Посвојување на деца

Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
DA! planiram da imam 3 deca ... a ako dade gospod povekje pari i pogolemka kukja :D I kje si posovojam edno!
 
Член од
24 август 2007
Мислења
52
Поени од реакции
0
se nadevam samo deka ke bidam dovolno finansiski silna za da si rodam moi i da posvojam drugi deca... oti ne bi sakala da se stavam na mestoto na niedno od tie deca sto rastat bez roiditeli... i toa ne e bas nekoja ubaa slika - veruvajte!!!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
vo slucaj ako ne bi mozela da imam deca (pu pu nedaj boze) bi posvoila normalno! sepak decata se nasata idnina i prodolzetok na familijata!koga bi bila vo moznost na primer da bev nekoja slavna milionerka :) bi posvoila dete i koga bi mozela da imam svoi.....kako na pr alal da i e na andjelina djoli...ja pocituvam mnogu za toa!! lele dosta se naeziv od pomislata da ne bi mozela da imam deca auuuuu
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
vo slucaj ako ne bi mozela da imam deca (pu pu nedaj boze) bi posvoila normalno! sepak decata se nasata idnina i prodolzetok na familijata!koga bi bila vo moznost na primer da bev nekoja slavna milionerka :) bi posvoila dete i koga bi mozela da imam svoi.....kako na pr alal da i e na andjelina djoli...ja pocituvam mnogu za toa!! lele dosta se naeziv od pomislata da ne bi mozela da imam deca auuuuu
Воопшто не ти го разбрав постот:i aj sea de:
 
Д

Демијан

Гостин
ne bi posvoil!!!!!zaradi toa sto neznam dali e dobro da mu kazes dali e posvoeno ili ne!!ako mu kazam deka e posvoeno nema da znam kako ke reagira i mislam deka kako sekoj covek ke saka da znae koi mu se bioloski poditeli!!a dokolku ne mu kazes so ke bide ako doznae koga ke bide zrel covek? sepak mislam deka ne bi posvoil!! ama i koga ke si pomislam deka moze da usrekam nekoe dete zosto da ne!!!!!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
13.341
Би посвоил во случај да не можам да имам биолошко дете - моја крв. Ги сакам децата.
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Дали посвоил дете?
Да. На секој човек, а сигурно многу повеќе на оние дечиња кои НЕ ПО СВОЈА ВОЛЈА се лишени од родителска љубов, лишени од можноста да ја почувствуваат родителската љубов, треба да се пружи љубов. Јас би се потрудил со сите сили да бидам што можам посличен на биолошки нивен родител. Без оглед дали би имал или би немал свои деца (а сакам да имам свои), јас можеби и би посвоил дете и ако би се случило тоа, јас би вложил онолку љубов спрема нив, колку што би вложил љубов спрема своите биолошки деца.

Еден ден ќе дојде момент да му се каже на посвоеното дете дека е посвоено. Би се потрудил тоа да го направам со најмногу што можам љубов, најнежно, во најсилен обид да тој/таа го прими тој факт најмирно и се разбира би ја почитувал неговата/нејзината волја да сака да се види со нив или да им се врати, ако може.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
vo slucaj ako ne bi mozela da imam deca (pu pu nedaj boze) bi posvoila normalno! sepak decata se nasata idnina i prodolzetok na familijata!koga bi bila vo moznost na primer da bev nekoja slavna milionerka :) bi posvoila dete i koga bi mozela da imam svoi.....kako na pr alal da i e na andjelina djoli...ja pocituvam mnogu za toa!! lele dosta se naeziv od pomislata da ne bi mozela da imam deca auuuuu
Воопшто не ти го разбрав постот:i aj sea de:
Зошто?!
-ако неможела да има свои деца би посвоила
-иако ова со милионерствово не ти е баш на место,можеш да имаш едно твое и едно да си посвоиш ако веќе толку ти е мерак и жал за децата т.е ги сакаш
-и не е само анџелина џоли има милион обични најобични луѓе кои не се ни најмалку познати а имаат посвоено деца и не се пуваат,тоа незначи дека си Бог знае колку хумана личност,доколку посвоиш дете
dusicka напиша:
zasto da ne bi posvoila ama jas da si go odbiram posto ne bi posvoila nekoe sekakvo...
Tocno taka, ja bi posvoil 17 godisna koreanka ali da mozam da odbiram
има тендер распишано у Кореа,ги даваат гага,само сега прават некоја груба математика да видат колку ќе им требаат,не си прочитал,гуглај да се пријавиш?!:tapp:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Би посвоил,зошто да не?..и тоа дете има право на живот во некое семејство....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
ne daj boze ako ne mozam da imam deca zosto da ne?em deteto ke si ima svoj zivot em na mene zivotot ke mi e poubav.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Da sekako deka bi posvoila dete duri iako imam svoi no samo ako bidam i vo dobra finansiska sostojba za da mozam da mu pruzam isto tolku kolku i na moite deca, bi posvoila i poveke od edno,za da mozam da im go pruzam zivotot sto nikogas ne go imale
 

Kajgana Shop

На врв Bottom