Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
25 февруари 2019
Мислења
61
Поени од реакции
45
Имам проблем со телефонот самсунг ј3 2016 кога уклучам видео звучникот почне да грчи и ако звукот е искучен на телефонот
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам проблем со телефонот самсунг ј3 2016 кога уклучам видео звучникот почне да грчи и ако звукот е искучен на телефонот
Прво пробај хард ресет да се избрише се
Извади слики контакти што ти треба

Може да е звучникот ама 90% е аудио чип
Треба да се донесе да се дијагностицира
 
Член од
24 април 2014
Мислења
106
Поени од реакции
110
Samsung Galaxy a51 или Huawei Nova 5t ? :/
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
61
Поени од реакции
45
Прво пробај хард ресет да се избрише се
Извади слики контакти што ти треба

Може да е звучникот ама 90% е аудио чип
Треба да се донесе да се дијагностицира
go odnesov telefonot ne e do zvucnikot gi smenile i pak grcel mi kazaa deka e do maticnata
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Мислење за Sony Xperia 10 / Huawei P Smart Z и Samsung Galaxy A20e. Се двоумам меѓу овие 3 опции најмногу сум загреан за Сонито . Моментално имам Xioami Redmi 5 2години и ок е неe баш најј ама задоволен сум. Нек
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
дали при пребарување во DuckDuckgo privacy browser телефонот ја памти историјата на пребарување или не?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Мислење за Sony Xperia 10 / Huawei P Smart Z и Samsung Galaxy A20e. Се двоумам меѓу овие 3 опции најмногу сум загреан за Сонито . Моментално имам Xioami Redmi 5 2години и ок е неe баш најј ама задоволен сум. Нек
Најлоши тел се сони и после за продавање немаат вредност никој не ги сака

П смарт З па сони па а20е кој е најслаб од овие
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Најлоши тел се сони и после за продавање немаат вредност никој не ги сака

П смарт З па сони па а20е кој е најслаб од овие
го ценам твоето мислење, па би те прашал....утре во Мобимак го носам на сервис Самсунг Ј6 2018, после надградбата на Андроид 10 почна екранот да замрзнува со логото на самсунг и мора да чекам да се испразни батеријата за да се стартува телефонот. Го форматирав со мобинација на дугмиња...па исто. Стигна првата ндргадба на Андроид 10...и пак исто.

Софтверски е проблемот или хардверски како што мислам јас, бидејќи телефонот го користи ќерката, и душата му ја вади со игри, инстаграми и слично.....

и како да играм со мобимак ако е телефонот оштетен во електрониката, а е под гаранција-највероватно ќе го флешнат само и ќе ми го вратат
ПС: најдов начин како да се рестартира Андроид телефон(за Самсунг сигурно) во вакви случаи....случајно ми ја кажа пријател албанец , а нему му ја кажале финтата во Швицарска-истовремено држење на сите 2 дугмиња и телефонот се рестартира
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
го ценам твоето мислење, па би те прашал....утре во Мобимак го носам на сервис Самсунг Ј6 2018, после надградбата на Андроид 10 почна екранот да замрзнува со логото на самсунг и мора да чекам да се испразни батеријата за да се стартува телефонот. Го форматирав со мобинација на дугмиња...па исто. Стигна првата ндргадба на Андроид 10...и пак исто.

Софтверски е проблемот или хардверски како што мислам јас, бидејќи телефонот го користи ќерката, и душата му ја вади со игри, инстаграми и слично.....

и како да играм со мобимак ако е телефонот оштетен во електрониката, а е под гаранција-највероватно ќе го флешнат само и ќе ми го вратат
ПС: најдов начин како да се рестартира Андроид телефон(за Самсунг сигурно) во вакви случаи....случајно ми ја кажа пријател албанец , а нему му ја кажале финтата во Швицарска-истовремено држење на сите 2 дугмиња и телефонот се рестартира
Ќе ти го кажев и јас истото за формат со копчиња

Лош апдејт ... на слабиве телефончиња не им прија 10ката ... ако може да го вратат на 9 супер како и да е неможеш да играш со телеком т.е. со овластениот сервис
Што ќе направат тоа
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Ќе ти го кажев и јас истото за формат со копчиња

Лош апдејт ... на слабиве телефончиња не им прија 10ката ... ако може да го вратат на 9 супер како и да е неможеш да играш со телеком т.е. со овластениот сервис
Што ќе направат тоа
Toa mi e jasno.....muabetot e tie da ne igraat so mene, bidejki telefonot e pod garancija, a updejtot si dojde avtomatski. Nisto ne sum pravel na svoja raka
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Toa mi e jasno.....muabetot e tie da ne igraat so mene, bidejki telefonot e pod garancija, a updejtot si dojde avtomatski. Nisto ne sum pravel na svoja raka
Нема што нивна грешка е ... обично не се замараат менуваат плоча
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Ќе ти го кажев и јас истото за формат со копчиња

Лош апдејт ... на слабиве телефончиња не им прија 10ката ... ако може да го вратат на 9 супер како и да е неможеш да играш со телеком т.е. со овластениот сервис
Што ќе направат тоа
Кај мене океј си е 10ката на Ј6. Одлично работи.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Licno mislam deka na nekoj elektronski del mu se oslabeni performansite poradi nemilosrdno iživuvanje vrz telefonot , i vleči pogolema struja. Ednostavno zaštitata reagira . Ponapredniot android samo ja vlošil sostojbata

Taka mi uzgleda mene...bez da prefrlam vina
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
За батеријата пробај хард ресет да се избрише се дали ќе се подобри
За екранот може за 3500 да се смени
Направив hard reset и се среди, држи по 2-3 дена повторно. Благодарам на советот. За екранот не ми се даваат пари бидејќи и самиот телефон не вреди многу, околу 12000 беше скроз нов...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom