема цена од конкуренција и послаб па затоа загризав зa Huawei Y6p заради буџетот и има добри перфоманси..
Realme 6s незнам која цена е, треба да е во тој ранг. Y6p е добар како телефон ако не зависиш од google services

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
226
Поени од реакции
622
Realme 6s незнам која цена е, треба да е во тој ранг. Y6p е добар како телефон ако не зависиш од google services

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
6s е скроз друга приказна, цена и перформанси.

9000-10000 имам бонус 3000 во А1 фактички ми иди за 6000-7. Знам дека нема Гугл сервиси ама гледав дека можело да се инсталираат. Друга опција мие Xiaomi Redmi 9 ама поскап мие плус веќе 2 години користам Редми 5. Од Самсунг немаат уште во понуда ниско буџетен и да пуштат ќе биде пак напуцан со поголема цена од конкуренција и послаб па затоа загризав зa Huawei Y6p заради буџетот и има добри перфоманси..
Види го А1 Алфа 20 - брендиран и појачан Алкател 3Л 2020. Цената е иста, 3год гаранција, гугл... Интересно делува.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.870
Поени од реакции
9.222
Zdarvo imam Samsung Galaxy A50 sakam da prasam dali moze avtomatski da mi se snimaat razgovorite ,
neznam da go podesam.Moze objasnuvanje?
Прегледај го приврзокот 277899
Spušti edna vakva apliikacija i teraj...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.933
Поени од реакции
1.787
9000-10000 имам бонус 3000 во А1 фактички ми иди за 6000-7. Знам дека нема Гугл сервиси ама гледав дека можело да се инсталираат. Друга опција мие Xiaomi Redmi 9 ама поскап мие плус веќе 2 години користам Редми 5. Од Самсунг немаат уште во понуда ниско буџетен и да пуштат ќе биде пак напуцан со поголема цена од конкуренција и послаб па затоа загризав зa Huawei Y6p заради буџетот и има добри перфоманси..
А31 за 10к?
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
153
Поени од реакции
62
A31 ми испаѓа 15.000. Само 3000 денари имам бонус. Можи ќе почекам после НГ да видиме да не пуштат нешто поефтино од Realme или Самсунг а можи ќе го земам Хуавејот па ќе се помачам за Гугл сервиси.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.933
Поени од реакции
1.787
A31 ми испаѓа 15.000. Само 3000 денари имам бонус. Можи ќе почекам после НГ да видиме да не пуштат нешто поефтино од Realme или Самсунг а можи ќе го земам Хуавејот па ќе се помачам за Гугл сервиси.
Толку ти го давам јас ... па земи си на договор некој ефтин тел и продај го
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
226
Поени од реакции
622
Дали е во ред ако користам 25w vooc полнач на уреди шо не поддржуваат брзо полнење (смартфон, обичен стар мобилен, екстерна батерија итн...)?
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
153
Поени од реакции
62
Конечно да ми испадни нешто шо ме привлекува. Дајте мислења, да го земам или да чекам уште месец-три да не испадни нешто друго од конкуренцијата.

 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.933
Поени од реакции
1.787
Дали е во ред ако користам 25w vooc полнач на уреди шо не поддржуваат брзо полнење (смартфон, обичен стар мобилен, екстерна батерија итн...)?
Да си повлекува колку му треба v i a
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
622
Поени од реакции
109
Ваше мислење кој е подобар избор А41 или А51 ,гсм арена кажува дека А41 е понов модел
Опцијата е дека А41 може да го земам со доплата од 4.000 ден. ,додека А51 со 9.000 ден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom