Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Ajde pomosh mi padna telefonot ekranot mi se rasprska lom sto da pravam sega ? Kolku e da smenam ekran? Se menuva? I kolku pari e? Inace iam iphone8 i placam fala
Работе ли ти екрано или не? Ако не ти работе 1200 денара е мењање екран, а ако ти работе само стаклото треба да си га сменеш 600 денара е, за у ледиком зборам.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Работе ли ти екрано или не? Ако не ти работе 1200 денара е мењање екран, а ако ти работе само стаклото треба да си га сменеш 600 денара е, за у ледиком зборам.
mi raboti ekranot, inace kade e toa ledikom? posho mene mi rekoa 3000 denari bilo za iphone,
Автоматски споено мислење:

procitav za tamu pishuva promena na ekran 1.800 denari kolku so vidov ali ke prasam samo neka drzi dodeka trae situacija. a kaj se naogja?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
mi raboti ekranot, inace kade e toa ledikom? posho mene mi rekoa 3000 denari bilo za iphone,
Автоматски споено мислење:

procitav za tamu pishuva promena na ekran 1.800 denari kolku so vidov ali ke prasam samo neka drzi dodeka trae situacija. a kaj se naogja?
Чаир
 

Boki16 tka

Sarma
Член од
23 јуни 2017
Мислења
65
Поени од реакции
34
Проблем со заклучени мрежи Декодирање! Помош?
 
Член од
25 март 2013
Мислења
234
Поени од реакции
141
Здраво!
Ме интересира дали може и каде да се провери самсунг телефон (каде е купен, оператор, гаранција и слично)?
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Дали некој откупува стари (не)функционални телефони, што знам за делови и сл. Имам 4 дома така ми стојат. Ако е некој заинтересиран нека пиши.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Колку кошта да смениш екран на Galaxy S10?
 
Член од
5 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
2
Здраво имам еден проблем со самсунг ј4+ иконите на екран ми се дуплираат како сенка и во левиот агол за известување ми покжува саат ама заматен (дури не се гледа). пробав со рестарт ама не се опаорави дури и полошо. Фала на помош :)
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Gledam mnogu gi prakjate na servis vo LEDIKOM ....NEMOJTE !
Jas ednas se ispekov tamu taka da moj sovet nemojte i vie... koj saka podetalno neka mi pise privatna poraka. Ps. Kupuvam iPhone 4S , mi treba privremen ispraven telefon sto nema da me koshta mnogu dokolku imate iphone sho ne vi treba i sakate da mi go shitnete bujrun :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Дали мојт да се сменит влезот за полнач на самсунг а5 2017?

Сменав полначи но очигледно не е до нив, сите се лабави и морам да бидам многу предпазлив додека се полни и да не го чепкам воопшто.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дали мојт да се сменит влезот за полнач на самсунг а5 2017?

Сменав полначи но очигледно не е до нив, сите се лабави и морам да бидам многу предпазлив додека се полни и да не го чепкам воопшто.
Се менува ... цена на ПП
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Op8 е катастрофа. OP8p е одличен, мада цената е висока ATM. Наведи кои ти се приоритети.
Дизајнот и изработката се прекрасни, според спецификации комотно се такмичи со S20 ultra, но real world use ќе мораме да почекаме да почне да се користи.

Факт е дека поради 5Г сите нови телефони ќе бидат малку поскапи,
Не сум сигурен само за камерата некако во заден план е ставена но доколку е приближно добра како S20 ultra мислам дека би имал value телефонот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom