Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
13 јануари 2015
Мислења
605
Поени од реакции
125
Ваше мислење кој е подобар избор А41 или А51 ,гсм арена кажува дека А41 е понов модел
Опцијата е дека А41 може да го земам со доплата од 4.000 ден. ,додека А51 со 9.000 ден
А51
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.217
Каде да најдам ваква футрола?
Во неколку салони на Т-Мобиле бев, немаат.
SmartSelect_20210116-223342_Chrome.jpg
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.535
Поени од реакции
2.633
Каде да најдам ваква футрола?
Во неколку салони на Т-Мобиле бев, немаат.
Прегледај го приврзокот 281218
Во капитол сити има ,но не знам дали имаат за вашиот модел телефон. Инаку јас нарачав од ebay , го има и во Алиекспрес ама не се оригинални


Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.217
Во капитол сити има ,но не знам дали имаат за вашиот модел телефон. Инаку јас нарачав од ebay , го има и во Алиекспрес ама не се оригинални


Sent from my SM-N986U using Tapatalk
Немаат за мојов модел, само за Ноте20...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.535
Поени од реакции
2.633
Немаат за мојов модел, само за Ноте20...
И јас истото барав за мојот Ноте20 ултра и немаат овде па затоа нарачав од ebay има и Алиекспрес повеќе избори и поефтини ама квалитетот кој знае каков е затоа ќе се подолу коментарите од нарачателите

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.217
И јас истото барав за мојот Ноте20 ултра и немаат овде па затоа нарачав од ebay има и Алиекспрес повеќе избори и поефтини ама квалитетот кој знае каков е затоа ќе се подолу коментарите од нарачателите

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
На линкот што ми го прати нема bronzе верзија. Можеш да најдеш? Не сум купувала до сега од ebay.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
620
Поени од реакции
109
Каде да најдам ваква футрола?
Во неколку салони на Т-Мобиле бев, немаат.
Прегледај го приврзокот 281218
Еве ја опцијата на ebay
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.217

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
28.929
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.217
Za ovie futroli imase deka ne se okej za ekranot, izgoruva ekranot, kaj s20 note primer, sigurno nema da imas problem no imase reports :)

Арно да најдам еднаш :)

Не сакам да имам заштитно стакло на екранот, единствен спас за тоа е футрола на преклоп.
На Note 9 ја имав led футролата, ама ни таа за Note 20 Ultra не можам да ја најдам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.205
Поени од реакции
13.953
што знам ја не би ни земал самсунг уопште демек екрани праат али увек имаат некои issues со нив, дали линии, дали бурн ин, све некои срања
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.217
што знам ја не би ни земал самсунг уопште демек екрани праат али увек имаат некои issues со нив, дали линии, дали бурн ин, све некои срања
Јас трет флегшип Самсунг користам, немам што да се пожалам.
Само прв пат сега имам ваков проблем, 2 месеци веќе не можам оргинална маска да најдам, зборам од овие на преклоп.

Ниту со S8+ ниту со Note9 имав ваков проблем, ваљда корона па увоз проблем... можеби и не продале многу телефони, па не увезуваат баш галантерија... кој да знае.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.502
Поени од реакции
8.217
Ваше мислење кој е подобар избор А41 или А51 ,гсм арена кажува дека А41 е понов модел
Опцијата е дека А41 може да го земам со доплата од 4.000 ден. ,додека А51 со 9.000 ден
А51...но со 6 или најдобро 8 ГБ РАМ.

јам имам верзија со 4 ГБ РАМ; а ќерката со 8....разликата е огромна

камерата е фантастично добро подесена и оптимизирана, и верувај, подобра е него на многу појаки модели.

Како пример....и на тестови а и лично сум се уверил дека е подобра него таа на А71 иако таму се рбаоти за 64 МП главна во споредба со 48 кај А51

Камерата е најдобрата страна, а процесорот најслабата страна на телефонот(А712 на промер има многу многу подобар процесор)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.535
Поени од реакции
2.633
Za ovie futroli imase deka ne se okej za ekranot, izgoruva ekranot, kaj s20 note primer, sigurno nema da imas problem no imase reports :)

Тоа е затоа што во самиот телефон има опција да се штирклира кога го затвораш преклопот и екранот сам се гаси во спротивно ако не се гаси и има шанси екранот да бледнее ама тоа е редок случај

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.535
Поени од реакции
2.633
Ама не е и ова за Ултра верзијата.
Има и во АлиЕкспрес има и поефтини и поскапи

MKD 2,261.41 11%OFF | Original Samsung Mirror Smart View Flip Case For Galaxy Note 20 / Note20 Ultra 5G Phone LED Cover S-View Cases EF-ZN985

Има и поефтините ама не е баш како оригиналните


Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 
На врв Bottom