Посвојување на деца

Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
:back: Zosto da ne bi posvoila?! Spored mene, ne se vazni tolku bioloshkite roditeli kako onie koi ke go odgledaat deteto....Na sekoe dete mu treba toplina, ljubov, harmonija vo koja ke raste i zivee.......I eden den ke vi bide mnogu blagodarno....Toa ke znae da vi go vozvrati samo i samo so ljubov....Neli e toa tolku ubavo i slatko? Neli sekoe dete zasluzuva ljubov i toplina?:back:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Своето е најубаво, најдраго нели. Епа доколку би неможел да имам деца би посвоил, тогаш на крај краева дете е дете не сум го направил ама ќе го чувам и сакам многу повеќе. Децата се иднината, а што ќе ми живот ако немам дете. На крајот од краиштата тоа ќе го помине скоро целиот живот со мене, јас за детето ќе бидам тато и све ќе биде среќно и весело. И јас среќен, а и детето:)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Па во случај да не можам да имам свое , би посвоила дете.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
DA zosto da ne.Samo ako zabegam so ljubovtra nekade vo oblacite od nejzinata bolka ke se nateram da posvojam dete.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Pa da zosto da ne,pa makar i da mozeme so partnerkata da imame pa bi posvil.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Зависи од многу фактори тоа. Инаку би посвоил ја.
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
ODMA! da ne mozam da imam bez razmisluvanje bi posvoila...ama bebence ne golemko....ako "gospod "ne ti dava....nekoj drug ti pruza sansa....ali ko so znam mn e teska procedurata za posvojuvanje....so godini godini se ceka:toe:
 
Член од
26 август 2007
Мислења
65
Поени од реакции
0
Само во состојба ако не можам да имам свои тогаш сигурно би посвоил
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Да, дефинитивно би посвоила и да имам и да немам свои дечиња,и би си го сакала како свое.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ако не можам да имам свое сигурно дека би посвоила дете. На сите ни треба љубов и разбирање.
Доколку имам свои деца и имам финансии доволно за да можам да се грижам за уште едно дете би посвоила. Зошто реално гледано љубов и внимание се потребни но сепак за да се грижиш за дете се потребни финансии.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Дефинитивно да,зашто не би посвоил,доколку немам свое детенце секако дека би посвоил децата се богатство,и дар од бога иако тоа некои не го разбираат,некои луѓе плачат за деца,а со некои дечиња така лошо се поиграла судбината што е жално во какви услови и со какви родители растат
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не знам што има толку болно во посвојувањето деца.Јас би посвоила дете,зошто да не?Што ми е гајле ако околината шири трачеви?Јас во себе ќе си знам дека имам направено нешто хумано и дека сум му помогнала барем на едно дете да не расне во дом.
А инаку,секако дека би му кажала дека е посвоено,ама не многу касно ни многу рано,некаде кога би имало детето 10-11 години.
Можеби отпрвин ќе се лути но по кратко време се надевам дека ќе сфати и дека треба да биде среќно што било посвоено.
А кога ќе израсне и ќе дојде време се надевам дека и тој би посвоил дете:)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
и да имам и да немам деца,ако сум во добра финансиска состојба(се надевам дека ќе сум:))би посвоила дете,можда и неколку,затоа што има мали душички кои за жал родителите не можеле(или не сакале)да ги чуваат а заслужуваат да бидат сакани и да имаат подобар живот:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom